
FOTO, VIDEO: De Limanos i The Bad Week koncertom u Radio kafeu za kulturu sećanja u nastajanju
Sastavi The Bad Week i De Limanos održali su sjajan koncert u Radio kafeu, u okviru muzičkog događaja "Novosadska kultura sećanja".

Foto: 021.rs
Peta "Novosadska kultura sećanja" organizovana je u četvrtak, kao i uvek, u Radio kafeu, ambijentu u kojoj je stalno postavljena izložba fotografija novosadskog rokenrola.
Bila je to prilika da se odličnom svirkom prisetimo svih onih koji su stvarali novosadsku rok scenu, a koji više nisu među nama. Tako su se okupljeni prisetili Gage, Andrle, Žikse, Bogde, Hamera, Tukše, Sube, Bobe, Baje, Bate, Pikija i mnogih drugih.
Ove godine na "Novosadskoj kulturi sećanja" nastupila su dva benda nedavno osnovana, ali dva benda koja su veoma brzo privukla pažnju novosadske rok javnosti.

The Bad Week je zagrejao atmosferu izvodeći svoje autorske kompozicije, koje bi uskoro trebalo da se pojave na prvom albumu sastava, koji će se zvati "So It Was". Strahinja, Gile i Danijel, odnosno gitara, usna harmonika i bubanj, odličnom svirkom su zagrejali atmosferu u Radio kafeu.
Potom je došlo do promene žanra, od kantri bluza prešlo se na pank. Binu je zauzeo De Limanos, sastav osnovan za vreme pandemije, iz potrebe da se nešto radi, da se svira. Za veoma kratko vreme izbacili su nekoliko singlova, a u Radio kafeu odsvirali su i pesme dobro poznatih bendova Mitesers i Blitzkrieg, jer su članovi De Limanosa prvobitno svirali u ova dva sastava. Za kraj, ostavili su svoju pesmu koja je privukla najviše pažnje i postala novosadski hit - "Provalija".
Događaj je organizovan uz podršku Uprave za kulturu Grada Novog Sada.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zborovi Novog Sada pozvali sutra na okupljanje ispred suda: "Bukom za istinu"
11.09.2025.•
0
Zborovi građana Novog Sada pozvali su na okupljanje ispred Osnovnog suda u petak, 12. septembra, u 15 časova.
Advokat o protestu 5. septembra: Postupanje policije u Novom Sadu - kao da su pošli u lov na ljude
11.09.2025.•
9
Advokat Miodrag Golubović izjavio je da način na koji je policija postupala prema demonstrantima na protestu u Novom Sadu govori o tome "da su pošli u lov na ljude, a ne da rasteraju demonstrante".
Novosađani, sleduje petak: Pripremite se
11.09.2025.•
0
Za kraj radne nedelje očekuje vas umereno oblačno vreme , festivali i predavanja.
Jasmina Paunović: Udarna grupa za nadstrešnicu je sigurno došla do nekih saznanja, novac ostavlja trag
11.09.2025.•
11
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović smatra da je povlačenje Udarne grupe za ispitivanje tokova novca povezanih sa padom nadstrešnice železničke stanice presedan i da ukazuje na paniku u vrhu vlasti.
Ponovo tender za obnovu fasade nedaleko od Banovine: Povećana vrednost radova
11.09.2025.•
2
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za radove na fasadi objekta u Ulici Jovana Đorđevića 11, jer se na prethodni tender niko nije javio.
Katedra za urgentnu medicinu direktoru Hitne pomoći: Metu na čelo stavili ste svima nama
11.09.2025.•
1
Nastavnici i saradnici na Katedri za urgentnu medicinu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu uputili su otvoreno pismo direktoru Zavoda za urgentnu medicinu Bogdanu Živanoviću.
Imenovan v. d. dekana Medicinskog fakulteta u Novom Sadu
11.09.2025.•
3
Savet Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osudio je policijsku brutalnost i imenovao v.d. dekana, koji će na toj funkciji biti do izbora novog.
Studenti traže da im se vrate lične stvari iz Rektorata, najavljuju i tužbu protiv rektora
11.09.2025.•
2
Studenti u blokadi, čije su lične stvari ostale u Rektoratu UNS u noći između 5. i 6. septembra, najavili su tužbu potiv rektora Dejana Madića, ukoliko im se se ne omogući da uzmu svoje stvari koje su ostale u zgradi.
Režimski skup protiv blokada u subotu u Petrovaradinu
11.09.2025.•
37
Skup "Građani protiv blokada" održaće se i u Petrovaradinu, u sutobu, 13. septembra.
TAJMLAJN: Kad je Vučić u Novi Sad svraćao
11.09.2025.•
30
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prethodnih godina bio je čest gost u Novom Sadu. Njegov povratak u grad se najavljuje već mesecima.
Naredna dva dana u Novom Sadu sunčana, pa kiša, pa opet vedro
11.09.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti suv i umereno oblačan, uz dosta sunčanih intervala.
Ispit za nove taksiste u Novom Sadu 29. septembra na Sajmu
11.09.2025.•
1
Pismeni deo ispita za taksiste u Novom Sadu održaće se u ponedeljak, 29. septembra.
Profesor Vladan Joler dao otkaz: Ne želim da budem instrument represije u njihovim rukama
11.09.2025.•
20
Profesor Vladan Joler dao je otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, jer ne želi da učestvuje u "normalizaciji" koja se sprovodi uz pomoć naoružanih snaga na Univerzitetu.
Novi protest u Novom Sadu: "Za slobodu, na Trgu slobode"
11.09.2025.•
36
Zborovi građana Novog Sada organizuju protest "Slobodo, tu smo" u nedelju, 14. septembra na Trgu slobode.
Besplatni treninzi karijernog vođenja za novosadske srednjoškolce
11.09.2025.•
0
Učenici novosadskih srednjih škola mogu da se prijave na besplatne treninge karijernog vođenja.
Direktor Hitne ponovo izbegava 021: Kad odgovaranje na pitanje može da ugrozi pacijente
11.09.2025.•
12
Direktor novosadskog Zavoda za urgentnu medicinu Bogdan Živanović pozivajući se na Zakon o slobodnom pristupu informaciji od javnog značaja, ponovo izbegava da odgovori na pitanja 021.rs.
Dekan PMF-a Rončević o posledicama zaštite studenata i građana: "Očekujem odmazdu države"
11.09.2025.•
11
Dekan Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu Srđan Rončević izjavio da "ogromna većina profesora sve vreme podržava studente i njihove zahteve, ali se mnogi ne slažu sa načinom na koji se oni bore za njih".
Turisti do kulturne baštine Sremskih Karlovaca uz pomoć QR koda
11.09.2025.•
2
U Sremskim Karlovcima postavljene su prve multimedijalne table koje omogućavaju turistima da putem QR koda pristupe video-pričama o istoriji i kulturi tog mesta.
Otvorena "Smiljana" u Novom Sadu, prva prodavnica unikatne prirodne kozmetike od biljaka iz Hercegovine
11.09.2025.•
0
U Ulici Miše Dimitrijevića 2 počela je sa radom prodavnica "Smiljana" u kojoj se mogu kupiti unikatni proizvodi prirodne kozmetike pravljenih od biljaka sa područja Hercegovine.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 28 beba, među njima i bliznakinje
11.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 28 beba.
Danas u Novom Sadu malo svežije i mokro
11.09.2025.•
0
U Novom Sadu su i danas mogući pljuskovi sa grmljavinom.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar