
Novosađani na listi Narodne stranke za Skupštinu Srbije: Novi kadrovi
Na listi Narodne stranke za parlamentarne izbore nalaze se i Novosađani. Među njima su i nova lica, s obzirom na to da je deo gradskog odbora preošao u Narodni pokret Srbije.
Stranka Vuka Jeremića je odlučila da prvih deset mesta na listi zauzmi provereni kadrovi iz njegovog najbližeg okruženja. Nakon toga slede ljudi koji vode odbore po Srbiji.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
Među kandidatima Narodne stranke za poslanike našlo se i 13 osoba iz Novog Sada. Većina njih nije poznata javnosti.
Nasuprot tome, primetno je da se među onima koji imaju šanse za ulazak u Skupštinu, u slučaju dobro izbornog rezultata, nalaze kadrovi koji su ranije bili u drugim strankama.
Đorđe Vukadinović
Prvi kandidat iz Novog Sada je Đorđe Vukadinović, koji je sedmi na listi Narodne stranke.
Iako nije član Narodne stranke, on je početkom novembra dao podršku ovoj listi, a visoko je kotiran i na listi, pa bi u slučaju prelaska cenzusa Vukadinović ponovo mogao u poslaničku klupu.
Vukadinović je rođen u Somboru 1962. godine, a prebivalište mu je u Novom Sadu. Diplomirao je filozofiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu 1987. godine, a potom predavao filozofiju i logiku u Karlovačkoj gimnaziji. Od 1990. godine radi na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
Pored naučnog rada i više napisanih stručnih tekstova i knjiga, redovan je kolumnista mnogih dnevnih i drugih štampanih medija, kao i raznih sajtova, a redovan je gost na televiziji kao analitičar.
Podaci o njegovoj imovini nisu dostupni na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije, iako je bio poslanik od 2016. do 2020. godine.
Vukadinović je vlasnik "Istraživačko-informativnog centra - Nova srpska politička misao", koji je u blokadi od 2019. godine zbog prinudne naplate od 1,8 miliona dinara.
Đorđe Petrović
Na 17. mestu je Đorđe Petrović, koji je od pre nekoliko meseci, nakon raskola u Narodnoj stranci, postao njen poverenik za Novi Sad.
Petrović je nekadašnji član Socijalističke partije Srbije, koji je pripadao novosadskim socijalistima koji su došli u sukob sa strujom Dušana Bajatovića krajem 2014. godine.
Posle izbacivanja iz SPS-a i završenog odborničkog mandata, Petrović je proteklih godina bio van politike, mada je viđan na pojedinim skupovima opozicionih partija.
Petrović je rođen 1971. godine. Diplomirao je stomatologiju na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, gde je potom magistrirao, uradio specijalizaciju i doktorirao, da bi 2017. godine bio izabran za redovnog profesora.
Kao član SPS-a obavljao je niz rukovodećih funkcija, bio je direktor Doma zdravlja "Novi Sad" i Gerontološkog centra "Novi Sad", direktor Filijale Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje za Južnobački okrug i sedeo je u nizu Upravnih i drugih odbora.
Svojevremeno su mediji o njemu pisali kao o osobi sa velikim primanjima na osnovu podataka iz baze imovine funkcionera Agencije za borbu protiv korupcije (danas Agencije za sprečavanje korupcije). Ti podaci više nisu dostupni.
Petrović je nosilac Februarske nagrade grada. On je priznanje dobio nekoliko meseci nakon dolaska Srpske napredne stranke na vlast u Novom Sadu.
Siniša Sević
Samo nekoliko mesta niže, na 21. mestu, nalazi se Siniša Sević, koji nakon previranja u Narodnoj stranci, imenovan za poverenika za Vojvodinu.
On je bivši funkcioner Socijalističke partije Srbije i bliski saradnik Đorđa Petrovića.
Sević je bio predsednik Skupštine grada Novog Sada od 2012. do 2015. godine, kada je smenjen po zahtevu SPS-a, jer je stao na stranu kontra Bajatovićevoj.
Nakon smene, Sević se uglavnom nije bavio političkim radom, mada je, kao i Petrović, povremeno viđan sa predstavnicima opozicije prethodnih godina.
Siniša Sević je rođen 1972. godine u Novom Sadu, gde je završio Srednju medicinsku školu, a zatim i Medicinski fakultet. Nastavio je da radi na fakultetu i stekao zvanja, tako da je 2017. godine izabran za redovnog profesora.
Od 1998. godine je zaposlen u Kliničkom centru Vojvodine na Klinici za infektivne bolesti kao lekar specijalista infektolog.
Postao je član SPS-a 1995. godine i u stranci je obavljao niz funkcija, od potpredsednika mladih socijalista Novog Sada do predsednika Gradskog odbora, a sedeo je i u višim stranačkim organima.
Kratko je bio zamenik gradonačelnika Novog Sada nakon izbora 2012. godine, kada je SPS bio u koaliciji sa DS-om, a nakon prekomponovanja i ulaska u koaliciju SPS-a sa SNS-om i nekoliko desničarskih stranaka, postaje predsednik Skupštine grada, gde ostaje do unutrašnjeg sukoba u socijalistima.
Imovinske karte Siniše Sevića nema više u bazi Agencije, mada su ranije bile vidljive.
Ostali Novosađani koji se nalaze na listi Narodne stranke za republiku su na mestima koja pružaju malu šansu za ulazak u parlament.
Tu je Željko Bošković na 31. mestu. Ovaj diplomirani ekonomista je dugogodišnji član Narodne stranke i do sada je bio sekretar gradskog odbora, kao i potpredsednik Izvršnog odbora za Vojvodinu. Zaposlen je u bankarskom sektoru već decenijama.
Sledi Daniela Cerović na 37. mestu na republičkoj listi, a po zanimanju je službenik komercijalnih poslova. Ona je takođe dugogodišnji član Narodne stranke. Zaposlena je u JKP "Vodovod i kanalizacija" od 2012. godine.
Na 42. mestu je Vesna Pilipović, koja je doktor filoloških nauka. Zaposlena je kao redovni profesor na privatnom fakultetu dr Lazar Vrkatić u Novom Sadu.
Na listi je i Nikola Petrović, koji je 71, za koga je poznato da je samo master inženjer industrijskog menadžmenta, a na 77. mestu je Nataša Dejanović Dančetović, za koju se navodi da je diplomirani inženjer menadžmenta, dok je široj javnosti poznata kao jedna od suspendovanih radnica Pošte tokom štrajka 2019. godine.
Na 90. mestu je Miodrag Milošević, za koga se zna samo da je diplomirani ekonomista, 95. je student Tanasije Žugić, 118. doktor tehničkih nauka Zoran Marković, 119. studentkinja Sonja Ignjatović, a 133. diplomirani inženjer elektrotehnike Milan Kostić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO: Odbijen predlog da se Dridu ne dodeli Oktobarska nagrada, opozicija napustila salu Skupštine
22.10.2025.•
0
Svečana i redovna sednica Skupštine Novog Sada održavaju se danas, 22. oktobra.
Speak Easy - škola stranih jezika kojoj se polaznici uvek vraćaju
22.10.2025.•
0
Tradicija, stručnost i iskreno poverenje polaznika već 21 godinu, odlika su škole stranih jezika Speak Easy.
Vučić o 1. novembru u Novom Sadu: Tragedije se dešavaju, tražićemo pravdu za žrtve
22.10.2025.•
21
Mi ćemo 1. novembra pokazati pijetet prema žrtvama u padu nadstrešnice, poštovanje u skladu sa našom tradicijom i zahtevom za odgovornost i pravdu za žrtve te užasne tragedije.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 27 beba, među njima dva para blizanaca
22.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 27 beba.
Profesorka novosadskog PMF-a: Poražavajuće da Beograd i Novi Sad nemaju prečistače otpadnih voda
22.10.2025.•
14
Profesorka novosadskog Prirodno-matematičkog fakulteta Milena Bečelić Tomin je kazala da izlivanje neprečišćenih voda u domaće reke ima brojne negativne posledice na zdravlje i životnu sredinu.
U Novom Sadu danas preko 20 stepeni
22.10.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti toplije i malo vedrije.
Sreda puna dešavanja: Novosađani, pogledajte šta vas očekuje
21.10.2025.•
1
Ova sreda u naš grad donosi malo toplije i vedrije vreme, ali i mnogo događaja koje vredi posetiti.
Održan štrajk upozorenja profesora Jovine gimnazije: Pozvali na protestnu šetnju u četvrtak
21.10.2025.•
3
Profesori Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" održali su od 17 časova novi štrajk upozorenja ispred Mašinske škole u Novom Sadu, nakon čega su pozvali sve na protestnu šetnju koja će se održati u četvrtak, 23. oktobra.
Novosadska opozicija predlaže rešenje za mesne zajednice kako bi se organizovali izbori
21.10.2025.•
5
Novosadska opozicija predložila je dopunu dnevnog reda Skupštine grada izmenom Odluke o mesnim zajednicama Novog Sada.
Parking kod SNP-a odlazi u prošlost, plaća se 11,7 miliona za njegovu demontažu
21.10.2025.•
12
Montažni parking kod Srpskog narodnog pozorišta, koji su građani koristili dve decenije, biće demontiran do kraja ove godine.
Radnici BioSens-a inicirali postavljanje spomen-obeležja stradalom kolegi
21.10.2025.•
2
Zaposleni na Institutu BioSens pokrenuli su inicijativu da se, povodom godišnjice pada nadstrešnice, amfiteatar u Institutu nazove po njihovom kolegi Vasku Sazdovskom, koji je stradao 1. novembra.
Dom zdravlja poziva Novosađanke na skrining mamografiju, prijavljivanje telefonom
21.10.2025.•
2
Svetski dan borbe protiv raka dojke, obeležiće se u petak, 24. oktobra.
Pred novosadskim naprednjacima odluka o osudi prekomerne upotrebe policijske sile
21.10.2025.•
7
Deklaracija o osudi prekomerne upotrebe sile službenika MUP-a naći će se pred novosadskim odbornicima u Skupštini grada, na predlog opozicije.
Traži se povlačenje odluke o dodeli Oktobarske nagrade Patriku Dridu
21.10.2025.•
14
Opozicioni odbornik Pokreta Kreni-Promeni Stevan Babić predložio je Skupštini grada da se povuče odluka o dodeli Oktobarske nagrade dekanu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Patriku Dridu.
U četvrtak 24 stepena, pa pad temeprature i više dana moguća kiša
21.10.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti još toplija i malo vedrija.
NSBI: Da li će Bulevar Mihajla Pupina konačno dobiti biciklističku stazu?
21.10.2025.•
2
Novosadska biciklistička inicijativa (NSBI) apelovala je na Gradsku skupštinu i Grad Novi Sad da podrže predlog za izgradnju biciklističke staze na Bulevaru Mihajla Pupina.
Uvećan budžet Novog Sada, ali se investicije odlažu: Analiza još jednog rebalansa
21.10.2025.•
6
Budžet Grada Novog Sada za ovu godinu je novim rebalansom uvećan i sada iznosi više od 49,3 milijarde. Međutim, iz budžeta se vidi i da će brojne kapitalne investicije morati da sačekaju narednu godinu.
VIDEO: Brat Netanjahua pomešao Novi Sad i Banjaluku
21.10.2025.•
11
Ido Netanjahu, brat izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, napravio je gaf pri dolasku u Banjaluku, gde ga je dočekao i Milorad Dodik.
Subvencije za novosadski GSP porasle na 3,4 milijarde: Još 900 miliona iz budžeta
21.10.2025.•
23
Novim rebalansom gradskog budžeta subvencije Javnom gradskom saobraćajnom preduzeću "Novi Sad" će porasti na ukupno 3,4 milijarde dinara.
Dijana Hrka: Prvog novembra u Novom Sadu ću se direktno obratiti vlastima, možda ih to probudi
21.10.2025.•
23
Dijana Hrka, majka Stefana koji je uz još 15 osoba, stradao u padu nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra, izjavila je da će na godišnjicu od tragedije otići na mesto stradanja svog sina u Novi Sad.
"Nerešeno" u Betaniji: Za jedan dan u Novom Sadu rođeno 10 devojčica i isto toliko dečaka
21.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Komentari 21
Limanac
Konačno intelektualci na političkoj sceni koji daju i mladima šansu. Promenite nesto u ovoj drzavi!!!
Marko
Zokins
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar