Batak pred Partizan: Mnogo razloga za optimizam
Fudbaleri Vojvodine dočekaće u nedelju ekipu Partizana u derbiju drugog kola domaćeg šampionata.
Foto: FK Vojvodina
Navijači Voše željni su pobede, pogotovo nakon poraza od Apoela u kvalifikacijama za Ligu konferencije i ubedljivog poraza od Crvene zvezde na startu šampionata.
Trener Radoslav Batak kaže da utakmica sa Partizanom dolazi u delikatnom trenutku. Ipak, dodaje da ima razloga za uspeh ukoliko tim ponovi igre iz poluvremena sa Apoelom.
"Partizan je jači u odnosu na prošlu godinu, došli su Mateua, Severina, uz igrače koji su tu od prošle sezone, sigurno da su sada kvalitetniji tim. Ali, ako budemo ušli kao juče u prvom poluvremenu, energetski, verujem da imamo razloga za optimizam. Malbašić se vratio posle povrede i dobro je odigrao protiv APOEL-a. U klubu vlada odlična atmosfera, jutros nas je na treningu posetio predsednik Dragoljub Zbiljić sa nekoliko članova uprave što je jako bitno. Oni su prepoznali da smo kao ekipa dali maksimum, da smo igrali protiv ozbiljne ekipe, koja je ne tako davno izbacila i Partizan i Crvenu zvezdu iz Evrope", navodi Batak.
On smatra da je važno da pristup ostane isti, kao i posle APOEL-a, tako i nakon derbija sa Partizanom.
"Imali smo pehove, primali smo golove iz nespretnih okolnosti. Protiv Crvene zvezde smo sami sebi dali gol, juče je sudija svirao penal, a prethodno je njihov igrač igrao rukom, ali da ne ispadne da tražimo alibi. Pritisak je veliki, ali takmičarski. Ja sam i igračima na sastanku pre APOEL-a, da pristup bude pravi, da igramo ofanzivno, dinamično i kvalitetno i podvukao sam da će se posle APOEL-a opet igrati fudbal. Tema sastanka je bila da će Vojvodina biti željna dobre igre šta god da se desi i da će Voša igrati pod željom, a ne pod moranjem i sa istim pristupom ulazimo u derbi sa Partizanom", naglasio je Batak.
Iako je raspored težak na startu sezone, Batak veruje da će njegov tim prebroditi ovaj period.
"Da li je bolje ili nije, videćemo. APOEL, Crvena zvezda, APOEL, pa Partizan, na nama je da to prebrodimo. Mi posle toga treba da uđemo u seriju, ali to su samo na papiru lake utakmice, na terenu se dobijaju utakmice. Mi posle toga imamo Kruševac, pa Radnički u Novom Sadu, ali da ne gledamo mnogo u budućnost, predstojeći derbi nam je mnogo bitan", istakao je Batak.
On je najavio da će morati da promeni nekoliko igrača u startnoj postavi.
"Zukić i Milosavljević su pretrčali mnogo i pokazali da mogu mnogo da nam pruže. Zukić nam je zaista motor ekipe i pokazao je opet koliko nam znači. Ipak, iako neki igrači misle da mogu, moramo da mislimo da energetski budemo potpuno spremni i videćemo na kojim pozicijama će nam biti potrebno osveženje", zaključio je Radoslav Batak.
Utakmica između Vojvodine i Partizana igra se u nedelju, od 19 časova.
Oni koji su kupili ulaznicu za meč sa Apoelom moći će da je za mene za meč sa Partizanom.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Tanjga: Optimista sam da smo prebrodili krizu
06.03.2026.•
5
Fudbaleri Vojvodine u nedelju igraju protiv Partizana u domaćem šampionatu.
Košarkaši Vojvodine dočekuju Tamiš
06.03.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine dočekaće u nedelju, 8. marta, ekipu Tamiša, u meču 23. kola Košarkaške lige Srbije.
FK Vojvodina obeležava 112 godina postojanja
06.03.2026.•
2
Na današnji dan, 6. marta 1914. godine, na tromeđi Salajke, Podbare i Rotkvarije, u srcu Novog Sada, osnovan je Fudbalski klub Vojvodina.
Firmaši otkupili sve karte za zapad za meč protiv Partizana: Evo kako da ih nabavite
06.03.2026.•
14
Navijačka grupa Firma otkupila je, iz bezbednosnih razloga, sve karte za zapadnu tribinu, za utakmicu Vojvodine i Partizana u domaćem šampionatu, koja se igra u nedelju, 8. marta.
Odbojkaši Vojvodine dočekuju Radnički na Spensu
06.03.2026.•
0
Odbojkaši Vojvodine dočekaće u petak ekipu Radničkog, u domaćem šampionatu.
Nesvakidašnji uspeh golmana Vojvodine: Četiri odbranjena penala
05.03.2026.•
4
Na utakmici između Vojvodine i Trajala, u četvrtfinalu Kupa Srbije, viđeno je nešto što se zaista retko viđa. Golman Voše Matija Gočmanac odbranio je čak četiri penala.
Rukometaši Vojvodine slavili protiv Dinama za povratak na vrh tabele
05.03.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine pobedili Dinamo, rezlultatom 31:25, na gostovanju u Pančevu, u zaostaloj utakmici 16. kola domaćeg šampionata.
Košarkaši Vojvodine u četvrtfinalu ABA 2 lige nakon pobede nad Radničkim
04.03.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale ABA 2 lige nakon pobede nad ekipom Radničkog iz Kragujevca.
Golman Vojvodine odbranio četiri penala i odveo tim u polufinale Kupa
04.03.2026.•
13
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije nakon što su na "Karađorđu" pobedili ekipu Trajala iz Kruševca.
Vojvodina dočekuje Radnički iz Kragujevca u osmom kolu ABA 2 lige
03.03.2026.•
0
U osmom, poslednjem kolu prve faze ABA 2 lige, košarkaši Vojvodine dočekuju Radnički iz Kragujevca.
Na radaru Veljka Paunovića najviše igrača Vojvodine: Petorica dobila poziv za selektivnu utakmicu
03.03.2026.•
2
Pet fudbalera Vojvodine dobilo je poziv selektora reprezentacije Srbije Veljka Paunovića da učestvuje na selektivnoj utakmici za igrače koji nastupaju u domaćem šampionatu.
Besplatan ulaz na utakmicu Vojvodine i Trajala u Kupu Srbije
02.03.2026.•
1
Fudbaleri Vojvodine igraju protiv Trajala, u četvrtfinalu Kupa Srbije, u sredu, 4. marta.
Rukometaši Vojvodine bez finala Kupa Srbije
28.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije.
Vojvodina pobedila u Vršcu preokretom u finišu
28.02.2026.•
1
Košarkaši Vojvodine donose dva boda sa još jednog gostovanja i tako im željena druga pozicija na tabeli KLS postaje sve bliža.
Vojvodina izgubila od Železničara
28.02.2026.•
17
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Železničara rezultatom 2:0 u 25. kolu Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine protiv Partizana: "Igramo za Darka"
27.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine u subotu, 28. februara, u Beogradu, igraju protiv Partizana meč polufinala Kupa Srbije.
Kup Vojvodine u klizanju za vikend na Spensu
27.02.2026.•
0
Kup Vojvodine u klizanju biće održan tokom vikenda na Spensu.
Voša protiv Železničara, Tanjga optimista
27.02.2026.•
2
Fudbaleri Vojvodine gostuju ekipi Železničara u Pančevu, u subotu, u 25. kolu domaćeg šampionata.
Košarkaši Vojvodine idu na gostovanje u Vršac
27.02.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine gostuju Vršcu u subotu, 28. februara, u 22. kolu Košarkaške lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine protiv Crvene zvezde u Beogradu
27.02.2026.•
0
Odbojkaši Vojvodine gostuju večeras ekipi Crvene zvezde, u 17. kolu Superlige Srbije.
Brazilac iz Vojvodine bi mogao da postane reprezentativac Srbije
25.02.2026.•
10
Levi bek Vojvodine Lukas Baros, koji je rođen u Rio De Žaneiru, mogao bi da postane reprezentativac Srbije.
Komentari 16
neko iz mase
Kara
Pezos
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar