FOTO: Oštećena bista Jožefa Atile u OŠ u Novom Sadu, uprava škole ne reaguje
Bista Jožefa Atile u glavnom holu istoimene osnovne škole u Novom Sadu oštećena je prošle nedelje, saznaje 021.rs.
Foto: 021.rs
Kako nam javljaju nastavnici škole, reakcija uprave na ovaj incident je prvobitno izostala.
"Tražili smo na Nastavničkom veću da se nešto preduzme. Dobili smo informaciju da niko ne zna ni kada, ni ko je to učinio", navodi jedna nastavnica iz ove škole za 021.rs.
Dodaje da je posle nedelju dana, tek na insistiranje nastavnika, uprava obećala da će pozvati policiju kako bi pronašli počinioce. Međutim, kako 021.rs nezvanično saznaje iz policije, za sada u evidenciji prijava nemaju ništa u vezi sa ovom bistom.

"Popodne su bistu samo odneli", kaže ova nastavnica, a na pitanje ko je i gde odneo bistu, odgovara da ne zna.
Ističe i da je o svemu obavešten Nacionalni savet mađarske nacionalne manjine, koji je i finansirao izradu i postavljanje biste u holu škole.

Da saznamo šta se desilo sa bistom i da li će biti sanirana, pokušali smo da kontaktiramo upravu škole. Međutim, na telefon se niko nije javljao, a na poslati mejl do objavljivanja ovog teksta nismo dobili odgovor.
Podsetimo, u ovoj školi su nedavno održavani i protesti roditelja i dela zaposlenih koji su nezadovoljni izborom v.d. direktora.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
I Grčki nacionalni savet protiv spomenika "Majka Makedonija": "Nepotreban istorijski kič u Novom Sadu"
05.08.2026.•
0
Nacionalni savet grčke nacionalne manjine u Srbiji obratio se Skupštini grada Novog Sada i Savetu za kulturu i informisanje povodom inicijative za podizanje javnog spomenika "Majka Makedonija".
Novi Sad među najtoplijim gradovima: U 17 sati izmereno 38 stepeni
05.08.2026.•
0
Najtopliji gradovi u Srbiji u 17h su Sombor i Kikinda, gde je izmereno 39 stepeni, kao i na Paliću, prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Beljanski podneo ostavku na mesto u UO Advokatske komore Srbije
05.08.2026.•
0
Član Upravnog odbora Advokatske komore Srbije (AKS) Vladimir Beljanski podneo je ostavku na to mesto.
Čija je Jovina gimnazija?
05.08.2026.•
21
O ideji da Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj" bude vraćena pod okrilje Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu se priča već duže vreme.
Institut za javno zdravlje Vojvodine: Rizik po one koji se kupaju u Dunavu u Novom Sadu mali do umeren
05.08.2026.•
6
Načelnica Centra za higijenu i humanu ekologiju Instituta za javno zdravlje Vojvodine Sanja Bijelović izjavila je da je, uprkos rekordno niskom vodostaju Dunava, mikrobiološka situacija na području Novog Sada stabilna.
I sutra vrelo u Novom Sadu, minimalno osveženje u petak
05.08.2026.•
0
I četvrtak će u Novom Sadu biti sunčan i "pakleno" topao.
Grčka stranka protiv spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu: "Direktna provokacija"
05.08.2026.•
20
Građanska stranka Grka Srbije protivi se podizanju spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu, na inicijativu Saveta makedonske nacionalne manjine.
Meštani Rakovca danima bez vode u večernjim satima: JKP obećava trajno rešenje u septembru
05.08.2026.•
12
Meštani Rakovca žale se da već danima u večernjim satima ostaju bez vode, zbog čega su se obratili redakciji 021.rs.
Vraćanje Jovine gimnazije crkvi: Pitanje obrazovanja ili zemljišta u centru grada
05.08.2026.•
75
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da bi rešenje za Gimnaziju "Jovan Jovanović Zmaj" možda bilo da se ona vrati Srpskoj pravoslavnoj crkvi, koja ju je osnovala.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba, među njima i blizanci
05.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Spomen-kompleks svim Srbima stradalim na prostoru Hrvatske biće izgrađen na Banstolu
05.08.2026.•
20
Spomen-kompleks posvećen svim ubijenim, poginulim i nestalim Srbima na prostoru Hrvatske, biće izgrađen kod crkve na Banstolu.
Dolazi nam sreda: U Novom Sadu još jedan "pakleni dan", ali ima i događaja
04.08.2026.•
0
Tropske vrućine se nastavljaju, a mi vam donosimo pregled dana sa svim informacijama za sredu koja nam dolazi.
Tribina sa studentima u subotu na Klisi: Tema lokalni problemi
04.08.2026.•
8
Novosadski studenti u blokadi u subotu, 8. avgusta, organizuju tribinu na kojoj će sa meštanima Klise razgovarati o lokalnim problemima.
VIDEO: Dunav u Novom Sadu otkrio ostatke utvrđenja iz 18. veka
04.08.2026.•
23
Nizak vodostaj Dunava otkrio je ostatke utvrđenja Insel Schanz (Ostrvski šanac), koje je podignuto sredinom 18. veka u blizini Petrovaradinske tvrđave.
GP "Solidarnost" o izjavi ministra: Jovina je identitet Novog Sada, on se ne predaje, već čuva
04.08.2026.•
15
Građanski pokret "Solidarnost" osudio je izjavu ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića da bi Jovinu gimnaziju trebalo "vratiti crkvi".
Još dva vrela dana u Novom Sadu, pa minimalno svežije
04.08.2026.•
4
Još naredna dva dana u Novom Sadu biće "paklena", a onda sledi minimalno osveženje.
MAPA: Radovi u Novom Sadu - izbegavajte ove lokacije
04.08.2026.•
6
Sezona letnjih radova na ulicama Novog Sada uveliko je u jeku.
Dom zdravlja kupuje novi RTG aparat za snimanje zuba vredan 29 miliona dinara
04.08.2026.•
5
Dom zdravlja "Novi Sad" raspisao je javnu nabavku za kupovinu RTG aparata za snimanje zuba.
Roditelji Jovinih učenika: Zbog izjave o vraćanju gimnazije SPC - ministar Stanković da podnese ostavku
04.08.2026.•
88
Roditelji učenika Jovine gimnazije od ministra Dejana Vuka Stankovića očekuju da odmah, bez odlaganja, podnese ostavku na mesto ministra prosvete zbog izjave o toj školi.
Novo naselje dobilo "NS bajk" stanicu za iznajmljivanje bicikala
04.08.2026.•
1
Nova "NS bajk" stanica otvorena je na Novom naselju, na uglu Bulevara vojvode Stepe i Bulevara Slobodana Jovanovića.
Komentari 22
Novosadjanka
Nije vd postavljen da bi se javasluk zaustavio, nego da bi se nastavio. Konkursom i izborima, izabrana je mlada zena, nestranacka licnost, spremna da se uhvati u kostac sa svim problemima, svesna da je tih problema mnogo.. ali avaj, nije clan stranke ,a ako nisi clan, ne mozes da budes ni direktor. Zato su postavili politicki podobnu osobu,ali nesvesnu svih problema koji se desavaju. Verovatno im resavanje problema i nije neki prioritet.
Srpska Atina
Sanja
Unistavati neciji lik i delo, a zatim to tako "okrpiti" i to je vandalizam bez premca.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar