Na suđenju za ubistvo MMA borca suočili se optuženi i Goranac: Obojica spremni na poligraf
Na nastavku suđenja optuženima za ubistvo MMA borca Uroša Stefanovića (27) i ranjavanje Gorana Kovačevića Goranca (49) suočili su se okrivljeni i oštećeni.
Foto: 021.rs
Stojeći naspram Goranca D. J. (44) rekao je da ga je Kovačević angažovao kako bi fingirali njegovo ubistvo, što je ovaj negirao, piše Dnevnik.
"Ja od početka govorim istinu. Nikada nisam promenio iskaz. Da sam hteo mogao sam da kažem da sam video Bogdanovića ili tebe, ali nisam", rekao je Kovačević optuženom, na šta ga je D. J. pitao da li mu preti.
Kako piše Dnevnik, Goran Kovačević mu na to pitanje nije odgovorio, nego ga je podsetio da ih je upoznao Dalibor Bogdanović s kojim se, kako je rekao, ne druži od 2017. godine.
"Koji je motiv bio da ja tebi priđem i napravim kombinaciju", zapitao je Kovačević.
"Ponudio si 30.000 evra, a dao si 10.000 koje je Uroš doneo na Ribarsko ostrvo. Ja sam pitao kako ću se ja izvući, ti si rekao da imaš jake veze, da ćeš srediti", rekao je D. J.
"Ti tvrdiš da smo se dogovorili da izvršiš atentat na mene? Ti i ja se nismo videli. Kunem se u svo troje dece", naglasio je Kovačević i dodao da je D. J. više puta rekao da ga ja angažovao preko NN lica za neke poslove, te da on nema šta da krije i da kaže ko su ti ljudi.
"Ti si glavni cinkaroš u Novom Sadu", rekao je D. J. Kovačeviću, prenosi Dnevnik.
"Ja ćutim dve godine. Kreće hajka na mene. Pretnje. I sada dolazim ovde i shvatam odbranu. Da li je normalno da dođem do tebe, a znam da si njegov čovek i kažem ti da ga 'namestiš'? Kakav si ti onda čovek? Kakvo si ljudsko smeće da pristaneš da 'namestiš' najboljeg druga? Ovo niko nije video u istoriji", rekao je Kovačević.
Na pitanje sudije što je pristao, D. J. je rekao "Boća je tada bio uplašen, vređao me, pretresao, nije me plaćao... Zato sam pristao".
D. J. je naglasio, kako prenosi Dnevnik, da je njemu i njegovoj porodici ugrožena bezbednost.
"Obigravaš mi oko stana, zgrade, kancelarije moje žene. Morala je posao da prenese u stan, da zatvori kancelariju. Znamo ko si, baviš se drogom, policija te štiti", rekao je.
D. J. je ostao pri svojim tvrdnjama da su dogovorili da fingiraju atentat.
"Nagovorio si me da napravimo fingiranje atentata. Dogovor je bio da ću ja pobeći sa lica mesta, a ti si obaćao da ćeš rešiti sa policijom da nemam problem", uporno je tvrdio.
Kovačević je istakao da ga nije video od 2016. godine.
"Spreman sam na poligraf i apsolutno stojim iza svake svoje reči", rekao je Goranac, na šta je D. J. odgovorio da je i on spreman.
Bogdanović i D. J. se optužnim aktom terete da su 2. septembra 2021. godine, oko 21 čas, vozilom marke pežo došli do zgrade u Cankarevoj ulici broj 8 na Novoj Detelinari gde se dogodio kritični događaj.
Kako se navodi u optužnici, vozilom je upravljao okrivljeni D. J, dok se okrivljeni Dalibor Bogdanović nalazio na zadnjem sedištu iza suvozačevog sedišta. Kada su došli do navedene adrese, parkirali su se ispred ulaza, kako bi sačekali dolazak oštećenog Gorana Kovačevića i Uroša Stefanovića i obojicu lišili života. Oštećeni su motociklima došli do zgrade, Stefanović je ostao kod ulaza, a Kovačević je motorom ušao u dvorište gde se nalazi parking i garažni prostor.
Nakon što je Kovačević parkirao motor u garažu i krenuo ka prolazu zgrade, iz vozila u kojem su se nalazili okrivljeni, D. J. puca u pravcu Kovačevića koji tom prilikom zadobija lake telesne povrede ruke. Za to vreme, Uroš Stefanović, u nastojanju da pomogne Kovačeviću, prilazi vozilu iz kog je pucano i kacigom razbija staklo kod vozača i na taj način udara okrivljenog D. J. u predelu leve nadlaktice.
Tada, kako se navodi u optužnici, sa zadnjeg sedišta u Stefanovića puca i okrivljeni Bogdanović, a potom i D. J. Tom prilikom je Stefanović zadobio tri rane u predelu glave, pet u predelu grudnog koša, dva puta u predelu trbuha i jednom u predelu levog stopala. Od težine povreda Stefanović je na licu mesta preminuo.
Kako su se već izjasnili, obojica optuženih ne priznaju optužnicu, prenosi Dnevnik.
Inače, suđenje Daliboru Bogdanoviću Boći i D. J. za teško ubistvo MMA borca Uroša Stefanovića, ranjavanje Gorana Kovačevića Goranca i nedozvoljeno nošenje oružja, krenulo je ispočetka zbog promene člana sudskog veća.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Uhapšen napadač na taksistu: Izbo ga nožem i ukrao mu novac
15.02.2026.•
3
Novosadska policija uhapsila je S.V. (21) iz Novog Sada, osumnjičenog za razbojništvo.
Novosađanin ispred jednog servisa zapalio dva kamiona, vatra se proširila i na treći
12.02.2026.•
4
Novosadska policija uhapsila je E. V. (40) iz Novog Sada zbog sumnje da je učinio dva krivična dela, teško delo protiv opšte sigurnosti i izazivanje opšte opasnosti.
Dvojac iz Novog Sada uhapšen zbog amfetamina i marihuane
11.02.2026.•
0
D. K. (42) i M. M. (34) iz Novog Sada uhapšeni su zbog trgovine drogom.
Taksista iz Beograda napadnut nožem u Novom Sadu
10.02.2026.•
3
Pedesetsedmogodišnji taksista povređen je u Novom Sadu, kada ga je nožem napao muškarac kojeg je vozio.
Iznošenje završnih reči u slučaju meštanina Temerina optuženog da je sekirom ubio oca zakazano za 23. februar
08.02.2026.•
0
Iznošenje završnih reči u postupku koji se vodi protiv G. N. (37) iz Temerina, okrivljenog da je u noći između 25. i 26. decembra 2023. godine sekirom ubio svog oca M. N. (76), zakazano je za 23. februar.
Maloletnik iz Novog Sada uhapšen zbog posedovanja ručne bombe, uočen ispred kluba u Beogradu
07.02.2026.•
4
Sedamnaestogodišnji mladić iz Novog Sada uhapšen je sinoć u Beogradu zbog posedovanja ručne bombe.
VIDEO: U razmaku od desetak minuta zapalili se točkovi dva gradska autobusa
06.02.2026.•
13
Danas je, u razmaku od desetak minuta, došlo do dva manja požara na točkovima gradskih autobusa.
Novosadski inspektori zaplenili 80 kilograma marihuane u Beogradu
06.02.2026.•
11
Inspektori novosadske kriminalističke policije pronašli su 80 kilograma marihuane pretresom automobila na području Beograda.
Novo hapšenje zbog projekata u Novom Sadu: Udruženje dobilo 1,3 miliona i nije sprovelo aktivnosti
06.02.2026.•
20
U Novom Sadu je uhapšen M. Č. zbog sumnje da je zloupotrebio položaj odgovornog lica.
Uhapšen zastupnik još jednog udruženja građana: Oštetio budžet Novog Sada za 2,3 miliona dinara
05.02.2026.•
10
Novosadska policija uhapsila je S. V. (34) iz Novog Sada zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Blagajnica banke sebi prebacila novac klijenata - više od 10 miliona dinara
05.02.2026.•
2
D. I. (30) iz okoline Bača uhapšena je zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Osuđen na sedam godina zatvora za pljačku menjačnice u Temerinu
05.02.2026.•
4
Z. P. (37) je presudom Višeg suda u Novom Sadu proglašen krivim za pljačku menjačnice u Temerinu, odnosno za razbojništvo u saizvršilaštvu, i osuđen na sedam godina zatvora.
Policija pretresla Novosađanina i pronašla mu sedam paketića marihuane, a kod kuće i municiju
03.02.2026.•
1
Novosadska policija uhapsila je Đ. L. (27) iz Novog Sada zbog trgovine drogom i nelegalnog oružja, odnosno municije.
Podignuta optužnica protiv trenera zbog nesreće kod Novog Sada u kojoj je poginuo mladi džudista
03.02.2026.•
2
Protiv S. S. (43) iz Smederevske Palanke podignuta je optužnica zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila na auto-putu kod Novog Sada, u kojoj je smrtno stradao jedan mladi džudista, dok je više njih povređeno.
Ponovo produžen pritvor osumnjičenom za nesreću u Jevrejskoj u kojoj je poginuo taksista
01.02.2026.•
1
Beograđaninu A. S. (25), koji se tereti da je u Jevrejskoj ulici izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo pedesettrogodišnji vozač SOS taksija, produžen je pritvor do 2. marta.
Uhapšena dvojica dilera, pronađeno 60 grama amfetamina
30.01.2026.•
0
Novosadska policija uhapsila je G. P. (22) iz Novog Sada i S. I. (26) iz okoline Leskovca, osumnjičene za trgovinu drogom.
Uhapšen zbog pljačke kladionice u Novom Sadu
29.01.2026.•
2
Novosadska policija uhapsila je B. Č. (45) iz Novog Sada, osumnjičenog za razbojništvo.
VIDEO: Ponovo goreo napušteni objekat na Detelinari
29.01.2026.•
0
Tokom poslepodneva došlo je do požara na Detelinari.
Ponovo produžen kućni pritvor kamiondžiji osumnjičenom da je naleteo na policajca na auto-putu kod Novog Sada
29.01.2026.•
0
Vozaču kamiona M. P. (39) iz Lučana, koji se sumnjiči za saobraćajnu nesreću na auto-putu Novi Sad-Subotica, u kojoj je poginuo policajac na dužnosti Dejan Srdić(40) iz Inđije, produžena je mera zabrane napuštanja stana.
Novosađanin pretio radnici prodavnice replikom pištolja i oduzeo joj novac od pazara
28.01.2026.•
0
Novosađanin D. Ž. (33) uhapšen je zbog razbojništva.
FOTO: Novosadska policija zaplenila više od 60 kg marihuane i uhapsila državljanina Crne Gore
28.01.2026.•
5
Novosadska policija je u saradnji sa graničnom uhapsila M. D. (26), državljanina Crne Gore, zbog trgovine drogom.
Komentari 11
Pivljanin
Dragan
Ра па ра па ра
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar