Požar na deponiji povećao zagađenje u Sremskoj Mitrovici: Vetar nosi dim i u susedne opštine

Požar na regionalnoj deponiji u Sremskoj Mitrovici ozbiljno je podigao nivo zagađenja vazduha u tokom gradu, a gusti dim se širi i ka susednoj opštini Ruma, pišu lokalni mediji.
Požar na deponiji povećao zagađenje u Sremskoj Mitrovici: Vetar nosi dim i u susedne opštine
Foto: IN Medija (Zbor_SM)
U gašenju i zatrpavanju požarišta angažovano je 15 vatrogasaca sa šest vatrogasnih vozila, četiri cisterne i devet kamiona, a do sada je dopremljeno više od 50 prikolica zemlje.
 
Nadležni su potvrdili da se deponija poliva vodom, što izaziva tinjanje otpada i konstantno stvaranje dima.
Stanovnici Rume i okoline potvrdili su da se jutros u ovim naseljima osećao izuzetno jak dim i smrad spaljene plastike.
 
Dok je u zvaničnim izveštajima sa sednice Štaba za vanredne situacije u Sremskoj Mitrovici navedeno da je opšti kvalitet vazduha "u proseku ocenjen kao dobar", zvanični pisani podaci o monitoringu govore sasvim suprotno, prenosi IN Medija iz Inđije.
U Sremskoj Mitrovici ovih dana zakazani su masovni događaji na otvorenom, kao što je današnji zabavni program u okviru "Ekspo karavana".
 
Za sutra je planiran sportsko-humanitarni događaj "Mitrovica trči za retke", prvi noćni polumaraton sa ciljem prikupljanja novca za lečenje dece obolele od retkih bolesti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina