Dve kineske fabrike stižu u Inđiju: Tehron i Mindt Holding
Kineske kompanije Tehron i Mindt Holding otvoriće farbike u Inđiji, čime se stiču uslovi za 2.500 novih radnih mesta, najavio je predsednik te opštine Marko Gašić.
Foto: Pixabay (ilustracija)
On je za novosadski Dnevnik kazao da je u prvoj fazi planirana je izgradnja pogona Tehron na površini od 4.500 kvadratnih metara, uz zapošljavanje 200 radnika u konačnoj fazi, a otvaranje pogona planirano je za sredinu 2026. godine.
"Predali su zahtev za lokacijske uslove, a u narednih nekoliko dana treba da dobiju odgovor od Urbanizma da znaju u kojim granicama mogu da grade svoje postrojenje. Već su pronašli kompaniju koja će im izvoditi radove. Našli su čoveka koji će voditi kompletan posao, a on je trenutno u Kini na obuci", rekao je Gašić.
Tehron će, kako je planirano, u pogonu na 4.500 kvadrata proizvoditi delove za automobile.
Kako je dodao, kompanija Mint holding će u Inđiji na 210 hektara zemljišta graditi fabriku električnih vozila, sa planiranom investicijom vrednom 870 miliona evra koja će obezbediti posao za 2.200 ljudi.
Skupština opštine Inđija je, prema Gašićevim rečima, usvojila odluku o izradi Plana detaljne regulacije za Napredni centar za mobilnost Srbije, čime su stvoreni formalni uslovi za početak jednog od najvećih ulaganja u istoriji te opštine.
Ta investicija deo je šireg dogovora između Vlade Srbije i kompanije Mint holdings potvrđenog potpisivanjem memoranduma o razumevanju, kojim se otvara put ka izgradnji modernog proizvodnog pogona u Srbiji.
"Pojačavamo kapacitete snabdevanja vodom i gasom, to je osnovno što je potrebno privredi, a uz to se trudimo da im lokalna administracija bude maksimalno pojednostavljena i efikasna", rekao je Gašić.
Podsetio je da su usvojeni planovi i da se očekuje izgradnja dve velike trafostanice, čime će biti dupliran kapacitet u odnosu na one koje Inđija ima sada.
"Reč je o velikoj investiciji, gde će država izdvojiti desetine miliona evra, a početak radova bi trebalo da bude sledeće godine. Imamo dovoljno kapaciteta gasa, međutim pošto se planovi prave unapred sigurno će nam biti potrebna jedna velika gasna stanica. Dogovoreno je sa Srbijagasom izgradnja nove gasne stanice i na tome takođe radimo", rekao je Gašić za Dnevnik.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Vrtić "Anđeli čuvari" u Tavankutu i dalje zatvoren: Roditelji nezadovoljni
08.11.2025.•
2
Nov vrtić "Anđeli čuvari", izgrađen uz pomoć donacija i sredstava Hrvatske u subotičkom naselju Tavankutu, i dalje je zatvoren pošto mu je istekla upotrebna dozvola.
U Sečnju proglašene četiri izborne liste
07.11.2025.•
7
Opštinska izborna komisija (OIK) Sečnja danas je proglasila izbornu listu "Glas mladih koja menja Sečanj" koju je za predstojeće lokalne izbore formirala istoimena grupa građana.
Ruma: Pored škole vozio 110 km/h
07.11.2025.•
6
Saobraćajna policija je, danas oko 11 časova, u naselju Kraljevci u Rumi, zaustavila M.B. (29) koji je vozio "mercedes" brzinom od 110 km/h, u zoni škole gde je brzina ograničena na 30 km/h.
Južnobački okrug: Zadržana dva vozača, jedan preticao kolonu preko pune linije, drugi vozio pijan
07.11.2025.•
0
U četvrtak, 6. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 11 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teške povrede, a dve su lakše povređene.
Autoprevoznik Jaćimović ponovo priveden, autobus na Interpolovoj proveri
07.11.2025.•
13
Autoprevoznik Milomir Jaćimović priveden je u Žablju zbog narušavanja javnog reda i mira.
Primedbu na brzu saobraćajnicu do Bezdana podnelo i Šumsko gazdinstvo Sombor
07.11.2025.•
4
Ogranak JP Vojvodinašume, Šumsko gazdinstvo Sombor podnelo je Gradskoj upravi primedbe koje se odnose na plan izgradnje obilaznice buduće brze saobraćajnice do Bezdana.
SSP: Javno preduzeće u Vršcu završilo u blokadi, vodili zaposlene u Ćacilend
07.11.2025.•
11
Javno preduzeće "2. oktobar" iz Vršca, koje ima više od 500 zaposlenih, završilo je u blokadi.
Iz saobraćaja isključeno 15 vozača u Južnobačkom okrugu
06.11.2025.•
1
U sredu, 5. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodile su se četiri saobraćajne nezgode od kojih tri u Novom Sadu.
Zrenjaninski "Vodovod" objavio izveštaje o analizi vode
06.11.2025.•
8
Zrenjaninski JKP "Vodovod i kanalizacija" objavio je na svom sajtu 40 izveštaja o analizi vode.
Počelo suđenje muškarcu iz Srbobrana koji se sumnjiči za ubistvo majke
06.11.2025.•
0
Počelo je suđenje tridesetsedmogodišnjeg M. R. iz Srbobrana, koji se tereti za ubistvo majke.
Muškarac uhapšen kod Rume zbog 3.080 paklica cigareta bez dokumentacije
06.11.2025.•
0
Muškarac iz Novog Pazara uhapšen je u mestu Klenak kod Rume zbog nedozvoljenog prometa akciznih proizvoda.
Vozač "BMW"-a divljao na putu Kovin - Pančevo: Vozio 232 kilometara na sat
05.11.2025.•
10
Saobraćajna policija isključila je iz saobraćaja 57-godišnjeg S. M, vozača automobila marke "BMW", zbog nasilničke vožnje.
Od subote se menja režim saobraćaja od Crvenke do Kule
05.11.2025.•
1
Režim saobraćaja biće izmenjen od subote, 8. novembra na deonici od Crvenke do Kule.
U Čantaviru prišli prolazniku, odgurnuli ga i iz džepa mu ukrali novčanik, pa provalili u mesaru
05.11.2025.•
0
Policija u Subotici je rasvetlila dve teške krađe i uhapsila R. K. (47) i A. K. (19) iz okoline Subotice.
MUP se oglasio u vezi sa hapšenjem trojice policajaca iz Sremske Mitrovice
05.11.2025.•
4
Ministarstvo unutrašnjih poslova oglasilo se u vezi sa hapšenjem trojice policajaca iz Policijske uprave Sremska Mitrovica.
Zrenjaninci zaposleni u javnim preduzećima pozvani da prijave ako ih ucenjuju da idu na skup SNS u Ćacilendu
05.11.2025.•
12
Zrenjaninska inicijativa IZRAZ pozvala je zaposlene u lokalnoj samoupravi i javnim preduzećima u tom gradu da prijave ukoliko su izloženi pritiscima da prisustvuju okupljanju pristalica SNS ispred Skupštine Srbije.
Policijski službenici iz Sremske Mitrovice uhapšeni zbog izdavanja viza Kinezima
05.11.2025.•
8
Policijski službenici iz Sremske Mitrovice, V.K, V.Š. i Z.G, uhapšeni su zbog zloupotrebe službenog položaja.
Subotičani treći dan zaredom blokirali centar grada u znak podrške Dijani Hrki
04.11.2025.•
3
Grupa građana Subotice blokirala je, treći dan zaredom saobraćaj na raskrsnici u centru grada, u znak podrške Dijani Hrka čije je sin poginuo u padu novosadske nadstrešnice, a koja štrajkuje glađu u Beogradu.
Hrvatski državljanin vozio 185 km/h na putu Bački Petrovac–Novi Sad: Ograničenje 80 km/h
04.11.2025.•
11
Saobraćajna policija je na putu Bački Petrovac–Novi Sad zaustavila četrdesetsedmogodišnjeg vozača koji je automobilom "Kupra Leon" nemačkih tablica vozio brzinom od 185,6 km/h.
Iz saobraćaja isključeno 19 vozača u Južnobačkom okrugu
04.11.2025.•
1
U ponedeljak, 1. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedno lice zadobilo teške, a četiri lake telesne povrede.
Sečanj: Uhapšen osumnjičeni za silovanje deteta
04.11.2025.•
2
Dvadesettrogodišnjak osumnjičen je da je u Sečnju silovao četrnaestogodišnje dete.
Komentari 6
/
Realista
Gv
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar