Odvratna kampanja protiv mladih iz Kule pred izbore: Ucene i osvetnička pornografija
Ujedinjeni za Kulu zahtevaju procesuiranje osoba povodom pretnji upućenih političkim aktivnim ženama u Kuli, a koje uključuju ucene i najavu objavljivanja osvetničke pornografije.
Foto: 021.rs
U Kuli se vodi jedna od najprljavijih kampanja koju, po svemu sudeći, sprovode pristalice vlasti, a kojom se targetiraju studenti i opozicioni aktivisti i političari koji bi mogli da učestvuju u predstojećim izborima.
Kampanja podrazumeva ucene, pretnje, objavljivanja privatnih fotografija i montaža na društvenim mrežama.
Kako objašnjavaju Ujedinjeni za Kulu, najmanje četrnaest građanki Kule, koje su u proteklom periodu javno i otvoreno ukazivale na zloupotrebe i probleme u Kuli i dizale glas protiv lokalne SNS vlasti, našle su se izložene novoj vrsti brutalnog pritiska i zastrašivanja - isključivo zbog toga što su odbile da ćute i stale u odbranu javnog interesa.
Oni zahtevaju da nadležni privedu lica koja stoje iza Instagram naloga koji je već objavio fotografije aktivistkinja, uz najavu "spektakla za muški pol", odnosno najavu da će objaviti eksplicitne fotografije "blokaderki".
"Ovakav vid targetiranja naših sugradanki predstavlja ne samo politički pritisak, već i krivično delo po članu 145 Krivičnog zakonika - neovlašćeno objavljivanje i prikazivanje tuđeg spisa, portreta i snimka, za koji je zaprećena kazna do 2 godine zatvora. Prijave su uredno i momentalno podnete policijskoj upravi i zahtevamo hitnu reakciju", navode Ujedinjeni za Kulu.
U kulskoj opoziciji poručuju da bi "svako odugovlačenje ili ignorisanje ovog slučaja bilo prepoznato kao odobravanje nasilja i zastrašivanja i poruku ženama da nisu bezbedne ni slobodne".
"Ujedinjeni za Kulu poručuju da su zaštita bezbednosti i dostojanstva naših sugrađanki obaveza države. Ukoliko institucije ne preduzmu zakonom propisane mere, bićemo prinuđeni da organizujemo sve legitimne i javne oblike građanske reakcije kako bismo zaštitili naše ćerke, sestre, supruge, koleginice, komšinice, nastavnice od nedopustivog progona, ucene i pokušaja javnog ponižavanja. Postoje trenuci kada je ćutanje saučesništvo. Ovaj je jedan od njih i mi nećemo ćutati i stajati po strani", zaključuju Ujedinjeni za Kulu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Ivica Dulić iz Inicijative "Složno za HNV": Pravi rat botova među Hrvatima u Srbiji
12.08.2026.•
2
Ivica Dulić iz Inicijative "Složno za Hrvatsko nacionalno veće", tvrdi da se u ovoj nacionalnoj zajednici pred izbore za veće vodi pravi rat botova na društvenim mrežama.
Crkvama milioni iz zrenjaninske kase: Najviše para za "pokretanje crkvenih zvona"
12.08.2026.•
6
Komisija za raspodelu sredstava za finansiranje programa i projekata crkava i verskih zajednica predložila je da se iz gradskog budžeta u 2026. godini izdvoji ukupno 4,8 miliona dinara.
Dunav na Čortanovačkoj plaži otkrio bombu zamotanu u najlon
12.08.2026.•
2
Nizak vodostaj Dunava otkrio je na Čortanovačkoj plaži bombu zamotanu u najlon.
Uhapšen zbog sumnje da je pretio uredniku portala Volim Zrenjanin
11.08.2026.•
0
Osoba osumnjičena da je telefonom uputila pretnje uredniku portala Volim Zrenjanin pronađena je i uhapšena u ponedeljak, nakon što je slučaj prijavljen nadležnom tužilaštvu i policiji, piše danas taj portal.
Kompanije iz sistema Majevica na zajedničkoj prodaji za 233,6 miliona dinara
11.08.2026.•
1
Kompanije iz sistema proizvođača poljoprivredne mehanizacije "Majevica", koje se nalaze u stečaju, biće ponuđene na zajedničkoj prodaji kao pravna lica.
Zrenjaninska opozicija osudila pretnje novinarima portala "Volim Zrenjanin"
11.08.2026.•
0
Deo opozicije u Zrenjaninu zatražio je od nadležnih da identifikuju i procesuiraju odgovorne za pretnje smrću novinarima lokalnog portala "Volim Zrenjanin".
Crpne stanice Bezdan i Bogojevo ponovo u funkciji uprkos niskom vodostaju Dunava
11.08.2026.•
1
Crpne stanice Bezdan i Bogojevo ponovo su u funkciji uprkos izuzetno niskom vodostaju Dunava, čime je omogućeno ubacivanje sveže vode u severni deo bačkog hidrosistema, odnosno Veliki bački kanal.
Provalio u kuću u okolini Sremske Mitrovice i ukrao veću sumu novca
10.08.2026.•
1
Policija u Sremskoj Mitrovici uhapsila je K.P. (22) osumnjičenog za provalu u kuću u okolini tog grada.
Čaušić: U Deliblatskoj peščari večeras mirnije
10.08.2026.•
3
U Deliblatskoj peščari večeras je mirnije, rekao je načelnik Sektora MUP-a za vanredne situacije Luka Čaušić.
Vozio bicikl u Mladenovu sa više od dva promila alkohola
10.08.2026.•
1
U periodu od 7. do 9. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodile su se 24 saobraćajne nezgode u kojima je jedna osoba zadobila teške, a 20 lake povrede.
Afrička kuga svinja registrovana u 16 od 17 lovišta kojima gazduju "Vojvodinašume"
10.08.2026.•
2
U Srbiji je, prema poslednjim podacima, afrička kuga svinja prisutna u sedam okruga, 13 opština i 62 naseljena mesta, a od početka godine uginulo je ili eutanazirano ukupno 36.101 grlo.
Uhapšena zbog krađe minđuše - strgnula je baki iz uha
10.08.2026.•
2
Tridesetogodišnja žena iz okoline Bečeja uhapšena je zbog sumnje da je počinila tešku krađu.
Gradi se novo krilo Opšte bolnice u Senti: 1,5 milijardi dinara u predračunu
10.08.2026.•
0
Odeljenje za komunalne i građevinske poslove Vojvodina izdalo je građevinsku dozvolu za izgradnju novog krila A Opšte bolnice u Senti.
FOTO Satelitski snimci: Pogledajte štetu u Deliblatskoj peščari
10.08.2026.•
13
Požar u Deliblatskoj peščari stavljen je pod kontrolu.
Čaušić: Situacija u Deliblatskoj peščari dosta bolja
09.08.2026.•
1
Situacija sa požarima u Deliblatskoj peščari je daleko bolja nego prethodnih dana, izjavio je danas načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić i dodao da je oprezni optimista.
SSP: Obećanje o izgradnji mosta Bačka Palanka-Neštin puka predizborna laž
09.08.2026.•
28
Obećanja Srpske napredne stranke (SNS) o početku izgradnje mosta između Bačke Palanke i Neština su predizborna laž, kažu u Stranci slobode i pravde (SSP).
Nova nedelja, nova prilika da nekome pomognete: Prikupljanje krvi u Novom Sadu i širom Vojvodine
09.08.2026.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Požar i dalje gori u Deliblatskoj peščari, sprečeno da zahvati naselje Šumarak
09.08.2026.•
4
U Deliblatskoj peščari nastavlja se borba sa vatrenom stihijom koja je zahvatila oko 1.500 hektara šume i niskog rastinja.
VIDEO Četvrti dan borbe protiv vatrene stihije u Deliblatskoj peščari: Brane se kuće u Šumarku
08.08.2026.•
6
U Deliblatskoj peščari već četvrti dan traje borba protiv vatrene stihije.
Dvojica radnika povređena u fabrici u Kikindi
08.08.2026.•
0
Dvojica radnika fabrike "Le belier" u Kikindi, starosti 41 i 48 godina, povređena su danas.
Obustavljen saobraćaj između Gaja i Šumarka zbog požara u Deliblatskoj peščari
08.08.2026.•
0
Saobraćaj na putu Gaj - Šumarak obustavljen je zbog požara u Deliblatskoj peščari.
Komentari 9
Pobesneli Laloš
Ilija
zgađen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar