FOTO Jutarnje stanje na putevima koji se rade: Mašine u centru, radovi na Mostu slobode
Saobraćaj je otvoren na deonici od Maksima Gorkog do Futoške ulice duž Bulevara oslobođenja, a nakon saniranja kolovoza asfaltom u okviru obimnih radova na najprometnijem bulevaru.
Foto: 021.rs
U međuvremenu je počela sanacija tunelske cevi i kolovoza na navozu na Most slobode.
Radovi se izvode u levoj kolovoznoj traci.

Saobraćaj se odvija dvosmerno u suprotnoj traci i tako će biti do 20. jula, kad se očekuje da i ova deonica bude završena.
Kolovoz se sanira i u strogom centru Novog Sada, u Uspenskoj, Šafarikovoj ulici i u preostalom delu Jovana Subotića koji očekuje svež sloj asfalta. I ovi radovi odvijaju se po fazama i trenutno su mašine u desnoj traci, od Jevrejske do Njegoševe ulice.
Od Kisačke ka Srpskom narodnom pozorištu saobraćaj je onemogućen, dok su prohodne raskrsnice Jovana Subotića - Vojvode Bojovića i Jovana Subotića - Masarikova.
Naredna faza podrazumevaće zabranu saobraćaja u levoj traci u Uspenskoj i Šafarikovoj, deonica od Jevrejske do Njegoševe ulice, dok će se saobraćaj odvijati u desnoj trasi uz ograničenje brzine. U suprotnom smeru saobraćaj će biti onemogućen od Kisačke ulice do Jevrejske ulice.

Kad će se preći na treću fazu radova još uvek nije poznato. Ono što se zna je da će zabrana saobraćaja važiti za obe kolovozne trake u Jovana Subotića, Šafarikovoj i Uspenskoj ulici, na deonici od Kisačke do Jevrejske ulice.
Dinamika izvođenja ovih radova biće naknadno detaljnije definisana.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Četvrtak u Novom Sadu: Šta nas osim toplote još očekuje?
05.08.2026.•
3
Polako i sigurno prolazi radna nedelja u kojoj nas čekaju veoma visoke temperature, isključenja struje i raznolik kulturni program.
Makedonski nacionalni savet: Spomenik "Majka Makedonija" nije politička provokacija, već simbol sećanja
05.08.2026.•
19
Makedonski nacionalni savet saopštio je da inicijativa za podizanje spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu nema političku, teritorijalnu niti međunarodnu konotaciju.
Besplatne radionice prve pomoći za roditelje odojčadi i male dece u Novom Sadu
05.08.2026.•
1
Dom zdravlja Novi Sad organizuje besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i dece uzrasta do tri godine, posvećene pružanju prve pomoći u kriznim situacijama.
Grčki nacionalni savet protiv spomenika "Majka Makedonija": "Nepotreban istorijski kič u Novom Sadu"
05.08.2026.•
13
Nacionalni savet grčke nacionalne manjine u Srbiji obratio se Skupštini grada Novog Sada i Savetu za kulturu i informisanje povodom inicijative za podizanje javnog spomenika "Majka Makedonija".
Novi Sad među najtoplijim gradovima: U 17 sati izmereno 38 stepeni
05.08.2026.•
5
Najtopliji gradovi u Srbiji u 17h su Sombor i Kikinda, gde je izmereno 39 stepeni, kao i na Paliću, prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Beljanski podneo ostavku na mesto u UO Advokatske komore Srbije
05.08.2026.•
23
Član Upravnog odbora Advokatske komore Srbije (AKS) Vladimir Beljanski podneo je ostavku na to mesto.
Čija je Jovina gimnazija?
05.08.2026.•
56
O ideji da Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj" bude vraćena pod okrilje Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu se priča već duže vreme.
Institut za javno zdravlje Vojvodine: Rizik po one koji se kupaju u Dunavu u Novom Sadu mali do umeren
05.08.2026.•
10
Načelnica Centra za higijenu i humanu ekologiju Instituta za javno zdravlje Vojvodine Sanja Bijelović izjavila je da je, uprkos rekordno niskom vodostaju Dunava, mikrobiološka situacija na području Novog Sada stabilna.
I sutra vrelo u Novom Sadu, minimalno osveženje u petak
05.08.2026.•
0
I četvrtak će u Novom Sadu biti sunčan i "pakleno" topao.
Grčka stranka protiv spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu: "Direktna provokacija"
05.08.2026.•
39
Građanska stranka Grka Srbije protivi se podizanju spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu, na inicijativu Saveta makedonske nacionalne manjine.
Meštani Rakovca danima bez vode u večernjim satima: JKP obećava trajno rešenje u septembru
05.08.2026.•
21
Meštani Rakovca žale se da već danima u večernjim satima ostaju bez vode, zbog čega su se obratili redakciji 021.rs.
Vraćanje Jovine gimnazije crkvi: Pitanje obrazovanja ili zemljišta u centru grada
05.08.2026.•
84
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da bi rešenje za Gimnaziju "Jovan Jovanović Zmaj" možda bilo da se ona vrati Srpskoj pravoslavnoj crkvi, koja ju je osnovala.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba, među njima i blizanci
05.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Spomen-kompleks svim Srbima stradalim na prostoru Hrvatske biće izgrađen na Banstolu
05.08.2026.•
24
Spomen-kompleks posvećen svim ubijenim, poginulim i nestalim Srbima na prostoru Hrvatske, biće izgrađen kod crkve na Banstolu.
Dolazi nam sreda: U Novom Sadu još jedan "pakleni dan", ali ima i događaja
04.08.2026.•
0
Tropske vrućine se nastavljaju, a mi vam donosimo pregled dana sa svim informacijama za sredu koja nam dolazi.
Tribina sa studentima u subotu na Klisi: Tema lokalni problemi
04.08.2026.•
8
Novosadski studenti u blokadi u subotu, 8. avgusta, organizuju tribinu na kojoj će sa meštanima Klise razgovarati o lokalnim problemima.
VIDEO: Dunav u Novom Sadu otkrio ostatke utvrđenja iz 18. veka
04.08.2026.•
23
Nizak vodostaj Dunava otkrio je ostatke utvrđenja Insel Schanz (Ostrvski šanac), koje je podignuto sredinom 18. veka u blizini Petrovaradinske tvrđave.
GP "Solidarnost" o izjavi ministra: Jovina je identitet Novog Sada, on se ne predaje, već čuva
04.08.2026.•
15
Građanski pokret "Solidarnost" osudio je izjavu ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića da bi Jovinu gimnaziju trebalo "vratiti crkvi".
Još dva vrela dana u Novom Sadu, pa minimalno svežije
04.08.2026.•
4
Još naredna dva dana u Novom Sadu biće "paklena", a onda sledi minimalno osveženje.
MAPA: Radovi u Novom Sadu - izbegavajte ove lokacije
04.08.2026.•
6
Sezona letnjih radova na ulicama Novog Sada uveliko je u jeku.
Komentari 18
Dark Veber
Ns
Kamen Chan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar