FOTO: Snima se film Alekse Balaševića, Vojin Ćetković je "Čovek sa mesecom u očima"
Igrani film "Megdan" u produkciji firme Alekse Balaševića počeo je da se snima, a sin Đorđa Balaševića otkrio je glumačku ekipu sa kojim radi.
Foto: 021.rs
Glavnu ulogu "čoveka sa mesecom u očima" igraće naš domaći glumac Vojin Ćetković.
Tu vest je na svom Instagram profilu podelio Aleksa Balašević, a naveo je da je to bila želja njegovog oca.
"Vojin Ćetković je "Čovek sa Mesecom u očima". Đoletova želja, velika… I jedina očigledno ispravna odluka. Rekao mi je ‘Znaš kako, nije svet baš premali kao što nekom odgovara. A ni ja nemam vremena da zalazim da li bi neko sa nekog Grenlanda ili Seula to bolje izveo, Vojin je naš, pesma je naša ja tog lika zamišljam tako, ne mogu drugačije. Teško je tu pesmu odslušati, a kamoli ulogu izvesti, Ćetko mi se uvek činio da one preteške stvari prihvata kao izazov, i da to posle ne prebacuje već čuva u nekom svom trofejnom folderu. On pogledom može svašta da proizvede, mislim da mu neće biti preterani problem da proizvede i taj mesec. On je ogroman glumac, ali pre svega je ono na šta ćeš veoma retko naletati, on je od onih ljudi sa kojima može čovek da sedne", napisao je Aleksa Balašević.
Snimanje je počelo u Srbiji, sledi Slovenija, a završiće se u Moldaviji.
"Uloga iz tatine pesme "Čovek sa Mesecom u očima" u filmu predstavlja ratnog veterana trenutnog borilačkog trenera koji jedino u sportu vidi 1 odsto želje za životom. U pesmi, knjizi i tatinoj istinitoj priči on ima različita zanimanja. Nije ovo samo filmska uloga već i most, most između svih gradova i država u regionu a i u svetu, most koji nosi poruku da je za normalnog čoveka svaki rat izgubljen... Od Vukovara do Hirošime, Bejruta... Nek barem na sekund umiri region a kamoli svet", dodao je mladi producent.
Bitne uloge u filmu imaće i Viktor Savić i Aleksandar Radojičić, deo projekta je i legendarni Petar Božović, kao i glumci Aleksandar Gavranić i Miljan Davidović. U filmu će biti i ženskih uloga, koje su poverene Nini Seničar i Jovani Balašević.
Novosadski kantautor Đorđe Balašević snimio je 1993. godine pesmu "Čovek sa mesecom u očima", a njegov sin ranije je najavio da snima film "Megdan", po motivima te pesme.
Film će režirati strani reditelj, koji je radio sa svetskim zvezdama od Megan Foks do Džeralda Batlera, Todor Chapkanov.
Film Megdan dobio je od Grada Novog Sada 15 miliona dinara preko konkursa za sufinansiranje filmske umetnosti.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Skupljanje pomoći za Petra Alvirovića iz benda Apsolutno romantično na Štrandu
15.08.2026.•
6
Akcija "Humanitarni ponedeljak", 17. avgusta, biće namenjena Petru Alviroviću, poznatom muzičaru iz benda Apsolutno romantično.
Formiran novi poslanički klub u Skupštini Vojvodine - SRCE-ZLF-PSG
15.08.2026.•
1
Pokrajinska poslanica Pokreta slobodnih građana Svetlana Kozić, postala je članica poslaničke grupe koja će delovati pod nazivom "Srbija centar (SRCE), Zeleno levi front (ZLF) – Pokret slobodnih građana (PSG)".
Preminuo Rista Ristić, legendarni novosadski poslastičar i vlasnik "Carigrada"
15.08.2026.•
13
Novi Sad je ostao bez Riste Ristića, legendarnog poslastičara i dugogodišnjeg vlasnika kultne poslastičarnice "Carigrad", objavljeno je na društvenim mrežama.
Lepa vest iz Betanije: Rođeno 18 beba - devet dečaka i devet devojčica
15.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Beogradski kej od danas otvoren za saobraćaj
15.08.2026.•
11
Saobraćaj na Beogradskom keju u Novom Sadu biće danas, 15. avgusta, tokom dana ponovo pušten, nakon što su završeni radovi "Novosadske toplane".
U Novom Sadu danas oko 33 stepena
15.08.2026.•
0
U Srbiji će danas biti sunčano i toplo vreme, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Vučić sedam puta za godinu i po dana najavljivao veliki skup u Novom Sadu: Zašto nije održan?
14.08.2026.•
44
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u poslednjih godinu i po dana sedam puta je najavljivao održavanje velikog skupa u Novom Sadu.
Planiraju se semafori na nekoliko opasnih raskrsnica u Novom Sadu
14.08.2026.•
41
Raspisana je javna nabavka za izradu tehničke dokumentacije za izgradnju semafora i uređenje saobraćajnih površina na tri lokacije u gradu.
Optužnica za "Nadstrešnicu": Šta su svedočili inspektori i izvođači?
14.08.2026.•
19
Nešto više od 100 svedoka saslušano je u predmetu pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, koja se obrušila 1. novembra 2024. godine.
Danas oko 32 stepena
14.08.2026.•
0
U Novom Sadu danas pretežno sunčano i prosečno toplo, posle podne uz malu do umerenu oblačnost.
VIDEO Završena šetnja povodom godišnjice sukoba kod prostorija SNS-a: "Studenti su Srbija" na čelu kolone
13.08.2026.•
69
Posle tri sata završen je skup povodom godišnjice napada pristalica vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) na građane i studente u protestnoj šetnji.
Ruski maloprodajni lanac Fix Price otvorio prvih pet prodavnica: Dve u Novom Sadu, tri u Beogradu
13.08.2026.•
27
Ruski maloprodajni lanac Fix Price objavio je da je otvorio prvih pet prodavnica u Srbiji, od kojih su tri u Beogradu i dve u Novom Sadu.
Novosadskoj novinarki hitno potreban novac za lečenje
13.08.2026.•
11
Novosadskoj novinarki Branki Pavlović hitno je potreban novac za nastavak lečenja, a kako je navedeno u apelu za pomoć, terapija je trenutno obustavljena zbog nedostatka sredstava.
Vučić opet bez detalja i datuma: Zakazao sam velike narodne skupove u Novom Sadu i Užicu
13.08.2026.•
69
Predsednik Srbije i član Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zakazao "velike narodne skupove" u Novom Sadu i Užicu, ne precizirajući kada će oni biti održani.
Za jedan dan 12 saobraćajnih nezgoda u Južnobačkom okrugu, tri vozača zadržana
13.08.2026.•
0
U sredu, 12. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, saopštila je policija.
Sutra vreme slično današnjem
13.08.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz malu do umerenu oblačnost.
FOTO, VIDEO: Kako je izgledao prošlogodišnji sukob kod prostorija SNS-a
13.08.2026.•
10
Pre tačno godinu dana na više mesta u Srbiji organizovani su protesti u kojima su se građani uputili ka stranačkim prostorijama Srpske napredene stranke, kada je došlo do sukoba.
Šta se planira na Satelitu: Bazen i dalje tema
13.08.2026.•
23
Plan generalne regulacije dela Novog naselja, odnosno Satelita, nalazi se na ranom javnom uvidu.
Novosadski SNS o skupu zborova: Izražavamo bojazan da će ponovo pokušati
13.08.2026.•
45
Novosadski odbor Srpske napredne stranke oglasio se povodom skupa kojim će biti obeleženo godinu dana od sukoba između policije i građana ispred prostorija vladajuće stranke.
Komentari 30
Kao Rani Mraz
Sloba53
Čije bagrenje on lomi.
Aleksa Megdanović
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar