Tender za izgradnju spomenika žrtvama pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu mogao bi "vrlo brzo" da bude raspisan, kaže gradonačelnik Žarko Mićin.
Sam spomenik svojom niskom visinom asocira na prikrivanje istine od strane sadašnje vlasti koja to non stop radi. Sramota za tolike žrtve od pada nastresnice da se za spomenik izabere obična i neugledna nadgrobna ploča, kada je fantastično dobrih rešenja učestvovalo za izbor. Ovo je slika i prilika delovanja SNS i SPS hobotnica, koje su svuda zavukle svoje pipke pa i u izbor spomenika. Sačuvaj nas Bože od ovakve vlast! Hristos vaskrse! Vaistinu vaskrse i RADOST donese jer STUDENTI i OPOZICIJA ZAJEDNO POBEĐUJU!
Spomenik nebi smeo biti postavljen dok se ne okonča postupak i ne utvrde sve činjenice i okolnosti kako isti nebi morali rušiti i menjati!!! Sve ostalo je idiotizam!!!
Apsolutno ogromne veze ima pravosuđe i spomenik. Mora da se zna uzrok nesreće i to da piše na spomeniku. Da li je to produkt korupcije, nestručnosti, ili možda terorizma? Vlast predstavlja tu nesreću kao elementarnu nepogodu i hajde sada svi da tugujemo a krivica nije bitna - nema je. E pa ne može!
Da li ce ziri da stoji pored spomenika svima da nam pojedinacno objasnjava sta se desilo tog tragicnog dana.Uostalom niko iz Novog Sada takvo djubre nece smatrati somenikom.
Kakve veze ima spomenik sa pravosuđem i krivcima.
Toliko su nas podelili,da čak i kad suptotna strana ima na umu i nešto dobro,to se NE SME prihvatiti.
Užas!
Da nisam ovoliko matora,pobegla bih odavde i da se nikad više i ne osvrnem
Jel vi mislite kad odete s vlasti nekada prošetati Novim Sadom?Da vas možda neće biti sramota jednog dana zbog toga što ste (nadam se da NIKAD NEĆE napraviti ovakav spomenik) napravili ovaj spomenik- ruganje žrtvama pada nadstrešnice!
AH.. da ja sam zaboravio pa vi nemate ni stida ni srama a ponajmanje morala!
Suđenje odgovornima i duge zatvorske kazne za sve umešane u koruptivne radnje koje su dovele do ubistava 16 ljudi Srbiji treba. A ne spomenik njihovoj korupciji i kriminalu
Бетонска плоча, пирамида, коцка или лопта, форма није важна. Важан је натпис из кога грађани могу да сазнају коме је споменик подигнут, шта се тога дана десило, имена жртава . . . и евентуално чињеницу да су послове добијале фирме спремне на корупцију што је довело до техничких пропуста и дуплирања цене.
Mislim da ima objašnjenje zašto.
Pitao sam AI (3 različita) da predloži "idejno rešenje" za spomenik. Svaki je najpre predložio ovako nešto, sa betonskom pločom. Još sam postavio patametar da ne obraća pažnju šta je stvarno izabrano.
Dakle - ili su koristili AI ili nisu normalni...
Ово решење је понижење за људско достојанство! Ово је само будала могла да смисли, а особа са 0,00000001 грамом мозга да одобри и додели 2 милиона "победнику". Језиво и срамотно!
da se zabrani gradnja ploča bez nosećih stubova. Od estetike se ne živi a može i da se nasrada. Što jednostavnije, bezbednije i jeftinije kako se nekad gradilo. Nismo toliko bogati da imitiramo bogate zemlje i njihove arhitekture.
Ботино, спомен плоча је већ постављена и народ ју је финансирао. Боље погледај свог газду колико је стрпао у џеп и шта и колико има. Само будале не виде.
Prvo da vidimo prave krivce u zatvoru! Spomenik bi morao da govori sam, da priča priču o događaju i stradalima, čim ga neko pogleda da zna šta se desilo i kome je spomenik posvećen a ne da neko mora da objašnjava. Zamišljam kako sedi taj "žiri" sa autorima ispred tog rugla i objašnjava šta je "pisac" hteo da kaže, to jest šta je on zamislio da spomenik pokazuje ali to NIJE USPEO da dočara, pa mora da objasni? Sramota.
DRUGOPLASIRANI rad je mnogo bolji, predivan, monumentalan, i svi su tu, sve žrtve, u hodu, u prirodnoj veličini u pokretu, skoro providni jer su otišli u večnost. Tu se vidi kome je spomenik podignut. Niko ne treba da objašnjava jasno je ko su ljudi zaleđeni u vremenu, sumbplično u tom mutnom staklu. Estetski savršeno.
Potpuno neinventivna asocijacija na betonsku plocu koja je pala i zgnečila ljude. Ne razumem kako ovako nesto neukusno i neempatično uopšte može biti predmet ponude a ne izbor.
Novosadjani, gde ste?! Nemojte ovo da im dopustite!!!
Nismo valjda toliko otupeli!
Ako im nije prošao Generalštab, ne sme ni ovo! Nemojte da ispadnemo mlaki poslušnici, sa kojima se radi šta god požele.
Они који су довели до погибије људи својим немаром, бахатошћу и нестручношћу сада би да праве споменик? И то тако непримерен и скоро па неупадљив. То је оно што је неразумљиво. Доле СНС криминална банда! Не дирајте ништа више и скините се овом народу са грбаче, паразити.
Nemoj tako kad su ta deca izgorela srce mi je prepuklo na pola a ceh je platio elektricar a sad teske bitange prave spomenik e decko to smo mi srbi sta vise da ti kazem
Da li znas sta si ti decko gradonacelnik ns ti pricas i spomeniku a sta ti mislis o toj korupciji koja je dovela do pada nadstresnice a da ti kao gradonacelnik ns zahtevas ama momentalno hapsenje kriminalaca koji su doveli do tragedije a da ti si vojnik sns bratije a ne gradonacelnik ns
Ova ploča pritiska savest, svest, osećanja.. Ona lebdi, ona bi da odleti ali jedan čovek joj ne dozvoljava. I svi smo ispod te ploče i mi i vi. Ona lebdi jer mi joj ne dozvoljavamo da nas poklopi. A vi. Vi ste kao crvi ispod kamena kojima je dobro i nadaju se da niko neće podići taj kamen. To vam je simbolika napisana između redova.
Mićine još više bi ti bilo jasnije kad bi sud pravednom presudom kaznio krivce za nezapamćenu tragediju, al' dok je vas SNS-a men'se čini da se tako šta ne može očekivati ...
Da li je uspomena na poginule, uspomena na gradjevinu ili uspomena na kriminalce? Bukvalno kriminalci dizu spomenik sami sebi, i opet zaradjuju od toga. Hoce li i spomenik da padne negde u transportu?
Meni se ovo dopada. Treba da bude tiho i jasno. Novi Sad je kroz istoriju trpeo i veće tragedije i smrti pa niko nije pravio lajt šou, nego tihe i trajne spomenike. Podržavam objašnjenje žirija i objašnjenje.
Ne može ova ploča! Kakva je to ideja ako moras da trazis objašnjenje iste?
Drugo, pre postavljanja bilo kakvog spomenika zrtvama pada nadstrešnice idejno resenje mora da ide na javni uvid!
Vlast mora da čuje glas naroda, a ne samo svoje pristalice.
Gradonačelniče prođite glavnim gradskim bulevarima i ulicama Bulevarom Cara Lazara od Cara Dušana do Merkatora, Heroja Pinkija na Telepu, Maksima Gorkog od Keja, strogi centar grada Trifkovićev Trg pa da vidite na šta liči put. Rupa do rupe, zakrpa do zakrpe. Zašto se te ulice ne presvlače novim asfaltom? Privatni investitori se bogate na stambenoj izgradnji a infrastruktura propada. Za šta građani Novog Sada plaćaju porez na imovinu i zarade? Linije između saobraćajnih traka niste u stanju da obeležite a ni pešačke prelaze. To je vaš posao. Da se bavite komunalnim poslovima grada.
Potpisnici te famozne 2000+ liste vladaju kulturom Novog Sada. Svaki umetnik-potpisnik je naprasno postao upravljač neke ustanove kulture i postao dobitnik ordenja i nagrada.
Spomenik a krivci na slobodi pa kakav je to spomenik za cega ajd tuzilastvo sudstvo ajd da nam to objasnite mozda mislite da pogibija ljudi nije nista da to moze da se zataska e pa tuzioci sudstvo policija i sve zajedno ste bitange jebem vam majku izdajnicku morate da roibijate za ovo jel vam jasno nema izlaska svi na robiju stoko izdajnicka
Da izadje Sloba Milosevic i Mira Markovic iz groba i proglase ratno stanje ponovo, pre bih glasao za njih nego za ovu bezdusnu krvopiju koja nam se smeje.
"Lokomotiva bi se izmestila ispred same stanice, a na njeno mesto bi došao spomenik", objasnio je Mićin.
ima logike: lokomotiva je alte deutsche Stahl, verovatno bi preživela pad nadstrešnice
Kakve veze ima spomenik sa onima koji treba da odgovaraju za propuste koji su doveli do smrti 16 nastradalih?
Zašto se ne oglasi gospođa Dolovac?
Gde je zapelo?
Da li je otkriveno nešto što nije planirano?
Previše vremena je prošlo a Dolovac se ne oglašava!!!
Hoćemo da na spomeniku budu uklesana i imena krivaca za nesreću, ali istinskih krivaca a ne onih koje bismo trenutno želeli.
Tek tada bi pravda bila zadovoljena.
Ako se ne vidi iz aviona šta je umetnik hteo da kaže, već mora da se objašnjava onda je loš umetnik. Jedina i prva asocijacija kad se vidi ovo je slika ljudi ispod betona i kamena. Veoma okrutno.
Jednog dana ce narod odlucivati o svemu u ovoj drzavi,do tada samo gospoda iz fotelja
Jbt sta nam uradise od Novog Sada
Kolima ne mozes nigde
A peske i biciklom treba gas maska od radova i tendera
Neka nam je bog u pomoci!
Krvnici svojim zrtvama spomenike ne podizu, to je ponovno ubijanje vec ubijenih... krvnici odgovaraju za zlocine a slobodni gradjani podizu spomenike svojim sugradjanima
Cak ni tebi vrsnom misliocu nije bilo jasno, to je onda bas tesko za shvatiti... mozda bi trebao shvatiti da krim organizaciji sluzis kao jednokratna rukavica koja se nakon upotrebe baca
da treba uputstvo za razumevanje znacenja spomenika. Uozbiljite se i, ako vam je vec toliko stalo da hitno postavite spomenik, ponovite konkurs i odaberite nesto sto svi mogu razumeti kad pogledaju. Ovo ninasta ne lici.
I lokomotivu mi ne dirajte. Moj deda je bio masinovodja na njoj i ja imam cime da se pohvalim svakom ko je pogleda. Manite se tih vasih resenja koja vode propasti i nas i grada.
Nije neko resenje,ali spomenik treba. A ovi studenti i zborovi sto niste skupljali pare za spomenik nego za vase dzepove. Samo skacete i pistite nista drugo ne radite.nisam za ovaj spomenik ali bolje to nego vase nista
Meni se cini da ste uzeli najjeftiniju metodu za izvodjenje u svakom smislu te reci, koja ne dominira pejzazom jer zasto podsecati ljude na proslost... i zasto trositi novce zalud, mada opet, kako izdrzase da ne pronevere koji milion...
Sramota je ovo nazivati idejom ili umetnoscu, a onaj ko je ovo predstavio i odobrio da se izopsti iz struke !!!
Objasnjenje je bilo kratko i jasno:
- Najlakše za ugradnju
- Simbolizuje onih 160 tona
- Boli ih briga za 16 stradalih inače bi pustili sudove da rade svoj posao!
Ako je potrebno da se objašnjava da bi bilo jasno, nije dobro. Treba da je spomenik takav da svakom bude jasno . Građani i posetioci Novog Sada treba da idu kod žirija da im objašnjava?
Ce neko na robiju da se dobije iole mrvic prividne zemaljske pravde. Vi vec konkurse organizujete, nagrade dodeljujete, tendere raspisujete za spomenike, a pravo i pravda 0 bodova. Dakle nema korupcije, nema nestrucnosti, nema tajnih ugovora, nema rekonstrucija, nema osudjenih samo mrtve ljude, spomenik i nefunkcionalnu zh stanicu e to imamo. Sramota me sto sam novosadjanin.
Svašta je tebi nerazumljivo, ali onda se pojavi tvoj overlord precednik i objasni ti. Posle, naravno, bude još besmislenije, ali, pošto ne smeš da pisneš, sprovodiš suludost u delo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Mićin o spomeniku: I meni je bilo nerazumljivo, dok nisu objasnili ljudi iz žirija
Autor: 021.rs
Novi Sad
•08.05.2026.
•13:00 > 12:47
Komentari 91
Viki
Realnost
Vlad
dacic
ako si vladar moras sve da znas i ziri od tebe da uci
neznalice ne mogu da vladaju a eto ti si vlast, kao
shloma
Seka
Toliko su nas podelili,da čak i kad suptotna strana ima na umu i nešto dobro,to se NE SME prihvatiti.
Užas!
Da nisam ovoliko matora,pobegla bih odavde i da se nikad više i ne osvrnem
Adičanin
AH.. da ja sam zaboravio pa vi nemate ni stida ni srama a ponajmanje morala!
Aleksa
Ne razumem se u umetnost, jel to spomenik paloj nadstrešnici, ili ljudima koji su ubijeni ispod nje?
Zabrljaju, pa onda zabrljaju, pa onda da isprave još više zabrljaju, pa zabrljaju.
Neverovatni su.... N.I.Š.T.A ne mogu da urade kako treba.
ab
Milan
Заре
John
Pitao sam AI (3 različita) da predloži "idejno rešenje" za spomenik. Svaki je najpre predložio ovako nešto, sa betonskom pločom. Još sam postavio patametar da ne obraća pažnju šta je stvarno izabrano.
Dakle - ili su koristili AI ili nisu normalni...
Novi Sad
Branka
Ljuba
Владимир
Prema svemu ostalom
Lola
Маша
Vera
DRUGOPLASIRANI rad je mnogo bolji, predivan, monumentalan, i svi su tu, sve žrtve, u hodu, u prirodnoj veličini u pokretu, skoro providni jer su otišli u večnost. Tu se vidi kome je spomenik podignut. Niko ne treba da objašnjava jasno je ko su ljudi zaleđeni u vremenu, sumbplično u tom mutnom staklu. Estetski savršeno.
Živković
Kalimero
Nismo valjda toliko otupeli!
Ako im nije prošao Generalštab, ne sme ni ovo! Nemojte da ispadnemo mlaki poslušnici, sa kojima se radi šta god požele.
Skala
Слободан
Gv
Nika
Zeze
Zeze
Pićuka
zztop
babenzi
Zoran
Momirovic Zorana Mihajlovic
Maja Gojkovic
Dragan
Nikola
a
bzzz
Ana
Miko
pajo patak
misliš iz glavnog odbora stranke
C16
Prof.dr
Novi Sad
Drugo, pre postavljanja bilo kakvog spomenika zrtvama pada nadstrešnice idejno resenje mora da ide na javni uvid!
Vlast mora da čuje glas naroda, a ne samo svoje pristalice.
Vesna
novosadjanka
Plaćač poreza
Aleksandar974
Ustani Srbijo!!!!
Goran
Ogorčen
Nikola
@Radovan @komsa
Ns
Zeze
Hipotalamus
VE
Dule
TsiBB
Lala
Baltazar
Kimi
Ns
pajo patak
ima logike: lokomotiva je alte deutsche Stahl, verovatno bi preživela pad nadstrešnice
NSadjanin
To je najprikladnije.
Podbara
Zašto se ne oglasi gospođa Dolovac?
Gde je zapelo?
Da li je otkriveno nešto što nije planirano?
Previše vremena je prošlo a Dolovac se ne oglašava!!!
Hoćemo da na spomeniku budu uklesana i imena krivaca za nesreću, ali istinskih krivaca a ne onih koje bismo trenutno želeli.
Tek tada bi pravda bila zadovoljena.
B
Mačkarka
Dovla
Jbt sta nam uradise od Novog Sada
Kolima ne mozes nigde
A peske i biciklom treba gas maska od radova i tendera
Neka nam je bog u pomoci!
Cveta trešnja u dalj
Gde su duse
Nisam hteo
Gordan
Novosadjanin
I lokomotivu mi ne dirajte. Moj deda je bio masinovodja na njoj i ja imam cime da se pohvalim svakom ko je pogleda. Manite se tih vasih resenja koja vode propasti i nas i grada.
Mile
Član biblioteke
boringoldfart
Ns
Reaktor
NS
Stiropor
Pala je zbog korupcije.
Beba
Djins
Samo spisak da bude vidljiv, odgovornih za postojanje spomenika.
mile
jelena
Sramota je ovo nazivati idejom ili umetnoscu, a onaj ko je ovo predstavio i odobrio da se izopsti iz struke !!!
GlupaniTupan
Ajdeee!??!
Ana
Zebra
- Najlakše za ugradnju
- Simbolizuje onih 160 tona
- Boli ih briga za 16 stradalih inače bi pustili sudove da rade svoj posao!
komsa
Radovan
nema
Mile
Prokopije Arbutina V
The Lalosh
Ili se praviš lud?
Ne liči ni na šta i nije prikladno. Šta ne razumeš?
Još hoćete da ga ćušnete u ćošak?
Bando!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H