Tribina "Ekološki pokreti i društvena kritika: Kako su počeli?" održaće se u prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine na Spensu u petak, 27. maja.
U Višem sudu u Novom Sadu je završen glavni pretres protiv D. P. (39) iz Veternika, orkivljenom za pokušaj ubistva kolima na parkingu kod Master centra.
Jedinstveni muzički spektakl na otvorenom, impozantno delo Karla Orfa "Karmina burana", biće izvedeno danas, 25. maja na platou Srpskog narodnog pozorišta.
Festival "Vila" u Vrdniku od 3. do 5. juna donosi mnogobrojne koncerte, radionice, predstave i filmove, ali pored svega toga i mnoštvo programa za najmlađe posetioce.
Gradska uprava stavila je na javni uvid urbanistički projekat za izgradnju fabrike nameštaja za frizerske i kozmetičke salone, preduzeća "Alexandar", u Veterniku.
Inspekcijski nadzor radova u okolini Vile Ravne na Fruškoj gori je u toku. Nisu izdati Uslovi zaštite prirode, a čuvar prirode u zapisniku piše da je "izuzetno fin čovek" odbio legitimisanje.
Više cene izvođenja radova koje nude izvođači sve češće utiču na propadanje tendera. Tako je sada poništena i nabavka rekonstrukcije fasada u Ulici Jovana Đorđevića 1, 5 i 7.
Počev od ponedeljka, 23. maja, prolaz i zaustavljanje motornih vozila biće zabranjeno u Ulici Modene i odvijaće se kroz Njegoševu ulicu usled radova na izgradnji podzemne garaže.
Tri osobe uhapšene su u Novom Sadu zbog sumnje da su poreskom utajom oštetili budžet Srbije za 12,8 miliona dinara, kao i da su oštetili poverioce u iznosu od 24,5 miliona dinara.
Nakon murala Nikole Tesle, dela umetnika Vuka Đurića na zgradi "Elektrovojvodine", studenti Akademije umetnosti i američki umetnik Gregori Burns oslikaće mural u Omladinskom centru u Kineskoj četvrti.