Uhapšen još jedan zastupnik udruženja građana: "Muljao" sa 2,5 miliona koje je dobio iz budžeta Novog Sada

B. C. uhapšen je zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Uhapšen još jedan zastupnik udruženja građana: "Muljao" sa 2,5 miliona koje je dobio iz budžeta Novog Sada
Foto: 021.rs
Sumnja se da su udruženju građana "Društvo i razvoj", u kojem je osumnjičeni B.C. zastupnik, dodeljena sredstva od Grada Novog Sada za realizaciju pet projekata u ukupnom iznosu od 2.530.000 dinara. 
Aktivnosti na projektima nisu sprovedene, a osumnjičeni je davaocima sredstava podnosio lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca u kojima je opisivao aktivnosti na projektima koje se nikada nisu desile (radionice, predavanja i dr.). 
Na taj način je Gradu Novom Sadu naneta imovinska šteta u ukupnom iznosu od 2.530.000 dinara.
 
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova, u kom roku će biti priveden i saslušan u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Valter

    25.03.2026 14:51
    Gde su ti likovi
    Nije mi jasno gde su takvi ljudi na internetu? Pa svako kada upiše svoje ime može da nadje bar malo nešto. Da li FB da li je dobio negde diplomu, nešto sa posla, bilo šta. Ali gledam ovog Boj... Cvr... Nema nigde na internetu, ništa , ni njegovog udruženja.
  • gradjaninX

    25.03.2026 14:38
    Sad na robiju zbog ~2000e....
  • Šokirani

    25.03.2026 14:01
    Preteruju
    Nije mi jasno da li imamo neku ozbiljnu prevaru ili zanosimo na krivini. Većina tih uhapšenih i ne zna zašto je dobila pare kad je većinu morala da vrati nekom

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika