
Najmlađi hokejaši "Vojvodine" čekali sedam sati na granici, zamalo da propuste pripreme
Mladi hokejaši HK "Vojvodina" zbog velikih gužvi na granicama zamalo da ostanu bez unapred plaćenih priprema u Slovačkoj.

Foto: 021.rs
Kako za 021.rs kaže trener hokejaša Vladan Drozdik, oni su jutros rano, oko 6h krenuli za Košice, sa decom uzrasta između šest i 13 godina. U autobusu je bilo više od 30 mališana.
"Mi smo jutros oko 6h krenuli za Košice, sa decom uzrasta između šest i 13 godina, oko 35 dece. Došli smo na Horgoš, iz razloga što imamo ruskog trenera sa nama i samo preko tog graničnog prelaza bi on trebalo ili mogao da prođe. Čim smo došli upali smo u gužvu, red je bio predugačak", navodi Drozdik.
Kako kaže trener hokejaša, da pređu grancu sa strane Srbije čekali su skoro sedam sati. On dodaje da su onda od carinika čuli da ili uopšte ne puštaju autobuse na mađarskoj granici ili da puštaju, ali jako sporo.
"Bilo je 20-ak autobusa, rekli su nam da sigurno 12, 13 sati da računamo čekanje. Mi smo se onda okrenuli, tražili alternative kako ne bi propadale već plaćene pripreme koje nisu nimalo jeftine. Došli smo do Bačkog Brega i nekako smo uspeli da prođemo. Našu granicu smo prošli za 10 minuta, a na njihovoj smo čekali oko sat vremena", kaže Drozdik za naš portal.
On navodi i da su nakon toga nastavili put, te da se nada da će do ponoći stići na odredište.
Gužve na graničnim prelazima karakteristične su za letnji period, a poslednjih nekoliko dana je, kako javljaju građani i mediji, situacija gora nego inače.
Trenutno vreme čekanja na Horgošu je više od pet sati. Na Bačkim Vinogradima čeka se oko tri sata, a na Kelebiji se čeka nešto više od dva sata.
Najveće gužve su na graničnim prelazima sa Mađarskom, dok se na granicama sa ostalim državama čeka do dva sata.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Humanitarna šetnja za Narodnu kuhinju Eparhije bačke danas na Fruškoj gori
28.09.2025.•
0
Dobrotvorna šetnja za Narodnu kuhinju Eparhije bačke održaće se danas, 28. septembra na Fruškoj gori.
Danas u Novom Sadu skupovi pristalica vlasti i kontraskupovi građana i studenata: Ovo su lokacije
28.09.2025.•
0
Više skupova zakazano je za danas, 28. septembar u Novom Sadu - okupljanje "Građani protiv blokada" održaće se na tri lokacije, a studenti i zborovi najavili su da će održati kontraskupove.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno i do 20 stepeni
28.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenjjivo oblačno i sveže.
Vučević tvrdi da su "neki 13. avgusta imali plan da ga ubiju": Šta se, dan pre, dogodilo u Vrbasu?
27.09.2025.•
30
Predsednik Srpske napredne stranke i aktuelni savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević, oglasio se na društvenoj mreži Iks (X).
Zbor građana protestuje u ponedeljak zbog najavljenih izmena Krivičnog zakona
27.09.2025.•
1
Zbor građana Mesne zajednice "Sonja Marinković" iz Novog Sada pozvao je u ponedeljak, 29. septembra, na protestnu akciju "Ne pristajem!", povodom najavljenih izmena Krivičnog zakonika.
VIDEO: Kolone bajkera, biciklista, traktorista, studenata i građana defilovale Novim Sadom
27.09.2025.•
7
Kolone bajkera, biciklista, traktorista, studenata i građana prošle su Novim Sadom na skupu organizovanom u znak zahvalnosti bajkerima zbog njihovog učešća na protestima i organizovanja zaštite učesnika protesta.
FOTO, VIDEO: Skinut transparent "Free students! Free elections! Now!" sa Petrovaradinske tvrđave
27.09.2025.•
16
Na bedemu Petrovaradinske tvrđave pojavio se danas transparent "Free students! Free elections! Now!" (Slobodni studenti! Slobodni izbori! Sada!), ali je ubrzo i skinut.
Studenti pozivaju u nedelju na okupljanje: "Nas je ipak više"
27.09.2025.•
20
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su na okupljanje u nedelju, 28. septembra, u 14 časova kod Železničke stanice.
Preventivni pregledi u ponedeljak na Trgu slobode povodom Svetskog dana srca
27.09.2025.•
0
Preventivni pregledi biće organizovani u ponedeljak, 29. septembra, na Trgu slobode, povodom Svetskog dana srca.
"Humanitarni ponedeljak" za pomoć Jeleni Dobromirov
27.09.2025.•
0
Poslednjeg septembarskog ponedeljka, 29. septembra, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena našoj sugrađanki Jeleni Dobromirov.
Okrugli sto o Ivanu Negrišorcu u utorak
27.09.2025.•
0
Okrugli sto posvećen Ivanu Negrišorcu (1956) biće održan u Digitalnom omladinskom centru, u utorak, 30. septembra.
Novosađani, uštedite 16.000 dinara na kupovini novog bicikla u Beta Bike-u
27.09.2025.•
0
U novosadskom Beta Bike-u, uz podsticaj koji dodeljuje Grad Novi Sad, možete da uštedite i do 16.000 dinara na kupovinu novog bicikla zato što prodavnica obezbeđuje dodatni popust.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 26 beba
27.09.2025.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Danas oko 20 stepeni, uz košavu
27.09.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno uz umerenu i jaku košavu.
Za ispitivanje bezbednosti Jovine gimnazije milion dinara, krivična prijava protiv direktora u fioci
26.09.2025.•
3
Vlada Vojvodine je na jučerašnjoj sednici iz budžetske rezerve obezbedila skoro milion dinara za izradu elaborata o bezbednosti zgrade Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Zbor građana pozvao na okupljanje na kružnom toku kod Najlon pijace
26.09.2025.•
5
Građani okupljeni oko "Zbora severno od kanala" pozvali su na protestno okupljanje u nedelju, 28. septembra, u 14 časova, na kružnom toku između Sentandrejskog puta i Primorske ulice.
ANEM: Još nije vraćena oduzeta oprema redakciji Blokada Info iz novosadskog Rektorata
26.09.2025.•
0
Studentskoj redakciji "Blokada Info" još uvek nije vraćena kompletna novinarska oprema, koja je oduzeta prilikom upada policije u Rektorat Univerziteta u Novom Sadu 5. septembra.
Kvalitenija zaštita zanatskih sireva: Novi liofilizator pušten u rad u Krušedolu
26.09.2025.•
1
Novi liofilizator svečano je pušten u rad u Krušedolu u okviru prekograničnog projekta "Pannonian Superfood - Primena inovativne tehnologije prerade hrane u proizvodnji zanatskih sireva".
Dušan Bajatović imenovan za počasnog konzula Ruske Federacije u Novom Sadu
26.09.2025.•
26
Direktor javnog preduzeća "Srbijagas" Dušan Bajatović imenovan je za počasnog konzula Ruske federacije u Novom Sadu.
Zborovi najavili kontraskupove u Novom Sadu: "Da pokažemo 'ćacijima' gde je zatvor"
26.09.2025.•
21
Nakon što su skupovi "Građani protiv blokada" zakazani u Novom Sadu, u nedelju, zborovi građana su najavili kontraskupove.
Pritisci na radnike PIO fonda u Novom Sadu zbog 16 minuta tišine
26.09.2025.•
4
Zaposleni u pokrajinskom fondu za penziono i invalidsko osiguranje okupili su se ispred filijale u Novom Sadu kako bi ukazali na pritiske sa kojima se suočavaju.
Komentari 20
Cvejka
Rada su
Sanja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar