Vučić se izvinio Bosketu zbog pisanja Nove: Siguran sam da radi u skladu sa zakonom
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić deo svog obraćanja posvetio je kritikovanju novina Nova, a izvinio se Marku Bosancu iz firme "Montop", koja očitava brojila, navodeći da ne zna ko je on.
Iako u naslovu jasno stoji da je reč o Milošu Vučeviću, formalnom predsedniku Srpske napredne stranke (SNS), Vučić je pogrešno pročitao i komentarisao kao da je reč o njemu.
On je pokazao naslovnicu "Nove" - "Brojila za struju očitava firma Vučevićevog saradnika", te rekao da Bosanca niti poznaje, niti zna za njegovu firmu.
Da je njegov saradnik, rekao je Vučić, Nova argumentuje time da je bio kum na slavi nekog naprednjaka iz Novog Sada i da je predvodio napad na ekološke protestante 2021. godine.
Ocenio je da je i to o napadu na ekološke protestante verovatno laž, jer je tada napada bilo samo sa, kaže, strane protestanata.
"Izvinjavam se što ovako govorim o njemu, verujem da radi u skladu sa zakonom", rekao je on, te je Bosancu poželeo sve najbolje.
Dodao je da on ne poznaje Bosanca.
"A taj čovek (Marko Bosanac) je verovatno neki pristojan čovek, normalan, dobar čovek, bog će znati. Al’ ja ne znam ko je taj čovek. Možda sam ga nekad negde i video, al’ ne znam. Ništa mi ne znači Marko Bosanac", naveo je Vučić.
Dodao je i da Bosanac s njim nikad nije radio, indirektno sugerišući da su novinari Nove "mogli da kažu makar nekadašnji saradnik ili sadašnji".
"Ne znam ni ovu firmu. Nemam pojma ni o čemu", rekao je Vučić.
Ko je Marko Bosanac Boske?
Marko Bosanac Boske vlasnik je nekoliko firmi "Montop HRS", "Montop Pro", "Montop Group", "Montop Pro Technology". Poznat je po tome što dobija unosne poslove iz javnih izvora.
U javnost je pre svega dolazio zbog svojih političkih veza. Bosanac je po pisanju medija član Srpske napredne stranke, a predvodio je i skandiranje naprednjaka tokom predizbornog mitinga SNS-a na Spensu u decembru 2023. godine.
Vučić je tada morao nekoliko puta da zastane zbog skandiranja "Aco, Srbine".
Na tribinama, sa megafonom u ruci, nalazio se i Marko Bosanac Boske.
Ranije je viđen sa predstavnicima vlasti, početkom decembra, na započinjanju izgradnje osnovne škole u Novom Sadu vredne gotovo milijardu dinara.
Firma "Montop HRS" je, zajedno sa još nekoliko preduzeća, dobila posao očitavanja brojila Elektrodistribucije u Srbiji, u vrednosti od 4,5 milijardi dinara.
Firme Marka Bosanca našle su se i među izvođačima poslova za javna preduzeća. U pitanju su milionski poslovi.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadski tužioci, sudije i advokati za ponedeljak najavili protest zbog usvajanja "Mrdićevih zakona"
01.02.2026.•
9
Novosadski tužioci, sudije i advokati protestovaće u ponedeljak, 2. februara, zbog usvajanja "Mrdićevih zakona".
Institut za javno zdravlje Vojvodine objavio Edukativni kalendar za decu
01.02.2026.•
0
Centar za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Vojvodine objavio je edukativni kalendar za decu na temu "Briga o sebi i drugima u 2026. godini".
Mladom šahisti Leonidu Ivanoviću uručena Februarska nagrada na Svečanoj akademiji u SNP-u
01.02.2026.•
4
Mladom šahisti Leonidu Ivanoviću danas, 1. februara, na Dan Novog Sada, na Svečanoj akademiji u Srpskom narodnom pozorištu uručena je Februarska nagrada.
Nedelja pred Novosađanima počeće tmurno i hladno, ali će biti toplije od srede
01.02.2026.•
0
Nedelja pred Novosađanima počeće hladno, ali će od srede temperatura biti u osetnijem porastu.
VIDEO: Novosađani protestnom šetnjom i tišinom obeležili 15 meseci od pada nadstrešnice
01.02.2026.•
14
Novosadski studenti u blokadi i građani danas, 1. februara, na Dan grada, obeležavaju 15 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi.
RHMZ upozorava na nizak vodostaj Dunava
01.02.2026.•
1
Na Dunavu od Bezdana do Novog Sada vodostaji će se narednih dana kretati oko i nešto ispod niskih plovidbenih nivoa.
Skupovi podrške novosadskim aktivistima i sinu Milomira Jaćimovića u ponedeljak ispred novosadskog suda
01.02.2026.•
1
Novosadski studenti u blokadi pozvali su građane da se u ponedeljak, 2. februara okupe ispred novosadskog suda kod Spensa na dva skupa podrške.
Doskorašnji načelnik novosadske policije postao pomoćnik Marka Krička
01.02.2026.•
3
Doskorašnji načelnik Policijske uprave u Novom Sadu Nevenko Marić imenovan je na mesto pomoćnika načelnika Uprave kriminalističke policije (UKP).
Danas u Novom Sadu hladnije, moguća i susnežica
01.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti hladnije, a moguća je i susnežica.
Petnaest meseci od nesreće na Železničkoj stanici: Studenti organizuju šetnju i odavanje pošte
01.02.2026.•
13
Novosadski studenti u blokadi obeležiće u nedelju, 1. februara, na Dan grada, 15 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi.
Novi Sad danas slavi rođendan: Besplatan prevoz, besplatne jabuke, klizanje, bazen
01.02.2026.•
20
Novi Sad danas, 1. februara, obeležava Dan grada.
PMF: Besplatne onlajn pripreme za prijemne iz matematike i informatike
31.01.2026.•
0
Prirodno-matematički fakultet i ove godine organizuje besplatne onlajn pripreme za fakultetske prijemne ispite iz matematike i informatike za sve zainteresovane srednjoškolce iz Srbije i regiona.
Nevenko Marić više nije načelnik novosadske policije, na njegovo mesto dolazi Momčilo Sovilj
31.01.2026.•
13
Nevenko Marić nije više načelnik Policijske uprave Novi Sad, saznaje Danas od izvora u MUP-u.
Nedelja u Novom Sadu hladnija, moguća susnežica
31.01.2026.•
1
Nedelja će u Novom Sadu biti hladnija, a moguća je i susnežica.
VIDEO: Naprednjaci postavili štandove širom Novog Sada, građani prave buku
31.01.2026.•
66
Štandovi Srpske napredne stranke postavljeni su ovog jutra na više lokacija širom Novog Sada, ali i u prigradskim naseljima.
Lepe vesti: U Novom Sadu rođeno 20 beba, među njima i blizanci
31.01.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Bajkeri, biciklisti, studenti i građani oprostili se od preminulog bajkera Koste Dubljevića
30.01.2026.•
1
Nekoliko stotina bajkera, biciklista, studenata i građana oprostilo se večeras od preminulog bajkera Koste Dubljevića.
Bezbednost saobraćaja u Novom Sadu: Najviše povređenih u Begeču, Kovilju i Čeneju
30.01.2026.•
3
U prvoj polovini 2025. godine, u Novom Sadu dogodilo se 995 nezgoda, u kojima je život izgubilo 11 osoba, pokazuje Izveštaj o bezbednosti saobraćaja na teritoriji Grada Novog Sada.
Vesiću i Momiroviću ukinut kućni pritvor jer još nema optužnice
30.01.2026.•
19
Bivšim ministarima Tomislavu Momiroviću i Goranu Vesiću danas je ukinut kućni pritvor.
Velika sala Pozorišta mladih i dalje zatvorena: Nepoznato kada bi radovi mogli da počnu
30.01.2026.•
4
Velika sala Pozorišta mladih u Novom Sadu zatvorena je od 20. maja 2025. godine zbog oštećenja. Ipak, i dalje nije poznato kada bi sala mogla ponovo da bude otvorena.
Organizacijama sestre Nemanje Starovića milioni preko javnih nabavki i konkursa
30.01.2026.•
38
Firmama i organizacijama Ognjane Starović, sestre ministra Nemanje Starovića, koja je i urednica novosadskog sajta Gradske info, iz budžeta je isplaćeno gotovo 26 miliona dinara preko javnih konkursa i nabavki.
Komentari 50
Zašto
Ђорђе
Ђорђе
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar