U ataru Banatskog Despotovca, prema Botošu, u nedelju uveče je došlo do požara.
Foto: 021.rs (arhiva)
Vatra je buknula nešto posle 20 časova. Povređenih nije bilo.
Kako prenosi portal zrenjaninski.com, gorela je trska, a najveću opasnost predstavljala je plinska stanica, koja se nalazi u neposrednoj blizini mesta na kom je izbio požar. Intervenisala je ekipa Dobrovoljnog vatrogasnog društva Banatski Despotovac i požar je ugašen relativno brzo.
– Odmah nakon dojave da gori trska aktivirali smo ekipu i nas petorica smo gasili požar. Vatra je izbila na obodu ribnjaka i to nije prvi put. Srećom, uspeli smo da požar obuzdamo da ne stigne do plinske stanice. Šta bi se dogodilo da je vatra uhvatila stanicu, ne smem ni da pomislim – kaže za zrenjaninski.com jedan od vatrogasaca Milan Stojičić.
Vatrogasci su, inače, tokom vikenda intervenisali dva puta. U subotu je gorelo rastinje u kanalu, između Banatskog Višnjićeva i Banatskog Despotovca.
– Kad počnu poljoprivredni radovi, verujte da smo pripravni 24 sata. I pored bezbroj apela, pali se sve i svašta. Mi prijavljujemo svaki požar i paljenje korova, ali na sudu je teško dokazati ako niste nekog uhvatili na delu – ističe Stojičić.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sremskomitrovačka policija uhapsila je dve osobe u čijoj je kući, na teritoriji Rume, pronašla i zaplenila 1,7 kilogram amfetamina, saopšteno je danas.
U Turiji je puštena u rad nova fabrika vode koja će obrađivati i distribuirati do potrošača 24 metra kubnih vode za sat vremena, sa mogućnošću da taj kapacitet raste do čak 72 kubna metra.
Policija u Inđiji uhapsila je S.V. (27) i J.J. (28), osumnjičene da su iz četiri vikendice u okolini tog mesta ukrali tehničku robu, pretežno alat, vrednu oko 650.000 dinara.
Posle dve godine suđenja, uzbunjivač Saša Jovanović dobio je pravosnažnu presudu da je njegov premeštaj sa mesta načelnika subotičke filijale Republičkog fonda za penziono i invalidsko osiguranje nezakonit.
Muškarac iz Zrenjanina lažno se predstavljao kao pripadnik policije i Bezbednosno-informativne agencije, čime je oštetio građane za više od 12 miliona dinara.
Grad Zrenjanin raspisao je javni poziv za finansijsku podršku za lečenje maloletne dece sa prebivalištem na teritoriji tog grada, kao i za biomedicinski potpomognutu oplodnju.
Na auto-putu Novi Sad - Subotica, oko 19.40 dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala četiri vozila. Tri povređene osobe su u teškom stanju.
Osnovni sud u Bečeju naložio je Tehničkoj školi u tom gradu da vrati na posao nastavnika Sinišu Avramova kojem je direktorka škole izrekla disciplinsku meru prestanak radnog odnosa.
Poverenik za zaštitu ravnopravnosti utvrdio je da je Opština Mali Iđoš diskriminisala Crnogorsko kulturno prosvjetno društvo (CKPD) "Princeza Ksenija" iz Lovćenca.
U periodu od 23. do 25. januara, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 28 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teške povrede, a 15 je lakše povređeno.
Komentari 2
Doktor
trobojka
To su jedne secikese i dzabalebarosi. Kada su oni bili u ataru i uhvatili nekoga da pali?
Kada su dronovi upotrebljeni? Nikad.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar