Edukativni časovi za roditelje o negativnom uticaju ekrana na razvoj deteta, kao i o prevenciji razvoja zavisnosti od digitalnih uređaja, održaće se u Domu zdravlja u Zmaj Ognjena Vuka.
Zasto bi ekran bilo koji bio stetan. U skole se uvode kompjuteri, roditelji i deca komuniciraju medjusobno, niz korisnih informacija naucnih zivotno koriisnih i mnogo toga dolazi putem ekrana. Ko su strucnjaci koji ce da informisu roditelje, da li se bave istrazivanjimma ovog navodnoog problema. Mentalno zdravlje mladih treba da se stiti na druge nacine.
Evo moje dete dobije sat, dva telefon, kako kad.. i nista mu ne fali, zdravo, pravo, prica normalno, socijalizovano
A imam primer u okruzenju deteta koje nije dobilo ni tv, ni telefon, a ne zna da se izrazava, da se ponasa u drustvu, a jos je starije od mog deteta.. tako da, nije bas do ekrana, vec i do deteta i rada roditelja sa decom.. sve u granicama
Primer iz mog okruzenja...snaja moje supruge vrati cerkicu iz vrtica i odmah joj ukljuci neke crtane filmove,da te Bog sacuva...da ona ide da zavrsi rucak ili rasiri ves,ni po jada,za toliko,ne,ona sedne pored nje i gleda turske serije...moj otac je bio livac,tezak posao,ali je svaki dan,kada je vreme dozvoljavalo,vodio mene i brata u dunavski park i pricao nam neke najlepse price,koje je samo on znao da isprica...the end
Apsolutno da su roditelji kljucni, oni i daju deci telefone a nisu spremni da se uhvate u kostac sa izazovima. Edukacija na prvom mestu pa potom pametan odabir telefona i alata za kontrolu. Mi koristimo Ariel Phone za naseg sina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Časovi za roditelje o negativnom uticaju ekrana na razvoj dece u tri tremina u maju
Autor: 021.rs
Novi Sad
•10.05.2026.
•20:19 > 09:02
Komentari 8
Svetlana
Bilo bi korisno da posetite neku od radionica pa da tek onda postavite komentar.
RL
Nenad
Dea
A imam primer u okruzenju deteta koje nije dobilo ni tv, ni telefon, a ne zna da se izrazava, da se ponasa u drustvu, a jos je starije od mog deteta.. tako da, nije bas do ekrana, vec i do deteta i rada roditelja sa decom.. sve u granicama
Michael
"Novosažanka"
Гојко
СТАРИ ЉУДИ СУ ГОВОРИЛИ ДЕЦИ
Не гледај дуго у ТЕЛЕВИЗОР(екран)
КВАРИШ ОЧИ (вид)
milance
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H