Protest "Buna protiv mafije" koji je danas održan u Novom Sadu, trajao je oko tri sata.
Foto: 021.rs
Demonstranti su se prvo okupili ispred zgrade policije u Ulici Pap Pavla, pa su tokom dela protesta bili blokirani Bulevar oslobođenja i Ulica Pap Pavla.
Građani su potom prošetali Bulevarom oslobođenja, pa preko Bulevara kralja Petra došli do zgrade Banovine, gde je skup završen.
Na skupu je bilo nekoliko manjih incidenata kada je nekoliko vozača bilo nezadovoljno što ne mogu da prođu kroz blokirane ulice.
Takođe, na početku šetnje građani su razbili izlog, skinuli zastave i polili farbom prostorije Srpske napredne stranke na Bulevaru oslobođenja.
Na ovo je reagovao gradonačelnik Novog Sada koji je demonstrante nazvao nasilnicima kojima smeta najvažniji simbol države Srbije. Aktivista Miran Pogačar mu je odgovorio da su zastave u sigurnim rukama.
Skupu su prisustvovali brojni opozicioni političari.
Kraj protesta označila je pesma Vojvođanskog bluz benda "Vreme je za Novi Sad", nakon čega su se građani razišli.
Aktivista Miran Pogačar rekao je da će dalje aktivnosti biti objavljene na društvemnim mrežama i pozvao raspisivanje referenduma.
"Raspišite referendum, pa da se prebrojimo", poručio je Pogačar Milošu Vučeviću i Aleksandru Vučiću.
Uništavanje, razbijanje... sramota za Novi Sad Evropsku prestonicu kulture! Jedan od najviših standarda u Srbiji. Čime se bave ovi koji su bacali balone sa farbom? Toliko dobrih firmi i projekata u Novom Sadu...
Samo da pitam , koja zastava po njima bi trebala da visi u Srbiji , jer vidim da im ova smeta , na čelu sa Aidom i onim konobarom? Jel nihov protest jedino obiležje mržnja na večinski narod i rušenje narodne imovine? Snimci postoje i policija neka radi svoj posao...Vidim ja tu neke koji su posao izgubili svojim glupostima , a država im kriva za to ...Kaćani i bivši tu Kaćani dominiraju i to meštani...
Ko protestuje i protiv čega? U NS moraš da podmitiš smećare da isprazne kante ispred sportske hale al bitno je da ovi bacaju farbu i dižu halabuku oko gluposti
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Inicijativa Slobodan univerzitet osudila je nameru gradskih vlasti u Novom Sadu da Akademiji umetnosti oduzmu prostorije koje koristi za izvođenje nastave i umetničke programe.
Kada su 13. marta prošle godine otišli u Hrvatsku na tribinu, šestoro aktivista nije ni slutilo da će tamo ostati. Dan kasnije uhapšeno je njihovih šestoro saboraca.
Akademija umetnosti u Novom Sadu izrazila je najoštriji protest povodom odluke Grada kojom se ovoj ustanovi oduzimaju prostorije na Bulevaru Mihajla Pupina i na Bulevaru despota Stefana.
Na Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine održava se dvodnevni simpozijum "Sikof plus" specijalizovan za najsavremenije procedure u invazivnoj kardiologiji, uz učešće eminentnih kardiologa iz Srbije i regiona.
Narodna poslanica Anna Oreg pozvala je nadležne institucije da hitno prekinu zloupotrebu državnih resursa u političke i stranačke svrhe, povodom činjenice da Miloša Vučevića i dalje obezbeđuje specijalna jedinica Kobre.
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću policija je danas oduzela vozačku dozvolu za D kategoriju, naredna tri meseca, kako je rekao, neće moći da upravlja autobusom.
Muškarac iz Temerina N. G. osuđen je pred Višim sudom u Novom Sadu na 17 godina zatvora zbog teškog ubistva oca, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, koje je najavilo žalbu na visinu izrečene kazne.
Rekonstrukcija Matoševe ulice i Andrea Volnog u Sremskim Karlovcima ponovo je poskupela, te sada umesto prvobitnih 50 miliona dinara košta skoro 75 miliona, sa obračunatim porezima.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević reagovao je na pisanje lista Danas o tome da i dalje ima obezbeđenje, iako mu je mandat premijera istekao pre devet meseci.
Komentari 32
Čačanin
Anći
Novosađanka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar