Voštinić o mitinzima za vikend: Ono što će oni uraditi je obaveza, a studentski skup u Kraljevu je potreba

"Ono što će oni uraditi danas je njihova obaveza, a ono što će ljudi iz Srbije sutra je potreba, a to se nikako ne može porediti", rekao je Predrag Voštinić iz Lokalnog fronta govoreći skupovima za vikend.
Voštinić o mitinzima za vikend: Ono što će oni uraditi je obaveza, a studentski skup u Kraljevu je potreba
Foto: Screenshot (YouTube/N1)
"Ukoliko obavezu i potrebu uporedite, vi ćete biti svesni da je ovo prvo opasnije, a ovo drugo sigurno izvesnije i dugotrajnije", nastavlja Voštinić, prenosi N1.
 
Voštinić je govoreći o skupu SNS rekao da "moraju da obezbede krupni sadržaj za tabloide".
"Nešto krupno odavno nisu uspeli da organizuju i sad su morali da naprave nešto što će izgledati skorojevićki skupo i nekako veliko, da bi to imali za svoje ekrane. Oni odavno nemaju nikakav sadržaj. Braniti ovu vlast nekakvom podrškom koja postoji je postalo nemoguće i oni sad moraju to da simuliraju", rekao je.
 
Dodao je da "ne može da prihvati da će SNS zauvek na nivou simbolizma otimati državu i pokazivati kako je više vole nego mi".
"Naš papir koji odnesemo do kante posle protesta je veći znak ljubavi prema zemlji nego ne znam koliko hektara zastave koju će oni svesrdno izgaziti nakon, zajedno sa svim limenkama i đubretom koji za sobom ostave. To ne može da se poredi sa ljubavlju ljudi prema zemlji koji dolaze sutra na protest", rekao je.
 
Voštinić je rekao i da su ljudi koji će se danas sresti "vezani za simbol kulta ličnosti za koji tvrde da je epski lik kog moraju da podrže, jer bez njega ne bi postojali", dok se ljudi koji će se sutra sresti, međusobno podržavaju i vole.
 
"Ne sumnjam da će oni napraviti i od 3.000 i od 30.000 ljudi nekakve ogromne brojne snimke, to nije teško i nemoguće napraviti, to je produkcija. Ali stvarno osećanje pripadanja državi se ne može više simulirati. Njih van te ograde je sramota da kažu da su ćaci. Unutar te ograde se osećaju bezbedno i sigurno. Mi sutra se nećemo prebrojavati i ne moramo da dokazujemo to, mi jesmo država. Mi pripadamo njoj i činimo je i ti simboli pripadaju svakom ko ovde živi, a ne pripadaju institucijama koje su zloupotrebljene", istakao je.
Na pitanje kakva je situacija u Kraljevu što se tiče mobilizacija pristalica SNS, Voštinić je kazao da nema više tog entuzijazma i osećaja pripadnosti.
 
"Kada toga više nema, oni sada pokušavaju da uđu u privatni sektor, na vrlo perfidan način, oni šalju kroz privredne komore i institucije koje su im preostale da mogu da ih uzurpiraju, šalju svoje ađutante i izaslanike, koji pod formom digitalizacije ili pomoći preduzetništvu, žele da razgovaraju neposredno sa samim zaposlenima", kazao je.
 
Govoreći o tome koliko je uspešno, kazao je da ne može da proceni, ali da se vidi po skupovima da ne može biti uspešno.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija