Autor: 021.rs

Novi Sad
08.05.2026.
13:00 > 12:47
Tender za izgradnju spomenika žrtvama pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu mogao bi "vrlo brzo" da bude raspisan, kaže gradonačelnik Žarko Mićin.
  • Viki

    14.05.2026 04:45
    Prikrivanje istine
    Sam spomenik svojom niskom visinom asocira na prikrivanje istine od strane sadašnje vlasti koja to non stop radi. Sramota za tolike žrtve od pada nastresnice da se za spomenik izabere obična i neugledna nadgrobna ploča, kada je fantastično dobrih rešenja učestvovalo za izbor. Ovo je slika i prilika delovanja SNS i SPS hobotnica, koje su svuda zavukle svoje pipke pa i u izbor spomenika. Sačuvaj nas Bože od ovakve vlast! Hristos vaskrse! Vaistinu vaskrse i RADOST donese jer STUDENTI i OPOZICIJA ZAJEDNO POBEĐUJU!
  • Realnost

    12.05.2026 16:55
    Realnost
    Spomenik nebi smeo biti postavljen dok se ne okonča postupak i ne utvrde sve činjenice i okolnosti kako isti nebi morali rušiti i menjati!!! Sve ostalo je idiotizam!!!
  • Vlad

    12.05.2026 11:24
    @Seka
    Apsolutno ogromne veze ima pravosuđe i spomenik. Mora da se zna uzrok nesreće i to da piše na spomeniku. Da li je to produkt korupcije, nestručnosti, ili možda terorizma? Vlast predstavlja tu nesreću kao elementarnu nepogodu i hajde sada svi da tugujemo a krivica nije bitna - nema je. E pa ne može!
  • dacic

    12.05.2026 03:06
    kako ne znas gradivo
    ako si vladar moras sve da znas i ziri od tebe da uci
    neznalice ne mogu da vladaju a eto ti si vlast, kao
  • shloma

    12.05.2026 00:07
    ziri
    Da li ce ziri da stoji pored spomenika svima da nam pojedinacno objasnjava sta se desilo tog tragicnog dana.Uostalom niko iz Novog Sada takvo djubre nece smatrati somenikom.
  • Seka

    11.05.2026 13:14
    Spomenik
    Kakve veze ima spomenik sa pravosuđem i krivcima.
    Toliko su nas podelili,da čak i kad suptotna strana ima na umu i nešto dobro,to se NE SME prihvatiti.
    Užas!
    Da nisam ovoliko matora,pobegla bih odavde i da se nikad više i ne osvrnem
  • Adičanin

    11.05.2026 09:50
    Gradonačelniče
    Jel vi mislite kad odete s vlasti nekada prošetati Novim Sadom?Da vas možda neće biti sramota jednog dana zbog toga što ste (nadam se da NIKAD NEĆE napraviti ovakav spomenik) napravili ovaj spomenik- ruganje žrtvama pada nadstrešnice!
    AH.. da ja sam zaboravio pa vi nemate ni stida ni srama a ponajmanje morala!
  • Aleksa

    11.05.2026 09:10
    spomenik paloj nadstrešnici
    "Ta ploča kada je pogledate ona lebdi u vazduhu i ispod nje se nalazi isavijani čelik"

    Ne razumem se u umetnost, jel to spomenik paloj nadstrešnici, ili ljudima koji su ubijeni ispod nje?

    Zabrljaju, pa onda zabrljaju, pa onda da isprave još više zabrljaju, pa zabrljaju.

    Neverovatni su.... N.I.Š.T.A ne mogu da urade kako treba.
  • ab

    11.05.2026 08:23
    ovaj nas
    Gradonacelnik nije bas najostrija olovka u pernici.
  • Milan

    10.05.2026 05:36
    Suđenje odgovornima i duge zatvorske kazne za sve umešane u koruptivne radnje koje su dovele do ubistava 16 ljudi Srbiji treba. A ne spomenik njihovoj korupciji i kriminalu
  • Заре

    09.05.2026 15:16
    Бетонска плоча, пирамида, коцка или лопта, форма није важна. Важан је натпис из кога грађани могу да сазнају коме је споменик подигнут, шта се тога дана десило, имена жртава . . . и евентуално чињеницу да су послове добијале фирме спремне на корупцију што је довело до техничких пропуста и дуплирања цене.
  • John

    09.05.2026 11:58
    Mislim da ima objašnjenje zašto.
    Pitao sam AI (3 različita) da predloži "idejno rešenje" za spomenik. Svaki je najpre predložio ovako nešto, sa betonskom pločom. Još sam postavio patametar da ne obraća pažnju šta je stvarno izabrano.
    Dakle - ili su koristili AI ili nisu normalni...
  • Novi Sad

    09.05.2026 01:37
    Beton grad - Novi Sad
    Više parkova treba Novom Sadu!
  • Branka

    08.05.2026 23:26
    Pogledajte drugoplasirani predlog.Čista umetnost sa dušom s ne ovo ponižavajuće ruglo. Ali....očekivano od nepismenih i ne civilizovanih kretena.
  • Ljuba

    08.05.2026 21:56
    Spomenik
    Ko će svečano da ga otkrije i pokaže spomenik, isti oni koji su otvarali stanicu?
  • Владимир

    08.05.2026 21:32
    Језиво
    Ово решење је понижење за људско достојанство! Ово је само будала могла да смисли, а особа са 0,00000001 грамом мозга да одобри и додели 2 милиона "победнику". Језиво и срамотно!
  • Prema svemu ostalom

    08.05.2026 21:18
    Spomenik bi bio
    da se zabrani gradnja ploča bez nosećih stubova. Od estetike se ne živi a može i da se nasrada. Što jednostavnije, bezbednije i jeftinije kako se nekad gradilo. Nismo toliko bogati da imitiramo bogate zemlje i njihove arhitekture.
  • Lola

    08.05.2026 20:55
    Moze ti biti jasno samo koliko se ugradjujete!
  • Маша

    08.05.2026 20:05
    @НС
    Ботино, спомен плоча је већ постављена и народ ју је финансирао. Боље погледај свог газду колико је стрпао у џеп и шта и колико има. Само будале не виде.
  • Vera

    08.05.2026 19:56
    sve je jasno?
    Prvo da vidimo prave krivce u zatvoru! Spomenik bi morao da govori sam, da priča priču o događaju i stradalima, čim ga neko pogleda da zna šta se desilo i kome je spomenik posvećen a ne da neko mora da objašnjava. Zamišljam kako sedi taj "žiri" sa autorima ispred tog rugla i objašnjava šta je "pisac" hteo da kaže, to jest šta je on zamislio da spomenik pokazuje ali to NIJE USPEO da dočara, pa mora da objasni? Sramota.
    DRUGOPLASIRANI rad je mnogo bolji, predivan, monumentalan, i svi su tu, sve žrtve, u hodu, u prirodnoj veličini u pokretu, skoro providni jer su otišli u večnost. Tu se vidi kome je spomenik podignut. Niko ne treba da objašnjava jasno je ko su ljudi zaleđeni u vremenu, sumbplično u tom mutnom staklu. Estetski savršeno.
  • Živković

    08.05.2026 19:12
    Potpuno neinventivna asocijacija na betonsku plocu koja je pala i zgnečila ljude. Ne razumem kako ovako nesto neukusno i neempatično uopšte može biti predmet ponude a ne izbor.
  • Kalimero

    08.05.2026 19:02
    Uvreda
    Novosadjani, gde ste?! Nemojte ovo da im dopustite!!!
    Nismo valjda toliko otupeli!
    Ako im nije prošao Generalštab, ne sme ni ovo! Nemojte da ispadnemo mlaki poslušnici, sa kojima se radi šta god požele.
  • Skala

    08.05.2026 18:33
    Autor,jedan od potpisnika podrške listi nepomenika!Da li je sada sve jasno!!!
  • Слободан

    08.05.2026 18:25
    Они који су довели до погибије људи својим немаром, бахатошћу и нестручношћу сада би да праве споменик? И то тако непримерен и скоро па неупадљив. То је оно што је неразумљиво. Доле СНС криминална банда! Не дирајте ништа више и скините се овом народу са грбаче, паразити.
  • Gv

    08.05.2026 18:17
    Presuda
    Prvo konacna presuda politicare u zatvor pa Kineze pa redom
  • Nika

    08.05.2026 17:57
    Bukvalno pravite spomenik nadstrešnici, iskreno jedino na to podseća. Ali od vas bolje nije ni očekivano.
  • Zeze

    08.05.2026 17:50
    Ns cccc
    Nemoj tako kad su ta deca izgorela srce mi je prepuklo na pola a ceh je platio elektricar a sad teske bitange prave spomenik e decko to smo mi srbi sta vise da ti kazem
  • Zeze

    08.05.2026 17:36
    Cuj ti micin
    Da li znas sta si ti decko gradonacelnik ns ti pricas i spomeniku a sta ti mislis o toj korupciji koja je dovela do pada nadstresnice a da ti kao gradonacelnik ns zahtevas ama momentalno hapsenje kriminalaca koji su doveli do tragedije a da ti si vojnik sns bratije a ne gradonacelnik ns
  • Pićuka

    08.05.2026 17:35
    Ova ploča pritiska savest, svest, osećanja.. Ona lebdi, ona bi da odleti ali jedan čovek joj ne dozvoljava. I svi smo ispod te ploče i mi i vi. Ona lebdi jer mi joj ne dozvoljavamo da nas poklopi. A vi. Vi ste kao crvi ispod kamena kojima je dobro i nadaju se da niko neće podići taj kamen. To vam je simbolika napisana između redova.
  • zztop

    08.05.2026 17:29
    Mićine još više bi ti bilo jasnije kad bi sud pravednom presudom kaznio krivce za nezapamćenu tragediju, al' dok je vas SNS-a men'se čini da se tako šta ne može očekivati ...
  • babenzi

    08.05.2026 17:29
    Ma tebi je sve nerazumljivo,još iz vremena dok dam ti predavala.
  • Zoran

    08.05.2026 17:19
    Zasto krivci nisu u zatvor
    Sta kaze Vesic za spomenik
    Momirovic Zorana Mihajlovic
    Maja Gojkovic
  • Dragan

    08.05.2026 17:10
    Op
    Na sledećoj sednici otkaz gradinačelniku jer nema većinu. Ovakve ploče puno groblje bet ikakve estetike liči na one u kući cveća moguć plagijat iste.
  • Nikola

    08.05.2026 17:09
    Dok mu nisu objasnili!? Paon tesko shvata i pamti a brzo zaboravlja!
  • a

    08.05.2026 17:04
    spomenik cemu ili kome
    Da li je uspomena na poginule, uspomena na gradjevinu ili uspomena na kriminalce? Bukvalno kriminalci dizu spomenik sami sebi, i opet zaradjuju od toga. Hoce li i spomenik da padne negde u transportu?
  • bzzz

    08.05.2026 17:02
    mici je
    postalo jasno kad su mu lepo objasnili
  • Ana

    08.05.2026 17:01
    Prvo osudite ljude koji su krivi za tu nesrecu , a spomenik ce podici generacije koje vi hapsite , treba da vas sramota lopovi i mafijo .
  • Miko

    08.05.2026 16:58
    Ko oće da gradi i postavlja,dobro i izgleda. Nema veze s vezom.
  • pajo patak

    08.05.2026 16:57
    ajde:
    I meni je bilo nerazumljivo, dok nisu objasnili ljudi iz žirija
    misliš iz glavnog odbora stranke
  • C16

    08.05.2026 16:56
    Време је
    да овакве ликове оличене у SnS уклонимо из наших живота ради опстанка наше деце и државе Србије
  • Prof.dr

    08.05.2026 16:45
    Meni se ovo dopada. Treba da bude tiho i jasno. Novi Sad je kroz istoriju trpeo i veće tragedije i smrti pa niko nije pravio lajt šou, nego tihe i trajne spomenike. Podržavam objašnjenje žirija i objašnjenje.
  • Novi Sad

    08.05.2026 16:45
    NE!
    Ne može ova ploča! Kakva je to ideja ako moras da trazis objašnjenje iste?
    Drugo, pre postavljanja bilo kakvog spomenika zrtvama pada nadstrešnice idejno resenje mora da ide na javni uvid!
    Vlast mora da čuje glas naroda, a ne samo svoje pristalice.
  • Vesna

    08.05.2026 16:43
    Iksipsilon
    Ko dusek za francuski.
  • novosadjanka

    08.05.2026 16:29
    Ovo im bas nije trebalo...jel sami smisljaju il im neko daje sugestije?
  • Plaćač poreza

    08.05.2026 16:20
    Gradonačelniče prođite glavnim gradskim bulevarima i ulicama Bulevarom Cara Lazara od Cara Dušana do Merkatora, Heroja Pinkija na Telepu, Maksima Gorkog od Keja, strogi centar grada Trifkovićev Trg pa da vidite na šta liči put. Rupa do rupe, zakrpa do zakrpe. Zašto se te ulice ne presvlače novim asfaltom? Privatni investitori se bogate na stambenoj izgradnji a infrastruktura propada. Za šta građani Novog Sada plaćaju porez na imovinu i zarade? Linije između saobraćajnih traka niste u stanju da obeležite a ni pešačke prelaze. To je vaš posao. Da se bavite komunalnim poslovima grada.
  • Aleksandar974

    08.05.2026 16:10
    Ako ne razumete zbog cega ste krivi,sve cemo vam objasniti.
    Ustani Srbijo!!!!
  • Goran

    08.05.2026 16:00
    SNS FARSA
    Bolje vam je da pravite spomenik SNS, jer ćete biti sahranjeni uskoro a lokacija će biti na nekom djubrištu,
  • Ogorčen

    08.05.2026 15:59
    Sramota
    Sramota! Niste ni za smeće istorije i tamo bi se otklonili od vas. Čaci, preteraste!
  • Nikola

    08.05.2026 15:59
    Ploca? Celik? Nesto ste zaboravili?
  • @Radovan @komsa

    08.05.2026 15:48
    Potpisnici te famozne 2000+ liste vladaju kulturom Novog Sada. Svaki umetnik-potpisnik je naprasno postao upravljač neke ustanove kulture i postao dobitnik ordenja i nagrada.
  • Ns

    08.05.2026 15:45
    Ovo je spomenik nadstrešnici, a ne ẓ̌rtvama.
  • Zeze

    08.05.2026 15:44
    Pa kako to
    Spomenik a krivci na slobodi pa kakav je to spomenik za cega ajd tuzilastvo sudstvo ajd da nam to objasnite mozda mislite da pogibija ljudi nije nista da to moze da se zataska e pa tuzioci sudstvo policija i sve zajedno ste bitange jebem vam majku izdajnicku morate da roibijate za ovo jel vam jasno nema izlaska svi na robiju stoko izdajnicka
  • Hipotalamus

    08.05.2026 15:39
    Spomenik vise odaje pocast ploci koja je pala, a ne ljudima koji su bili ispod nje.
  • VE

    08.05.2026 15:37
    Bolje....
    Bolje napravite novu nastrešnicu koju će da drži 16 stubova sa imenima poginulih.
  • Dule

    08.05.2026 15:35
    Da izadje Sloba Milosevic i Mira Markovic iz groba i proglase ratno stanje ponovo, pre bih glasao za njih nego za ovu bezdusnu krvopiju koja nam se smeje.
  • TsiBB

    08.05.2026 15:27
    Nerazumljivo
    I meni je nerazumljivo kako 4 decenije nemamo gradonačelnika koji bi radio u interesu grada. I nema te komisije koja bi me ubedila u suprotno!
  • Lala

    08.05.2026 15:25
    Uskoro
    Jedva čekam da ti jednog dana uskoro tužilac objasni a sudija dosudi krivična dela koja si učinio
  • Baltazar

    08.05.2026 15:25
    Ploca
    Nije ploca savila celik vec ljudska pohlepa. Trebali ste staviti Vučevica kako broji pare.
  • Kimi

    08.05.2026 15:23
    meni
    Meni izgleda jezivo.
  • Ns

    08.05.2026 15:10
    Cccc
    Za ovo se bunite,a za kontrast kad su zuti bili ne bunite se. Napravili onaj nakaradni spomenik kao simbolizuje stepenice.e narode kratke pameti
  • pajo patak

    08.05.2026 15:03
    also sprach мићин
    "Lokomotiva bi se izmestila ispred same stanice, a na njeno mesto bi došao spomenik", objasnio je Mićin.
    ima logike: lokomotiva je alte deutsche Stahl, verovatno bi preživela pad nadstrešnice
  • NSadjanin

    08.05.2026 14:56
    A zasto narod ne bi glasao, zasto narod me bi bio ziri?
    To je najprikladnije.
  • Podbara

    08.05.2026 14:56
    Kakve veze ima spomenik sa onima koji treba da odgovaraju za propuste koji su doveli do smrti 16 nastradalih?
    Zašto se ne oglasi gospođa Dolovac?
    Gde je zapelo?
    Da li je otkriveno nešto što nije planirano?
    Previše vremena je prošlo a Dolovac se ne oglašava!!!
    Hoćemo da na spomeniku budu uklesana i imena krivaca za nesreću, ali istinskih krivaca a ne onih koje bismo trenutno želeli.
    Tek tada bi pravda bila zadovoljena.
  • B

    08.05.2026 14:55
    Ovaj ko brnaba da razume kako da razume. Predlog je jeziv i izaziva uznemirenje velikog dela javnosti ali po obicaju njih za to nije briga
  • Mačkarka

    08.05.2026 14:54
    Ako se ne vidi iz aviona šta je umetnik hteo da kaže, već mora da se objašnjava onda je loš umetnik. Jedina i prva asocijacija kad se vidi ovo je slika ljudi ispod betona i kamena. Veoma okrutno.
  • Dovla

    08.05.2026 14:49
    Haos
    Jednog dana ce narod odlucivati o svemu u ovoj drzavi,do tada samo gospoda iz fotelja
    Jbt sta nam uradise od Novog Sada
    Kolima ne mozes nigde
    A peske i biciklom treba gas maska od radova i tendera
    Neka nam je bog u pomoci!
  • Cveta trešnja u dalj

    08.05.2026 14:48
    Misliš simbolika je "Kako je korupcija ubila ljude"?
  • Gde su duse

    08.05.2026 14:46
    Krvnici svojim zrtvama spomenike ne podizu, to je ponovno ubijanje vec ubijenih... krvnici odgovaraju za zlocine a slobodni gradjani podizu spomenike svojim sugradjanima
  • Nisam hteo

    08.05.2026 14:43
    Nisam znao
    Cak ni tebi vrsnom misliocu nije bilo jasno, to je onda bas tesko za shvatiti... mozda bi trebao shvatiti da krim organizaciji sluzis kao jednokratna rukavica koja se nakon upotrebe baca
  • Gordan

    08.05.2026 14:39
    Komentar
    Ok za spomenik nego nama treba odgovornost, niko nije osudjen.
  • Novosadjanin

    08.05.2026 14:39
    Jadno je to
    da treba uputstvo za razumevanje znacenja spomenika. Uozbiljite se i, ako vam je vec toliko stalo da hitno postavite spomenik, ponovite konkurs i odaberite nesto sto svi mogu razumeti kad pogledaju. Ovo ninasta ne lici.
    I lokomotivu mi ne dirajte. Moj deda je bio masinovodja na njoj i ja imam cime da se pohvalim svakom ko je pogleda. Manite se tih vasih resenja koja vode propasti i nas i grada.
  • Mile

    08.05.2026 14:31
    Koga vi mazete ovim budalastinama nazadnjacine??
  • Član biblioteke

    08.05.2026 14:31
    Ja, budale...
    ...dok mi nisu o b j a s n i l i ...
  • boringoldfart

    08.05.2026 14:30
    Ja ne zelim da verujem da je vrlom Gradonacelniku bilo sta 'nerazumljivo'!! Pa zar takvom suvom geniju, eruditi...
  • Ns

    08.05.2026 14:21
    Cccc
    Nije neko resenje,ali spomenik treba. A ovi studenti i zborovi sto niste skupljali pare za spomenik nego za vase dzepove. Samo skacete i pistite nista drugo ne radite.nisam za ovaj spomenik ali bolje to nego vase nista
  • Reaktor

    08.05.2026 14:17
    grobolike konstrukcije
    Liči na ono kod pozorišta, podzemne garaže kao kalvarije... dodje doba?
  • NS

    08.05.2026 14:16
    Znači, imaćemo tumača pored spomenika da nam kaže šta da vidimo?
  • Stiropor

    08.05.2026 14:11
    Nadstresnica nije pala zbog celika.
    Pala je zbog korupcije.
  • Beba

    08.05.2026 14:10
    Na ovoj ploci moze neko da zaigra i tako da oskrnavi. Ovo resenje nije prikladno
  • Djins

    08.05.2026 14:10
    Zirijci
    E ako su tebi objasnili...

    Samo spisak da bude vidljiv, odgovornih za postojanje spomenika.
  • mile

    08.05.2026 14:06
    ta nakaza od spomenika vam NEĆE proći
  • jelena

    08.05.2026 13:56
    strasno
    Meni se cini da ste uzeli najjeftiniju metodu za izvodjenje u svakom smislu te reci, koja ne dominira pejzazom jer zasto podsecati ljude na proslost... i zasto trositi novce zalud, mada opet, kako izdrzase da ne pronevere koji milion...
    Sramota je ovo nazivati idejom ili umetnoscu, a onaj ko je ovo predstavio i odobrio da se izopsti iz struke !!!
  • GlupaniTupan

    08.05.2026 13:52
    "Kako je ploča isavijala čelik je simbolika","

    Ajdeee!??!
  • Ana

    08.05.2026 13:48
    Spomenik je morbidan i tačka.
  • Zebra

    08.05.2026 13:48
    Objasnjenje je bilo kratko i jasno:
    - Najlakše za ugradnju
    - Simbolizuje onih 160 tona
    - Boli ih briga za 16 stradalih inače bi pustili sudove da rade svoj posao!
  • komsa

    08.05.2026 13:36
    ha
    Sta su objasnili, da je dobitnik 1 nagrade potpisnik SNS liste?
  • Radovan

    08.05.2026 13:26
    Proverite spisak podrške 2000+ potpisa podrške Vučiću. Zašto se nisam iznenadio da je umetnik/pobednik konkursa na tom spisku?
  • nema

    08.05.2026 13:24
    pojašnjenje
    Ako je potrebno da se objašnjava da bi bilo jasno, nije dobro. Treba da je spomenik takav da svakom bude jasno . Građani i posetioci Novog Sada treba da idu kod žirija da im objašnjava?
  • Mile

    08.05.2026 13:17
    Kad
    Ce neko na robiju da se dobije iole mrvic prividne zemaljske pravde. Vi vec konkurse organizujete, nagrade dodeljujete, tendere raspisujete za spomenike, a pravo i pravda 0 bodova. Dakle nema korupcije, nema nestrucnosti, nema tajnih ugovora, nema rekonstrucija, nema osudjenih samo mrtve ljude, spomenik i nefunkcionalnu zh stanicu e to imamo. Sramota me sto sam novosadjanin.
  • Prokopije Arbutina V

    08.05.2026 13:07
    Svašta je tebi nerazumljivo, ali onda se pojavi tvoj overlord precednik i objasni ti. Posle, naravno, bude još besmislenije, ali, pošto ne smeš da pisneš, sprovodiš suludost u delo.
  • The Lalosh

    08.05.2026 13:07
    Ne razume
    Nisi razumeo, a ni sada ne razumeš?
    Ili se praviš lud?
    Ne liči ni na šta i nije prikladno. Šta ne razumeš?
    Još hoćete da ga ćušnete u ćošak?
    Bando!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna