Predlog odluke o izmenama i dopunama Plana generalne regulacije Sremske Kamenice sa okruženjem, lokalitet verskog kompleksa, naći će se pred gradskim odbornicima u sredu, 13. maja.
Pa prošle godine je završena restauracija Crkve. Mesecima su bile skele unutra i spolja. Popločano oko crkve. Palionica sveca je sasvim pristojna i velika. U Parohijskom domu u suterenu je velika prodavnica ikona, sveca, itd. Sta još treba? Ne razumem?
A ne. Niste shvatili suštinu vere. Nije vera u objektima već u glavi, duši, srcu... Evo jedne Božije zapovesti:
"Сјећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.
А седми је дан одмор Господу Богу твојему; тада немој радити ниједнога посла, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и што је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га."
Pristajete na to da kršite Božiju zapovest. Zidajte šta hoćete. Važna je komercijalizacija vaše pobožnosti.
Da će taj dom i palionica pomoći Srbiji, prestaće rat u Ukrajini i Iranu. Pomoći će Srbiji, NIS-u, neće biti korupcije, neće biti droge, pijanih vozača, neće biti saobraćajki gde se gine, neće biti ubadanja noževima. Srbija će biti iznad Kalifornije u svakom slučaju. Ja bih čak predložio da svaka MZ u Srbiji digne svetosavski dom i palionicu sveća.
zivim u ulici koja izlazi na crkvu.
Verujuci sam covek, nemam nikakve veze sa autonomastvom i sl ali nisam lud.
Svako ko iole poznaje situaciju u parohiji, zna ko je kamenicki svestenik...
Zovemo ga crypto pop i veoma je posten i moralan covek ( u pitanju je krajnji cinizam, prim.ur.), tako da je i ovo sve sasvim sigurno posteno i u interesu vernika.
Treba nam sve neophodno i navedeno ,Al nam je prece da se izgradi vrtic .da roditelji ne moraju da vozikaju decu u Petrovaradin i Novi Sad ,A popovima nikad dosta prostora i para ,a to sve ide od parohijana ,zato je bolje ,ako se vec moze ,unaprediti ono sto je potrebnije gradjanima
Изградњом Светосавског дома, биће заокружена целина коју чине Храм Рођења Пресвете Богородице и објекти у порти Храма, након значајне реконструкције самог Храма и порте у претходном периоду.
Da probate prvo trotoar da napravite. Put i kliziste radite ved pet godina. Ljudi u lokalnoj samoupravi su umnobolni u najboljem slucaju. Vreme je za neke nove, mlade i obrazovane ljude.
Svanuce nam tek kad vam vidimo ledja, nesrece jedne.
ne može da se vrati jer su je popovi srušili, a bila je stara 300 godina. To se, valjda, nigde na svetu ne radi. To je nepopravljiva šteta za obrazovanje naše zemlje
Da. To je ono što Sremskoj Kamenici najviše treba! Deca nemaju pašačke staze do škole. Putevi raskopani i “zakrpljeni” točkovi otpadaju! Ne možeš legalno biciklom preko mosta! Park renoviran. Ni jedno svetlo ne radi. Od wc-ova ostale septicke jame pored staza!
Pa koga mi zavaravamo?
Glumimo patriotizam kroz pranje novca u crkvama?!
dokle vise??!!imate li vi popovi imalo mere??kome ,bre ,vi zidate tol'ke bespotrebne zgradurine?!ako vec imate toooliko/a imate!/ para,bolje pomozite preostalnim verujucim,koji sastavjaju kraj s 'krajem!!
у Каменици има све већи број верујућих људи а што је одлична ствар. Још само да погасимо две преостале кладионице у Каменици. Тиме би створили темељ за здравији живот.
Kakvo crno versko ugrađivanje?! Hoće Vučićev (naopaki) krst da me leči, plaća račune, izdržava decu??? Otimačina najobičnija pod krinkom religije! Po ko zna koji put.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Plan za verski kompleks u Sremskoj Kamenici pred odbornicima: Grade se Svetosavski dom i palionica sveća
Autor: 021.rs
Novi Sad
•07.05.2026.
•13:50 > 13:56
Komentari 32
21.vek bez vode
Nema uslova za život
MiraS
Pićuka
"Сјећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.
А седми је дан одмор Господу Богу твојему; тада немој радити ниједнога посла, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и што је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га."
Pristajete na to da kršite Božiju zapovest. Zidajte šta hoćete. Važna je komercijalizacija vaše pobožnosti.
Nada
dacic
popa vec sprema razanja za vola, treba to proslaviti
Prevashodivoje
Pera Minhen
Pera
novosadjanin
Verujuci sam covek, nemam nikakve veze sa autonomastvom i sl ali nisam lud.
Svako ko iole poznaje situaciju u parohiji, zna ko je kamenicki svestenik...
Zovemo ga crypto pop i veoma je posten i moralan covek ( u pitanju je krajnji cinizam, prim.ur.), tako da je i ovo sve sasvim sigurno posteno i u interesu vernika.
Millos
Marina
haha
Pirzio Biroli
Borac
Nenad
Mila
Džizis
Лиманац
Mirko
Svanuce nam tek kad vam vidimo ledja, nesrece jedne.
Srna
Niko ni reči o katoličkoj crkvi, ona vam ne smeta. Ali brate smeta sve što je srpsko.
Ateista
Zebra
Pa koga mi zavaravamo?
Glumimo patriotizam kroz pranje novca u crkvama?!
Autonomaš
adzijans
rade
Aleksej
Pantaamon
Maxa
mile
C16
Beskorisnik
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H