.jpg)
Blokada Rektorata i dalje u toku, studenti sprečavaju svečanost zakazanu za danas
U zgradi Rektorata gde je još u toku blokada zbog navodno nelegitimnih izbora za studentski parlament Filozofskog fakulteta, danas bi trebalo da se održi svečana promocija novih doktora nauka.

Foto: 021.rs
Ispred zgrade se već okupljaju zaposleni, međutim, kako za 021.rs kaže studentkinja Mila Pajić, oni neće dozvoliti nikome da uđe u zgradu.
"Mi smo se čuli jutros sa rektorom, koji je rekao da će zaposleni doći i da će doći neke delegacije i da mi njih moramo da pustimo. U tom slučaju, blokada Rektorata nema smisla, tako da smo rektoru rekli da ih nećemo pustiti, a on je rekao 'ne zanima me'", kaže Pajić.
Kako je najavljeno na sajtu Univerziteta u Novom Sadu, danas, 2. jula i sutra, 3. jula, sa početkom u 10 časova u amfiteatru zgrade Rektorata održava se svečanost promocije novih doktora nauka koji su doktorske disertacije odbranili na Ekonomskom fakultetu, Fakultetu tehničkih nauka, Građevinskom fakuletu, Medicinskom fakultetu, Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, Filozofskom fakultetu, Poljoprivrednom fakultetu i Prirodno-matematičkom fakultetu.
Nove doktore nauka trebalo bi da promoviše rektor Univerziteta prof. dr Dejan Madić.
Nova blokada Rektorata počela je u nedelju uveče. Na licu mesta više puta je bila i policija, a tokom noći je kod ove zgrade bačena šok bomba ili slična eksplozivna naprava.

Detonacija je uzbunila studente koji od nedelje uveče blokiraju Rektorat, a došla je i policija čija je stanica samo nekoliko stotina metara dalje u Radničkoj ulici.
Grupa studenata provela je ponovo noć u Rektoratu, nastavljajući protest i tražeći da se omoguće fer izbori za studentski parlament Filozofskog fakulteta. Oni su prethodno po peti put sprečili glasanje. Osnovni zahtev je da se dozvoli da bude još kandidata, sem onih koje predlaže Savez studenata.
Oni su u Rektorat upali u nedelju oko 21 čas jer je u ponedeljak trebalo da se održi glasanje.
Pre oko tri nedelje već su blokadom sprečili pokušaj glasanja u Rektoratu. U protekla tri meseca bila su još tri pokušaja glasanja na fakultetu.
Studenti koji blokiraju Rektorat osporavaju i mesto gde se sada planiraju izbori, jer navode da Statut Filozofskog fakulteta predviđa da se može glasati samo u okviru objekta, a ne u drugom prostoru van fakulteta.
Iz Studentskog parlamenta, izborne komisije, Rektorata i Filozofskog fakulteta nema nikakvih zvaničnih izjava ili komunikacije sa ovim studentima, a ni sa medijima, tako da javnosti nisu dati odgovori zašto je glasanje premešteno, sem što je pomenuto da je to zbog bezbednosti.
Takođe, iz ovih ustanova i dalje ne daju objašnjenje zašto se uporno odbija pregovaranje sa pobunjenim studentima kako bi se promenili uslovi za glasanje na Filozofskom i tako dozvolilo da se i drugi kandiduju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Pred novosadskim naprednjacima odluka o osudi prekomerne upotrebe policijske sile
21.10.2025.•
4
Deklaracija o osudi prekomerne upotrebe sile službenika MUP-a naći će se pred novosadskim odbornicima u Skupštini grada, na predlog opozicije.
Traži se povlačenje odluke o dodeli Oktobarske nagrade Patriku Dridu
21.10.2025.•
3
Opozicioni odbornik Pokreta Kreni-Promeni Stevan Babić predložio je Skupštini grada da se povuče odluka o dodeli Oktobarske nagrade dekanu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Patriku Dridu.
U četvrtak 24 stepena, pa pad temeprature i više dana moguća kiša
21.10.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti još toplija i malo vedrija.
NSBI: Da li će Bulevar Mihajla Pupina konačno dobiti biciklističku stazu?
21.10.2025.•
1
Novosadska biciklistička inicijativa (NSBI) apelovala je na Gradsku skupštinu i Grad Novi Sad da podrže predlog za izgradnju biciklističke staze na Bulevaru Mihajla Pupina.
Uvećan budžet Novog Sada, ali se investicije odlažu: Analiza još jednog rebalansa
21.10.2025.•
4
Budžet Grada Novog Sada za ovu godinu je novim rebalansom uvećan i sada iznosi više od 49,3 milijarde. Međutim, iz budžeta se vidi i da će brojne kapitalne investicije morati da sačekaju narednu godinu.
VIDEO: Brat Netanjahua pomešao Novi Sad i Banjaluku
21.10.2025.•
9
Ido Netanjahu, brat izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, napravio je gaf pri dolasku u Banjaluku, gde ga je dočekao i Milorad Dodik.
Subvencije za novosadski GSP porasle na 3,4 milijarde: Još 900 miliona iz budžeta
21.10.2025.•
18
Novim rebalansom gradskog budžeta subvencije Javnom gradskom saobraćajnom preduzeću "Novi Sad" će porasti na ukupno 3,4 milijarde dinara.
Dijana Hrka: Prvog novembra u Novom Sadu ću se direktno obratiti vlastima, možda ih to probudi
21.10.2025.•
19
Dijana Hrka, majka Stefana koji je uz još 15 osoba, stradao u padu nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra, izjavila je da će na godišnjicu od tragedije otići na mesto stradanja svog sina u Novi Sad.
"Nerešeno" u Betaniji: Za jedan dan u Novom Sadu rođeno 10 devojčica i isto toliko dečaka
21.10.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 20 beba.
Danas u Novom Sadu malo toplije
21.10.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti umereno oblačno i malo toplije vreme.
Novosađani, pripremite se za utorak - evo šta vas očekuje
20.10.2025.•
0
Ovaj utorak u Novi Sad donosi nešto toplije vreme, sa mnogo oblaka, ali i sa nekoliko događaja koje vredi posetiti.
Dragan Gagi Jovanović i Mihail Dudaš pešačiće sa studentima od Beograda do Novog Sada
20.10.2025.•
26
Glumac Dragan Gagi Jovanović pešačiće sa studentima i građanima iz Beograda do Novog Sada na komemorativni skup, a krenuće 30. oktobra.
Studenti iz Beograda kreću peške za Novi Sad 30. oktobra, studenti iz Niša biciklima do Novog Sada
20.10.2025.•
1
Studenti Fakulteta političkih nauka u blokadi objavili su da će 30. oktobra, u znak sećanja i solidarnosti, pešačiti od Beograda do Novog Sada.
Novi Sad osniva KUNS - ustanovu "naslednicu" Evropske prestonice kulture
20.10.2025.•
17
Gradska vlast u Novom Sadu osnovaće novu ustanovu u gradu koja će se zvati Kreativna ustanova kulture Novog Sada (KUNS).
Institut u Sremskoj Kamenici koristi softver za praćenje pacijenata sa srčanom slabošću
20.10.2025.•
5
Srčana slabost više se ne leči samo lekovima, već zahvaljujući novim digitalnim alatima i softverima lekari danas mogu da prepoznaju pogoršanje mnogo pre nego što do njega dođe.
Nezavršeni projekti u Novom Sadu: Od Atletskog stadiona do biciklističke staze
20.10.2025.•
16
Muzej "20 21", Botanička bašta, Atletski stadion, uređenje ulice Modene, sanacija TV tornja na Iriškom vencu - neki su od mnogih nezavršenih projekata u Novom Sadu.
Do četvrtka sve toplije, biće do 23 stepena
20.10.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti malo topliji i umereno oblačan.
Peticija protiv uručivanja Oktobarske nagrade dekanu DIF-a Patriku Dridu
20.10.2025.•
14
Pokrenuta je peticija kojom građani izražavaju nezadovoljstvo predlogom da dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid dobije Oktobarsku nagradu Novog Sada.
Ulica u Petrovaradinu nosiće ime po studentkinji stradaloj u "Laundžu", nova imena za platoe u Almaškom kraju
20.10.2025.•
11
Ulica Milorada Mandića Mande u Petrovaradinu biće preimenovana u Ulicu Branke Saković, studentkinje koja je nastradala u požaru u kafiću "Laundž" 2008. godine.
Veštačka inteligencija ne zamenjuje ljude, ali menja pravila igre - poruke sa PowerIT 2025 u Novom Sadu
20.10.2025.•
0
PowerIT konferencija, koju organizuje Schneider Electric, organizovana je petu godinu zaredom.
Sremski Karlovci se pobratimili sa ruskim Kjahtom: Jedna ličnost vezuje ova mesta
20.10.2025.•
2
Sremski Karlovci su potpisali Protokol o bratimljenju sa ruskim gradom Kjahtom.
Komentari 16
Miloš
Blam
pajo patak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar