U gradu koji konstantno raste i čiji se broj stanovnika uvećava, pitanje vode bi trebalo da bude jedno od ključnih pitanja sadašnjosti - zbog budućnosti.
Prošlo je mesec dana od prve noći koju su građani i aktivisti proveli na Šodrošu, pokušavajući da spreče radove na izgradnji novog mosta s obilaznicom.
Inicijativa za postavljanje spomenika ratnim zločincima je kulminacija pokušaja da se prekroji istorija i bagatelišu ogromne žrtve koje je Novi Sad podneo u Drugom svetskom ratu, poručuju Dveri.
Žene koje su obeležile istoriju Novog Sada, Vojvodine, Srbije pa i ovog dela Evrope a koje, uglavnom, nemaju spomen-obeležja u našoj sredini, 'zaživele' su u novoj turističko-kulturnoj aplikaciji.
Saobraćajna policija je tokom četiri dana trajanja festivala Exit na teritoriji Novog Sada kontrolisala više od 6.000 vozila, a registrovano je blizu 1.200 saobraćajnih prekršaja, saopštio je MUP.