Novosadski zborovi građana održače 5. septembra protest "Mi i dalje stojimo", a povodom godišnjice brutalnog policijskog nasilja nad građanima koji su protestovali.
Sa lopatom u ruci i mešalicom pokraj sebe gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin pozvao je putem svog Instagram naloga gradskog odbornika Mirana Pogačara da umesto što se "bavi njim", dođe i pomogne.
Uprava za vanredne situacije u Novom Sadu nastavila je sa pojačanom kontrolom i nadzorom terena u Južnobačkom okrugu, zbog velike opasnosti od požara usled toplotnog talasa.
Domaći filmski klasici biće prikazani od ponedeljka, 17. avgusta, do nedelje, 23. avgusta, na terenu iza Sokolskog doma, u okviru Letnjeg bioskopa A1 kinoteke.
Roditelji učenika Jovine gimnazije saopštili su da, iako nova školska godina počinje za samo 15 dana, učenici i profesori te gimnazije još uvek ne znaju u kojoj školi će pohađati nastavu.