Autor: 021.rs

Novi Sad
07.05.2026.
13:50 > 13:56
Predlog odluke o izmenama i dopunama Plana generalne regulacije Sremske Kamenice sa okruženjem, lokalitet verskog kompleksa, naći će se pred gradskim odbornicima u sredu, 13. maja.
  • 21.vek bez vode

    10.05.2026 10:37
    Molite se bogu za vodu
    Jel to da bi ljudi iz Sremske Kamenice išli da se mole da im se uvede voda??
  • Nema uslova za život

    10.05.2026 10:35
    Još nema ni vode ni kanalizaci
    Kad će voda I kanalizacija u Bockama, Ledincima, do svake kuće a ne samo do investitorovih vila???????????????????
  • MiraS

    09.05.2026 20:03
    Ne razumem
    Pa prošle godine je završena restauracija Crkve. Mesecima su bile skele unutra i spolja. Popločano oko crkve. Palionica sveca je sasvim pristojna i velika. U Parohijskom domu u suterenu je velika prodavnica ikona, sveca, itd. Sta još treba? Ne razumem?
  • Pićuka

    08.05.2026 17:48
    A ne. Niste shvatili suštinu vere. Nije vera u objektima već u glavi, duši, srcu... Evo jedne Božije zapovesti:
    "Сјећај се дана од одмора да га светкујеш.

    Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

    А седми је дан одмор Господу Богу твојему; тада немој радити ниједнога посла, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.

    Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и што је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га."
    Pristajete na to da kršite Božiju zapovest. Zidajte šta hoćete. Važna je komercijalizacija vaše pobožnosti.
  • Nada

    08.05.2026 05:29
    Boze ti nam pomozi
    Nista meni ovde nije jasno ???????? Samo se pitam zasto i dokle ovako ?
  • dacic

    08.05.2026 01:37
    uuuuh al ce parice da lete iz narodne kase
    popa vec sprema razanja za vola, treba to proslaviti
  • Prevashodivoje

    08.05.2026 01:30
    @Srna
    Od*ebi, huškačka botino!
  • Pera Minhen

    07.05.2026 20:26
    Ja mislim
    Da će taj dom i palionica pomoći Srbiji, prestaće rat u Ukrajini i Iranu. Pomoći će Srbiji, NIS-u, neće biti korupcije, neće biti droge, pijanih vozača, neće biti saobraćajki gde se gine, neće biti ubadanja noževima. Srbija će biti iznad Kalifornije u svakom slučaju. Ja bih čak predložio da svaka MZ u Srbiji digne svetosavski dom i palionicu sveća.
  • Pera

    07.05.2026 18:58
    To neka crkva gradi sa svojim novcem. Ne plaća porez i još traži! Sa našim državnim novcem neće.
  • novosadjanin

    07.05.2026 18:32
    inside out...
    zivim u ulici koja izlazi na crkvu.
    Verujuci sam covek, nemam nikakve veze sa autonomastvom i sl ali nisam lud.
    Svako ko iole poznaje situaciju u parohiji, zna ko je kamenicki svestenik...
    Zovemo ga crypto pop i veoma je posten i moralan covek ( u pitanju je krajnji cinizam, prim.ur.), tako da je i ovo sve sasvim sigurno posteno i u interesu vernika.
  • Millos

    07.05.2026 17:37
    Sve se to nalazi u zoni koju Dunav potapa. Kroz dvorište protiče kamenički potok. Sve i da dignu nasipe, voda ima ulaz.
  • Marina

    07.05.2026 17:36
    Dokle?
    Crkve i kockarnice, pravi su put put za srozavanje naroda i napretka.
  • haha

    07.05.2026 17:33
    Kompleks za iskompleksirane
  • Pirzio Biroli

    07.05.2026 17:27
    Bog i Srbija!
  • Borac

    07.05.2026 17:03
    A sta sa covekom ikonopiscem koji je ne tako davno poginuo u sred te crkve??
  • Nenad

    07.05.2026 16:54
    Sotonina Nova Sekta
    Ne postoji oprost za grehe koji su napravili.
  • Mila

    07.05.2026 16:54
    Biblioteka
    Treba nam sve neophodno i navedeno ,Al nam je prece da se izgradi vrtic .da roditelji ne moraju da vozikaju decu u Petrovaradin i Novi Sad ,A popovima nikad dosta prostora i para ,a to sve ide od parohijana ,zato je bolje ,ako se vec moze ,unaprediti ono sto je potrebnije gradjanima
  • Džizis

    07.05.2026 16:42
    A nije im palo na pamet da ipak školu malo prošire.
  • Лиманац

    07.05.2026 16:36
    Слава Господу!
    Изградњом Светосавског дома, биће заокружена целина коју чине Храм Рођења Пресвете Богородице и објекти у порти Храма, након значајне реконструкције самог Храма и порте у претходном периоду.
  • Mirko

    07.05.2026 16:36
    Da probate prvo trotoar da napravite. Put i kliziste radite ved pet godina. Ljudi u lokalnoj samoupravi su umnobolni u najboljem slucaju. Vreme je za neke nove, mlade i obrazovane ljude.

    Svanuce nam tek kad vam vidimo ledja, nesrece jedne.
  • Srna

    07.05.2026 16:35
    Čitam komentare. Zašto ljudima smeta pravoslavni hram.
    Niko ni reči o katoličkoj crkvi, ona vam ne smeta. Ali brate smeta sve što je srpsko.
  • Ateista

    07.05.2026 16:34
    Stara škola
    ne može da se vrati jer su je popovi srušili, a bila je stara 300 godina. To se, valjda, nigde na svetu ne radi. To je nepopravljiva šteta za obrazovanje naše zemlje
  • Zebra

    07.05.2026 16:23
    Da. To je ono što Sremskoj Kamenici najviše treba! Deca nemaju pašačke staze do škole. Putevi raskopani i “zakrpljeni” točkovi otpadaju! Ne možeš legalno biciklom preko mosta! Park renoviran. Ni jedno svetlo ne radi. Od wc-ova ostale septicke jame pored staza!
    Pa koga mi zavaravamo?
    Glumimo patriotizam kroz pranje novca u crkvama?!
  • Autonomaš

    07.05.2026 16:17
    Mi autonomaši,decidirano i ponosno podržavamo sve aktivnosti SPC.
  • adzijans

    07.05.2026 16:14
    tako je
    Što osnovna škola kuburi sa dodatnim prostorom, nije nas briga.
  • rade

    07.05.2026 15:54
    A gde su vrtici, domovi zdravlja, bolnice? ...a i zatvori ce uskoro trebati!
  • Aleksej

    07.05.2026 15:32
    Xexe
    Crkava i igara!
  • Pantaamon

    07.05.2026 15:31
    Opet otimačina
    Prodavci magle i antihristi nam opet uzimaju naš teško zarqđen novac za njihovo bahaćenje.
  • Maxa

    07.05.2026 15:28
    Od kada nam Sveti Sava ušao u živote, tako nam se frižider ispraznio.
  • mile

    07.05.2026 15:10
    ama
    dokle vise??!!imate li vi popovi imalo mere??kome ,bre ,vi zidate tol'ke bespotrebne zgradurine?!ako vec imate toooliko/a imate!/ para,bolje pomozite preostalnim verujucim,koji sastavjaju kraj s 'krajem!!
  • C16

    07.05.2026 14:28
    ,Храм
    у Каменици има све већи број верујућих људи а што је одлична ствар. Још само да погасимо две преостале кладионице у Каменици. Тиме би створили темељ за здравији живот.
  • Beskorisnik

    07.05.2026 14:21
    Kakvo crno versko ugrađivanje?! Hoće Vučićev (naopaki) krst da me leči, plaća račune, izdržava decu??? Otimačina najobičnija pod krinkom religije! Po ko zna koji put.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna