Mnogim domaćinstvima računi za struju za novembar još uvek nisu stigli. EPS je bio pod hakerskim napadom i još uvek snosi posledice, a građanima je pružena druga mogućnost.
Domaćinstva koja nisu dobila novembarski račun za struju na kućnu adresu mogu ostvariti pravo na popust za redovno plaćanje ukoliko do 30. decembra uplate isti iznos kao na računu za oktobar.
Na ovaj način EPS, kako je poručio, izlazi u susret redovnim platišama. I dalje su van funkcije portal Uvid u račun, kao i uplate na šalterima EPS.
Građani poručuju i da se niko ne javlja na telefone preduzeća.
Ipak, postoje građani koji ne žele da izmire račun na ovaj način jer smatraju da "napamet" plaćaju iznos koji se uopšte ne odnosi na mesec koji bi trebalo da bude obračunat.
U slučaju da je oktobarski račun niži od novembarskog (što će mnogima biti slučaj zbog uvećanih iznosa, odmah nakon izbora), u narednom obračunu doplaćivaće se razlika, a u slučaju da građani plate više nego što bi bilo predviđeno, naći će se u pretplati.
Rečeno je da kamata neće biti, što je mnogima dodatna motivacija da ipak čekaju račun u sandučetu.
Kome plaćamo zajedničku struju preko informatike 9000 mesečno za jednu sijalicu u dvorištu? Sad radi i pumpa u podstanica,a celog leta se izgleda užarila sijalica. Informatika kaže nisu nadležni a EPS kao očitava.
naravno da nismo
28.12.2023 • 14:58
a i necemo
a ako nam ne daju popust ili nedajboze zaracunaju kamatu bice svasta!
A šta će to biti svašta?! Evo odgovoriću sam sebi. NIŠTA! I to jednostavno zato ŠTO IM SE MOŽE! Mogu i duplo da stave račune. I opet nikom ništa. Što bi "jedan čovek" rekao...PA ŠTA?!
Ovaj narod voli da ga tlače. Genetika valjda.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Advokatska komora Vojvodine (AKV) izrazila je zabrinutost povodom saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i načina na koji su u javnosti predstavljene informacije u vezi sa protestom 15. marta 2025. godine.
Uprava Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštila je da su javni stavovi pojedinih strukovnih udruženja i objave na društvenim mrežama o organizacionoj klimi u školi zasnovani na nepotpunim informacijama.
"Nisam prešla ni u kakvu Srpsku naprednu stranku, već sa odborničkom grupom Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra, imam neku vrstu tehničke saradnje", kaže Branislava Pandurov.
Organizacije civilnog društva organizuju večeras skup solidarnosti sa porodicom novinara i univerzitetskog profesora Dinka Gruhonjića, čijem sinu je polupan i teško oštećen automobil pre nekoliko noći u Novom Sadu.
Evropska federacija novinara (EFJ) pridružila se svojoj članici, Nezavisnom društvu novinara Vojvodine (NDNV), u najoštrijoj osudi vandalizovanja automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića.
Nezavisno društvo novinara Vojvodine osudilo je u saopštenju razbijanje automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića, profesora Univerziteta u Novom Sadu i programskog direktora NDNV-a.
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Komentari 54
Komšinica
Vladimir
ku3a
28.12.2023 • 14:58
a i necemo
a ako nam ne daju popust ili nedajboze zaracunaju kamatu bice svasta!
A šta će to biti svašta?! Evo odgovoriću sam sebi. NIŠTA! I to jednostavno zato ŠTO IM SE MOŽE! Mogu i duplo da stave račune. I opet nikom ništa. Što bi "jedan čovek" rekao...PA ŠTA?!
Ovaj narod voli da ga tlače. Genetika valjda.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar