Uroš Stefanović (26) je ubijen, a Goran Kovačević Goranac (47) ranjen u pucnjavi do koje je večeras došlo u novosadskom naselju Detelinara, saznaje 021.rs.
Portal 021.rs nezvanično saznaje da je ranjen Goran Kovačević Goranac koji je od ranije poznat policiji po optužbama za otmicu Gorana Cviijetića i po rukovođenju kriminalnom grupom. Prema našim saznanjima, ubijeni mladić bio je njegov telohranitelj ili vozač.
Do pucnjave je došlo u Cankarevoj ulici ispred broja osam, oko 21:30.
Portparol Hitne pomoći dr Zoran Krulj kaže za 021.rs da su na licu mesta konstatovali smrt dvadesetšestogodišnjaka. Goranac je zbrinut na licu mesta i u stabilnom stanju prevezen u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine. Kako saznajemo, on je ranjen u ruku.
Na licu mesta su policija i hitna pomoć.
Kako kažu građani reporteru 021.rs koji se nalazi na licu mesta, oko pola deset se začuo rafal, koji je zvučao kao da dolazi iz automatskog oružja. Svedoci javljaju i da je prethodno džip uleteo u dvorište zgrade, potom se čulo nekoliko hitaca, nakon čega je vozilo otišlo.
Reporter 021.rs javlja i da je jedna osoba privedena.
Nešto kasnije u toku večeri policija je pronašla izrešetani automobil na izlazu iz Novog Sada, kod Kanala DTD, u pravcu Rumenke. Sumnja se da su vozači ovog automobila učestvovali u obračunu na Detelinari i da su na automobil pucali poginuli mladić i ranjeni muškarac kada su ih napali.
Policija trenutno vrši uviđaj na mestu gde je automobil pronađen.
@R
Bogati ljudi u svetu obično imaju i kuće i stanove, jer obe opcije imaju svoje prednosti. Jedino što svoje kuće uglavnom ne podižu bez građevinskih dozvola, legalnih priključaka i fasada, a na kraju šljunčanog puta za koji planiraju da narednih 20 godina vape da se pretvori u ulicu, dok sve to vreme čekaju na spiskovima za izbegličke stanove, iako kući mogu da se vrate već decenijama. Mada otkud ja znam, možda je Džefu Bezosu baš to fetiš.
Pa neće biti, pošto se iz tvog i mnogih drugih komentara upravo vidi vaš poremećaj percepcije koji je suština problema. Nije isto kad je neko došao 60-tih iz iste države sa iskrenom željom da se uklopi u urbanu sredinu, i neko ko je od 90-tih došao iz druge države, uz privilegije u dobijanju pasoša i školovanja u odnosu na druge strance, čvrsto rešen da ovde život sebi prilagodi onome što je imao kod kuće - optužujući svakoga kome to smeta da “nije pravi Srbin”. Otuda i taj ponos zidanjem kuća iza futoškog nasipa i po klisanskim bestragijama, otuda i ta mržnja prema gradskom životu i ljudima koji žive u stanovima i možda samo žele da im neko ne uništava ono što su već stekli, otuda i potpuno slepilo za vrlo jasnu granicu između “preduzetničkog duha” i teškog kriminala i pretvaranje da su telohranitelji razbojnika i ubica vredni i marljivi mladići čiji usud treba da žalimo. Pa nemojte me za*ebavati, nije ovog i sve njemu slične na kraju karijere čekala Nobelova nagrada iz književnosti, nego samo neka verzija upravo ovakve sudbine.
Čini se da nisi baš u svom životu imao kontakata sa nekim rodjenim londonerom i berlinerom, više nekako zamišljaš kako se oni ponašaju i pričaju... Zamišljaš pogrešno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Policijska uprava u Novom Sadu je, 24. juna, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 243 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Policijska uprava u Novom Sadu je 22. juna na području Južnobačkog okruga otkrila i sankcionisala ukupno 233 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Šest osoba uhapšeno je u više gradova Srbije u nastavku akcije "Armagedon", sprovedene u okviru Evropolove akcije suzbijanja seksualne ekspoloatacije dece na internetu pod nazivom "Python".
Više vozila oštećeno je danas oko 9 časova kada je šleper probio ogradu na auto-putu Novi Sad - Beograd, kod Batajnice, i uleteo u trake u kontra-smeru. Jedna osoba je povređena.
Policijska uprava u Novom Sadu je 18. juna, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 264 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Dvadesetpetogodišnja devojka, koja je povređena u saobraćajnoj nesreći u Jevrejskoj ulici, 1. decembra 2025. godine, preminula je nakon višemesečne borbe.
Novosadska policija je u sredu, 17. juna iz saobraćaja na teritoriji Južnobačkog okruga isključila 19 vozača i šest vozila, a zadržala dvojicu dva vozača.
Još dve osobe uhapšene su u nastavku akcije koja je sprovedena 9. juna, a kada je uhapšeno 12 osoba, među kojima je i pripadnik MUP-a, a zbog zloupotrebe službenog položaja i navođenja na overavanje neistinitog sadržaja
Novosadska policija, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Sremskoj Mitrovici, zaplenila je više od 100 kilograma narkotika i uhapsila G. Ž. (40) i J. B. (42) iz Beograda.
Suđenje S. S. (43) iz Smederevske Palanke zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila na auto-putu kod Novog Sada, u kojoj je poginuo jedan mladi džudista, dok je više njih povređeno, počinje na jesen u Osnovnom sudu.
Policijska uprava u Novom Sadu je 16. juna, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 225 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Zrenjaninski sud odredio je do 30 dana pritvora M. J. (50) iz Novog Sada osumnjičenom da je radi prodaje držao više od milion tableta sa liste psihoaktivnih supstanci.
Policijska uprava u Novom Sadu je na području Južnobačkog okruga otkrila i sankcionisala ukupno 198 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
U periodu od 12. do 14. juna, na području Južnobačkog okruga, dogodile su se 22 saobraćajne nezgode u kojima su dve osobe zadobile teške povrede, a 14 je lakše povređeno.
Komentari 144
Trt
Bogati ljudi u svetu obično imaju i kuće i stanove, jer obe opcije imaju svoje prednosti. Jedino što svoje kuće uglavnom ne podižu bez građevinskih dozvola, legalnih priključaka i fasada, a na kraju šljunčanog puta za koji planiraju da narednih 20 godina vape da se pretvori u ulicu, dok sve to vreme čekaju na spiskovima za izbegličke stanove, iako kući mogu da se vrate već decenijama. Mada otkud ja znam, možda je Džefu Bezosu baš to fetiš.
Osveta stvarnosti
Pa neće biti, pošto se iz tvog i mnogih drugih komentara upravo vidi vaš poremećaj percepcije koji je suština problema. Nije isto kad je neko došao 60-tih iz iste države sa iskrenom željom da se uklopi u urbanu sredinu, i neko ko je od 90-tih došao iz druge države, uz privilegije u dobijanju pasoša i školovanja u odnosu na druge strance, čvrsto rešen da ovde život sebi prilagodi onome što je imao kod kuće - optužujući svakoga kome to smeta da “nije pravi Srbin”. Otuda i taj ponos zidanjem kuća iza futoškog nasipa i po klisanskim bestragijama, otuda i ta mržnja prema gradskom životu i ljudima koji žive u stanovima i možda samo žele da im neko ne uništava ono što su već stekli, otuda i potpuno slepilo za vrlo jasnu granicu između “preduzetničkog duha” i teškog kriminala i pretvaranje da su telohranitelji razbojnika i ubica vredni i marljivi mladići čiji usud treba da žalimo. Pa nemojte me za*ebavati, nije ovog i sve njemu slične na kraju karijere čekala Nobelova nagrada iz književnosti, nego samo neka verzija upravo ovakve sudbine.
@R
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar