Za nastavljača
Mora se na ulice. Učestvovala sam u svim protestima protiv ove vlasti i u svakom sam ostala do samog kraja. Sad mislim da je greška produžavati proteste kad se vidi da nisu više onako snažni jer delujemo kao pripadnici neke sekte koji govore kako će uskoro smak sveta i tako deluje da je nezadovoljnih jako malo. A to nije istina, ima puno ljudi koji su nezadovoljni ali treba prepoznati kad je vreme za promenu forme protesta. Ovo je trenutak za šerpovanje da pređe u drugu formu. Sinoćnji protest nije loša ideja, ali ekipu iz SzS treba ukloniti s protesta jer se ponašaju kao da rade za Vučića a ne protiv njega, a tako su vođeni i protesti u NS 2019. godine.
Živimo u vremenu kad sve lako dosadi, snimak od 3 minuta nas mrzi da pogledamo. Protesti pre svega moraju biti dinamični, da se ne ponavljaju. Dakle jedan dan s šerpama na ulice, jedan dan svi na bicikle, sledeći dan u kola, pa da se trubi. Nikako dosadni govori koji samo ponavljaju ono što već svi znamo, šetnje istim rutama, bezidejne akcije poput dnevnika ispred RTV itd. Uostalom, neki ljudi na javnoj sceni se bave političkim aktivizmom i proučavali su ga. I za to treba neko znanje koje nama, običnim građanima, nedostaje. Protesti u Srbiji izgledaju kao da su ostali u XX veku, a XXI vek je i ne može se više očekivati od ljuda da svako veče rade jedno te isto .
Nemojte biti previše razočarani susedima koji šerpaju manje nego ranije.
Znajući ovaj narod, to je bilo očekivano.
Nekima dosadi... neki koriste slobodu kretanja i nisu u stanu...
Doduše, delovi grada još šerpaju - Stari Grad npr.
Ono što je najbitnije je da su šerpe pokazatelj samo dela Nezadovoljstva - samo vrh brega.
Ovi što se raduju što je manje šerpi treba da znaju da se preko noći veliko nezadovoljstvo nije pretvorilo u zadovoljstvo.
E sad... smisliti kako da se to nezadovoljstvo kanališe na nov način...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu zapadno od Subotičkog bulevara (Bulevar Evrope) i severno od Bulevara vojvode Stepe biće omogućena izgradnja petospratnice.
Nezavisni sindikati UNS-a pozivaju na protest podrške profesoru Vladimiru Mihiću u četvrtak, ispred zgrade Rektorata jer se tačka o njegovom reizboru za profesora neće naći na sednici Senata Univerziteta.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin trenutno boravi u Velikoj Britaniji, a Novosađane je pozdravio video snimkom ispred kula u Londonu na reci Temzi poručujući da je upravo takav kompleks potreban Novom Sadu.
Služba za zdravstvenu zaštitu radnika Doma zdravlja Novi Sad naredna tri dana, 24, 25. i 26. juna, deliće brojeve (termine) za preglede maturanata predviđene za ponedeljak, 29. i utorak, 30. jun.
Dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Srđan Rončević tvrdi da fakulteti trpe različite pritiske, od otežanog finansiranja i kašnjenja uplata do prekida saradnje sa pojedinim privrednim subjektima.
Advokatska komora Vojvodine (AKV) izrazila je zabrinutost povodom saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i načina na koji su u javnosti predstavljene informacije u vezi sa protestom 15. marta 2025. godine.
Uprava Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštila je da su javni stavovi pojedinih strukovnih udruženja i objave na društvenim mrežama o organizacionoj klimi u školi zasnovani na nepotpunim informacijama.
Komentari 17
NASTAVLJAČ
Sad razumem tvoj komentar na koji sam se sinoć nastavio.
Hvala.
Hm
Mora se na ulice. Učestvovala sam u svim protestima protiv ove vlasti i u svakom sam ostala do samog kraja. Sad mislim da je greška produžavati proteste kad se vidi da nisu više onako snažni jer delujemo kao pripadnici neke sekte koji govore kako će uskoro smak sveta i tako deluje da je nezadovoljnih jako malo. A to nije istina, ima puno ljudi koji su nezadovoljni ali treba prepoznati kad je vreme za promenu forme protesta. Ovo je trenutak za šerpovanje da pređe u drugu formu. Sinoćnji protest nije loša ideja, ali ekipu iz SzS treba ukloniti s protesta jer se ponašaju kao da rade za Vučića a ne protiv njega, a tako su vođeni i protesti u NS 2019. godine.
Živimo u vremenu kad sve lako dosadi, snimak od 3 minuta nas mrzi da pogledamo. Protesti pre svega moraju biti dinamični, da se ne ponavljaju. Dakle jedan dan s šerpama na ulice, jedan dan svi na bicikle, sledeći dan u kola, pa da se trubi. Nikako dosadni govori koji samo ponavljaju ono što već svi znamo, šetnje istim rutama, bezidejne akcije poput dnevnika ispred RTV itd. Uostalom, neki ljudi na javnoj sceni se bave političkim aktivizmom i proučavali su ga. I za to treba neko znanje koje nama, običnim građanima, nedostaje. Protesti u Srbiji izgledaju kao da su ostali u XX veku, a XXI vek je i ne može se više očekivati od ljuda da svako veče rade jedno te isto .
@Nikola
Znajući ovaj narod, to je bilo očekivano.
Nekima dosadi... neki koriste slobodu kretanja i nisu u stanu...
Doduše, delovi grada još šerpaju - Stari Grad npr.
Ono što je najbitnije je da su šerpe pokazatelj samo dela Nezadovoljstva - samo vrh brega.
Ovi što se raduju što je manje šerpi treba da znaju da se preko noći veliko nezadovoljstvo nije pretvorilo u zadovoljstvo.
E sad... smisliti kako da se to nezadovoljstvo kanališe na nov način...
Šerpa pobeđuje!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar