Novosadski vatrogasci će do kraja godine dobiti stanicu u Futogu koja će prvenstveno služiti za intervencije u zapadnom delu Novog Sada.
Foto: 021.rs
Otvaranje ove ispostave u Futogu će biti prvi put posle više od sto godina da Novi Sad dobija prostor za profesionalne vatrogasce koji su u Vatrogasnom domu u Jovana Subotića smešteni još od kraja 19. veka dok je grad imao oko 25.000 stanovnika, a danas ima više od 400.000 žitelja.
Zamenik načelnika sektora za vanredne situacije u Novom Sadu Ivan Radisavljević kaže da ova nova stanica ne znači i veći broj zaposlenih, jer će i dalje imati 104 vatrogasca za ceo grad, već će postojeći samo biti preraspoređeni na dve lokacije. Ipak, kako je dodao, očekuju da će u narednom periodu biti još zapošljavanja.
"Pri kraju je realizacija nove vatrogasne jedinice u Futogu koje će faktički rasteretiti jedinicu u Novom Sadu. Ovim će se povećati bezbednost Futoga, Veternika, Begeča i poteza između Futoga i Bačke Palanke", kaže Radisavljević.
On se zahvalio Gradu Novom Sadu na pomoći da se sredi ova nova ispostava.
Radisavljević je na obeležavanju Dana Sektora za vanredne situacije na Trgu slobode izjavio i da lokalna vlast pomaže i na projektu izgradnje regionalnog centra koji će biti i stanica za vatrogasce, ali i mesto za obuku pripadnika ove interventne službe iz cele Vojvodine. Ova stanica treba da bude izgrađena na mestu nekadašnjeg Rasadnika na Futoškom putu, odnosno pored nedavno otvorenog Lidla. Centar će biti na 20.000 kvadrata i imaće svu neophodnu opremu za obuku vatrogasaca.
Govoreći o ovogodišnjem radu profesionalnih vatrogasaca u Novom Sadu, komandant jedinice Stojan Milovac naveo je da su od početka godine na području Južnobačkog okruga imali oko 2.000 intervencija. Prema njegovim rečima, ovo je, kada se pogleda višegodišnja statistika, godišnji prosek i nema skoka u broju požara ili drugih intervencija. Ipak, kako je pojasnio, sledi jesen kada ima dosta otvorenih požara na njivama i nadaju se da građani neće paliti strnjišta.
Kažimo i da je podvodom Dana Sektora za vanredne situacije na Trgu slobode održana prezentacija opreme koju koriste vatrogasci-spasioci. Vatrogasci su se družili sa građanima, a najzainteresovaniji za ovu prezentaciju i druženje bili su novosadski mališani koji su se posebno oduševili što su mogli da pričaju sa vatrogascima, koji su im delili i knjižice sa savetima kako se zaštititi od požara i drugih elementarnih nepogoda.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu saopštio je da je Osnovni sud odbio izricanje privremene mere kojom bi se Jelena Kleut vratila na posao do donošenja konačne presude u njenom slučaju.
Studenti u blokadi Medicinskog fakulteta u Novom Sadu pozvali su danas, 10. februara, na skup ispred ove ustanove zbog održavanja sednice Saveta fakulteta.
Advokatska komora Vojvodine najavila je da će advokati u utorak, 10. februara, na jedan dan obustaviti rad u znak protesta zbog izmena pravosudnih zakona.
Dramski departman Akademije umetnosti u Novom Sadu dobio je priznanje "Joakim Vujić" koje Knjaževačko-srpski teatar dodeljuje za doprinos srpskoj pozorišnoj sceni.
Univerzitet u Novom Sadu raspisao je javno nabavku, čija je procenjena vrednost 40 miliona dinara, za rekreativne i edukativne aktivnosti najboljih studenata na Kopaoniku.
Novosadsko Strukovno udruženje policije "Dr Rudolf Arčibald Rajs" reagovalo je statističkim podacima na, kako kažu, učestale navode u javnosti kojima se nivo kriminaliteta poredi sa devedesetim godinama prošlog veka.
Prvi put od 5. novembra 2024. godine predsednik Srbije Aleksandar Vučić javno je posetio Novi Sad, gde je sa predsednikom SNS Milošem Vučevićem obišao sedmi "Zavičajni sajam" na Novosadskom sajmu.
Predstavnici novosadske opozicije ocenjuju da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas ušunjao u Novi Sad i da je, umesto da ode na Železničku stanicu, odlučio da ode na indeks-sendvič.
Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu organizuje pripremnu nastavu za polaganje prijemnog ispita, namenjenu budućim studentima različitih studijskih programa.
Organizatori Exit festivala reagovali su izjavu bivšeg predsednika Pokrajinske vlade Igora Mirovića koji je optužio Exit za "kulturni kolonijalizam i despotizam".
Komentari 3
Sremac
Dragan
Zos
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar