Fudbaleri Vojvodine u finalu Kupa Srbije
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su danas na svom "Karađorđu" pobedili ekipu TSC-a rezultatom 2:0.
Strelac vodećeg gola na utakmici bio je Seid Korać u 10. minutu, baš kao i prošle sezone, kada je pogotkom u nadoknadi doneo pobedu u Kragujevcu za plasman u finale, dok je konačnih 2:0 postavio Stefan Bukinac u 85. minutu. Asistent kod oba gola bio je Dragan Kokanović.
Vojvodina će u finalu igrati protiv Crvene zvezde, koja je u polufinalu, na svom terenu, pobedila Napredak iz Kruševca 4:2.
Crvena zvezda je osvojila poslednja četiri izdanja Kupa Srbije, a ove sezone je osmi uzastopni put postala šampion Super lige Srbije.
Voša je prva pripretila i to već u trećem minutu kada je Petrović gađao iz slobodnog udarca sa 30 metara, golman Simić je paradom izbio loptu u korner.
Ali, posle narednog prekida, Voša je povela golom Seida Koraća. Kokanović je izveo centaršut iskosa sa levog boka, a Korać je sa druge stative glavom poslao loptu u mrežu Simića za 1:0.
Voša je i posle gola bila konkretnija, ali je TSC pripretio iz jedne greške Lukasa Barosa, koji je uputio kratak povratni pas, ali je Rosić u poslednjem trenutku uklizao i ispred šesnaesterca izbio loptu Prestižu.
Nakon toga, TSC je u 30. minutu imao prvi i jedini udarac u okvir gola u prvom delu, Radin je iskosa sa leve strane gađao glavom, Rosić je odbranio izbivši loptu u korner.
Na isteku pola časa igre Romanić se našao u prvoj dobroj šansi, Savićević ga je odlično proigrao, ali je Vošin napadač oklevao i na kraju nije uputio udarac iz opasne pozicije.
U 41. minutu Romanić je imao još bolju šansu, pobegao je po levom boku i izašao sam na Simića, gađao je dalji ugao, ali je golman TSC-a odlično intervenisao. Već u narednom napadu ponovo je u centru pažnje bio Romanić, ovaj put je šutirao sa ivice šesnaesterca u dalji ugao, ali je lopta prošla pored stative.
U finišu prvog poluvremena Radin je uputio opasan šut sa distance, gađao je preko prečke, što je ujedno bila i poslednja prilika pred odlazak na pauzu.
Voša je početkom drugog poluvremena opet izvela sličnu akciju iz prekida kao kod gola, ovaj put je Medojević gađao glavom, ali je Vulić izblokirao njegov udarac.
TSC je u nastavku imao prvu ozbiljniju šansu u 49. minutu kada je Korać odlično uklizao i izblokirao Jovanovićev udarac sa 15 metara. Viša je uzvratila minut kasnije posle lepe akciju koju je udarcem završio Kokanović, na mestu je bio Simić.
TSC je u 52. minutu imao novi opasan napad, Prestiž je gađao u prvi ugao iskosa sa desne strane, Rosić je odlično odbranio. Revija odbrana nastavljena je u 59. minutu kada je Lazar Nikolić oprobao udarac iskosa sa leve strane, Simić je bio opet na pravom mestu. I u 62. minutu ponovo je Rosić odbranio, posle pokušaja Jovanovića sa dvadesetak metara.
Minut kasnije Voša je izvela jednu od lepših akcija od početka meča, kombinovali su domaći po levoj strani, onda je Savićević proigrao Lukasa Barosa na levom boku, a njegov centaršut presekao je golman TSC-a.
U 74. minutu TSC je uspeo da postigne gol, ali je usledila provera iz VAR sobe, pošto je pre centaršuta za gol, Jovanović nehotice faulirao Kokanovića.
Kako se meč bližio kraju, Voša se fokusirala na odbranu gola i taktički sigurniju igru na sredini terena, kako bi TSC držala što dalje od opasne zone., a šanse je čekala iz kontri i dočekala je u 85. minutu. Najveći deo posla odradio je prvo Medojević koji je uputio dubinski pas za Kokanovića, ovaj se spustio ka golu i sačekao pravi trenutak da proigrao Bukinca, a ovaj pogodio pored Simića za 2:0.
TSC je u finišu krenuo u totalnu ofanzivu, a u nadoknadi vremena Krstića su delili centimetri da pokupi jedan centaršut kroz peterac, ali je lopta završila od Sičendžea u korneru.
Voša je do kraja uspela da sačuva prednost i obezbedi novi plasman u finale Kupa Srbije, koje je na programu 22. maja u Zaječaru.
Svečano je bilo danas na "Karađorđu", jer je Vojvodina ugostila veliki broj bivših fudbalera, prijatelja kluba i uvaženih gostiju, a uoči početka meča publika je ovacijama pozdravila i rukometaše Vojvodine, koji su nedavno osvojili Kup Srbije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Tanjga: Nije mala stvar pobediti Zvezdu u Beogradu
07.12.2025.•
3
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga ponosan je na svoju ekipu nakon pobede nad Crvenom zvezdom.
Voša ponovo bolja od Zvezde
07.12.2025.•
10
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Crvene zvezde rezultatom 1:0 u derbiju 18. kola Super lige Srbije.
Izvanredna pobeda Vojvodine
05.12.2025.•
0
U desetom kolu KLS košarkaši Vojvodine bili su bolji od lidera na tabeli Zlatibora sa 93:79 (46:45) i tako ostvarili sedmu pobedu.
Tanjga: U Beograd ne idemo sa belom zastavom
05.12.2025.•
1
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga oprezan je, ali i optimističan pred gostovanje Crvenoj zvezdi.
Košarkaški derbi u petak na Spensu
04.12.2025.•
0
Vojvodina će u okviru desetog kola KLS biti domaćin ekipi Zlatibora, lideru na tabeli i jedinoj ekipi koja je
u dosadašnjem skoru zabeležila sve pobede.
Voša golom u nadoknadi pobedila Vršac: Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije
03.12.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, nakon što su na gostujućem terenu pobedili Vršac.
Rutinska pobeda Vojvodine
30.11.2025.•
0
U devetom kolu KLS košarkaši Vojvodine su savladali Mladost sa 89:72 (41:37) i tako zabeležili šesti uspeh u sezoni.
Prekinut pobednički niz Vojvodine: Poražena od Zvezde
30.11.2025.•
0
Vojvodina je posle serije od 8:0 prekinula sjajan niz izgubivši u superligaškom derbiju na svom terenu od Crvene zvezde 0:3 (21:25, 16:25, 25:27).
Vaterpolistkinje Vojvodine osvojile šestu uzastopnu titulu u Kupu Srbije
29.11.2025.•
0
Vaterpolistkinje Vojvodine osvojile su svoju šestu uzastopnu titulu u Kupu Srbije.
Odbojkaši Vojvodine će u polufinalu Kupa igrati protiv pobednika duela Radnički - VGSK
29.11.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine će u polufinalu Kupa Srbije igrati protiv pobednika duela između Radničkog iz Kragujevca i VGSK-a, odlučeno je danas žrebom u Novom Sadu.
Kokanović i Vidosavljević za pobedu Voše u vojvođanskom derbiju
29.11.2025.•
7
Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Spartaka rezultatom 2:0 u 17. kolu Super lige Srbije.
Zemunski košarkaši gostuju na Spensu
29.11.2025.•
0
Protivnik Vojvodine u devetom kolu KLS je tim Mladosti iz Zemuna, unazad desetak godina stalni rival Novosađana u borbi za čelnu poziciju.
Tanjga pred utakmicu Voša - Spartak: Izuzetno bitan meč nakon kola koje smo "prespavali"
28.11.2025.•
3
Fudbaleri "Vojvodine" i "Spartaka" iz Subotice igraće meč 17. kola Superlige na novosadskom "Karađorđu".
Vojvodina pobedom nad Partizanom do polufinala Kupa Srbije
27.11.2025.•
1
Odbojkaši Vojvodine pobedili su u Maloj sali Spensa ekipu Partizana sa 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 25:19) u revanš meču četvrtfinala Kupa Srbije i tako izborili plasman u polufinale.
Rukometaši Vojvodine eliminisani u šesnaestini finala EHF Evrokupa
22.11.2025.•
0
Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala EHF Evrokupa.
Poraz Vojvodine u Surdulici
21.11.2025.•
19
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Radnika rezultatom 3:1 u 16. kolu Super lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine dočekuju Jedinstvo, žele da nastave pobednički niz
21.11.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine dočekaće u subotu ekipu Jedinstva iz Stare Pazove, u domaćem šampionatu.
Voša gostuje Radniku, Tanjga očekuje pobedu
21.11.2025.•
2
Fudbaleri Vojvodine gostuju danas ekipi Radnika iz Surdulice, u 16. kolu domaćeg šampionata.
Vojvodina protiv Vršca u osmini finala Kupa Srbije
20.11.2025.•
0
Fudbaleri Vojvodine igraće protiv Vršca u osmini finala Kupa Srbije.
Odbojkaši Vojvodine u šesnaestini finala Kupa CEV protiv turske Alanje
17.11.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine igraće u šesnaestini finala Kupa CEV protiv turske Alanje.
Komentari 9
Lala
ЗОРАН
Sima
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar