Moja karlovačka priča: Šta se krije iza vrata kuća u Sremskim Karlovcima?

U okviru "Kaleidoskopa kulture", u subotu, 7. septembra, biće organizovana prva šetnja pod nazivom "Moja karlovačka priča".
Moja karlovačka priča: Šta se krije iza vrata kuća u Sremskim Karlovcima?
Foto: 021.rs
Polazna tačka je Patrijarha Rajačića 3 u Sremskim Karlovcima, a šetnja kreće u 15 časova.
 
"Moja karlovačka priča" pruža nesvakidašnju priliku zainteresovanima da, kroz dve privatne kuće i dvorišta porodica Maširević i Auer, upoznaju karlovačko nasleđe. Potomci ovih porodica, odnosno novi vlasnici kuća, pričaće o istorijatu porodica, ujedno govoreći i o karlovačkom nasleđu, uz privatne fotografije, lične predmete i anegdote iz života. Posetioci će takođe moći da pogledaju kratke video–zapise o Sremskim Karlovcima, koji su prispeli na konkurs.
 
Sledeća šetnja "Moja karlovačka priča", koja je deo projekta "Šetnje kroz nasleđe", zakazana je za 14. septembar, takođe u 15 časova, u Patrijarha Rajačića 3, a treća će biti organizovana u oktobru.
 
Šetnje zajedno realizuju Društvo za negovanje tradicija i očuvanje Sremskih Karlovaca i "Novi Sad 2021 – Evropska prestonica kulture" u okviru projekta "Šetnje kroz nasleđe".
 
Sve informacije o "Kaleidoskopu kulture" možete pronaći na njihovom sajtu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sremac

    07.09.2019 06:59
    Bravo
    Ovo je za pohvalu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - EPK 2021