
FOTO Novosađani se žale na stanje u Jevrejskoj: Ulica je nebezbedna, osećamo se ugroženo
Novosađani koji žive na početku Jevrejske ulice požalili su se na stanje napuštene kuće, ispred koje već godinama stoje skele.

Foto: 021.rs
Ova kuća napuštena je i ostavljena ruinirana nakon požara 2022. godine, a Novosađani koji žive u komšiluku poručuju da su od tada u problemu.
Stanari koji žive u Jevrejskoj u brojevima 1, 3, 4, 6 i 8 ističu da, iako žive i rade u strogom centru grada, svakodnevno se osećaju nebezbedno i ugroženo zbog ruiniranog objekta u Jevrejskoj 3.
Poručuju da je objekat nekoliko puta goreo.
"Reč je o objektu koji je nekoliko puta goreo, u kom se svaku noć, a naročito vikendima okupljaju narkomani i pijanci, ostavljajući za sobom špriceve, igle, prazne boce alkoholnih pića i izmet; reč je o objektu koji preti da se uruši zbog nestabilnosti, u kom su vlasnici napuštenih stambenih jedinica van zemlje, a njihova strujna brojila nebezbedna i izložena vlagi i kiši; reč je o objektu koji sa spoljne strane velike poznate novosadske ulice ima razbijene prozore i vrata, koje je sada stecište beskućnika. U ovom objektu je jedan čovek nedavno preminuo i to niko nije saznao ni primetio, dok telo nije došlo do faze raspadanja, a nesnosan smrad alarmirao komšiluk", navodi se u pismu Novosađana.
Ističe da su prozori i vrata ovog objekta polomljeni, a da je grad jedino nakon požara postavila skele ispred objekta.

"Posebno je bizarno što je objekat koji je goreo u većinskom vlasništvu Grada Novog Sada, čija je nadležna inspekciju nakon požara izašla na teren, postavila skele koje od tad stoje nasred trotoara i izdala fakturu na 360.000 dinara stambenoj zajednici uz nalog da se objekat vrati u pređašnje stanje. Budući da Grad Novi Sad ima deo vlasništva u ovom objektu, neshvatljivo je odakle tolika nezainteresovanost, nemar i ignorisanje ovog devastiranog objekta u samom centru grada", dodaje se u pismu Novosađana.
"Nadležna inspekcija je posle požara izašla na teren, postavila skele koje od tada stoje nasred trotoara i izdala fakturu na 360.000 dinara stambenoj zajednici uz nalog da se objekat vrati u pređašnje stanje. Budući da Grad Novi Sad ima deo vlasništva u ovom objektu, neshvatljivo je odakle tolika nezainteresovanost, nemar i ignorisanje ovog devastiranog objekta u samom centru grada", navodi ovaj Novosađanin.
Građani u svom apelu gradu i nadležnim institucijama mole da se problem reši.
"Molimo da zajedničkim snagama rešimo ovaj problem jer je Novi Sad zaslužio da u svakom svom segmentu bude dostojan grad i smatramo nedopustivim da se ruina stvara ni u širem centru, a kamoli u strogom centru Novog Sada, nadomak Sinagoge, SNP-a, kuda svakodnevno prođe veliki broj turista", zaključuje se u njihovom apelu.
Na pitanja 021.rs u vezi sa ovim slučajem, iz gradske uprave odgovaraju da su se, pošto Grad nije jedini vlasnik tog objekta, obraćali ostalim suvlasnicima, kao i Stambenoj zajednici o potrebi sanacije i rekonstrukcije objekta.
"O tome nismo postigli saglasnost, a Grad Novi Sad ne može sam preduzimati bilo kakve radnje na objektu bez saglasnosti ostalih vlasnika i odluke Stambene zajednice", stoji u saopštenju.
Navode da je "građevinska inspekcija, u oktobru prošle godine, naložila Stambenoj zajednici u Jevrejskoj 3 da obezbedi trotoar ispred zgrade i pasaža, postavljanjem ograde i zaštitne nadstrešnice za prolazak pešaka, sa znacima upozorenja na opasnost".
"S obzirom da Stambena zajednice nije to uradila, građevinska inspekcija je postavila zaštitnu ogradu sa nadstrešnicom i zabranila korišćenje pasaža stambeno poslovne zgrade dok se ne steknu uslovi za bezbedno korišćenje", dodaju iz gradske uprave.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO Policija upala u zgradu Rektorata: Nakon višesatnog zadržavanja građani pušteni da izađu
06.09.2025.•
0
Policija je tokom noći upala u zgradu Rektorata, a sa njima je bio i rektor Dejan Madić.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 32 bebе
06.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 32 bebе.
FOTO, VIDEO Haos u Novom Sadu: Policijsko nasilje nad građanima koji traže izbore, ima povređenih
06.09.2025.•
107
Na protestu "Srbijo, da li se čujemo?" u Novom Sadu došlo je do nasilja. Policija je intervenisala snažno, koristeći se u velikoj meri suzavcem.
VIDEO: Rektor Madić sa policijom ušao u zgradu Rektorata
06.09.2025.•
15
Studenti u blokadi objavili su video ulaska pripadnika MUP-a u zgradu Rektorata u Novom Sadu.
AP: Haos u Novom Sadu izazvala policija, ispaljivala je suzavac i jurišala na mirne demonstrante
06.09.2025.•
5
Američka novinska agencija Asošiejted pres izvestila je o haosu na protestima u Novom Sadu u Srbiji, koji je, prema njenoj oceni, izazvala policija.
Na desetine povređenih u Novom Sadu, najviše zbog pendreka, suzavca i trčanja u stampedu
06.09.2025.•
3
Profesorka Ivana Bajkin govorila je o povređenima u večerašnjoj policijskoj intervenciji u kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Vučić: Policija u Novom Sadu je radila svoj posao, napadnuti su iz čista mira
05.09.2025.•
42
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da je u Novom Sadu pokušano ugrožavanje stabilnosti i sigurnosti Srbije.
Iživljavanje prema novinarki Katarini Stevanović
05.09.2025.•
1
Katarina Stevanović, reporterka redakcije "Vreme" bila je u grupi ljudi na ulici koju je policija krenula da hapsi. Iako je imala na sebi žuti prsluk sa oznakom pres, policija ju je terala da 15 minuta leži na podu.
Mićin optužio učesnike protesta: "Hteli da zapale Filozofski fakultet, napali policiju"
05.09.2025.•
27
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin optužio je učesnike protesta da su pokušali da izazovu požar na Filozofskom fakultetu.
Profesorka PMF-a u Novom Sadu: Ovo više nije univerzitet, nego okupirana teritorija
05.09.2025.•
0
Profesorka PMF-a u Novom Sadu Marija Lesjak izjavila je da je nakon ulaska policije na kampus Novosadskog univerziteta 26. avgusta - atmosfera napeta i istakla je da "to više nije univerzitet, nego okupirana teritorija".
Policija napala novinara portala 021.rs tokom izveštavanja sa protesta
05.09.2025.•
4
Policija je napala novinara portala 021.rs Emira Kahrimanovića tokom izveštavanja sa protesta u Novom Sadu.
VIDEO: Policajci se "gušili" u suzavcu koji su sami bacili na građane
05.09.2025.•
3
Na video snimku koji se deli po društvenim mrežama vidi se da je je i policajcima loše od suzavca koji su bacili, iako su bili u punoj opremi i imali maske i šlemove.
Građanske inicijative: Žandarmerija da hitno prestane sa napadima na građane
05.09.2025.•
1
Građanske inicijative oglasile su se saopštenjem povodom postupanja policije na protestu "Srbijo da li se čujemo?" u Novom Sadu.
Ljubičić: Policija istrčala iz zgrade Rektorata i počela da udara miran narod
05.09.2025.•
4
Dragoslav Ljubičić, generalni sekretar SDS-a i bivši poverenik Sindikata Nezavisnost, orgranak Tent, izjavio je da je dvadesetak policajaca istrčalo iz zgrade Rektorata i počelo da udara potpuno mirne građane.
Raspiši izbore: "Kad studenti ustanu - režimi padaju", ključne poruke protesta u Novom Sadu
05.09.2025.•
12
Raspisivanje vanrednih izbora ključna je poruka govora protesta "Srbijo, da li se čujemo?" u Novom Sadu, na kom se okupilo više hiljada ljudi.
MUP minut nakon završetka govora u Novom Sadu: Planiraju napad na policiju
05.09.2025.•
20
Ministarstvo unutrašnjih poslova je saopštilo da imaju saznanja da okupljeni planiraju napad na policiju ispred Filozofskog fakulteta i DIF-a.
VIDEO: Pogledajte snimak protesta u Novom Sadu iz vazduha
05.09.2025.•
13
Tokom protesta pod nazivom "Srbijo da li se čujemo?" na koji su pozvali studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu dronom iz vazduha snimljen je veliki broj ljudi.
Evroparlamentarci na protestu u Novom Sadu: "Vučić je deo problema, a ne rešenje"
05.09.2025.•
4
Koopredsednica Evropske partije zelenih Vula Ceci izjavila je u Novom Sadu na protestu "Srbijo da li se čujemo?" da su predstavnici te partije "tu da budu glas protesta u Briselu".
FOTO Protest u Beočinu protiv blatnjave "pijaće" vode: Zahtevaju se ostavke i smanjeni računi
05.09.2025.•
1
U Beočinu je održan protest zbog problema sa pijaćom vodom, koji u toj opštini traju već godinu dana, ali i zbog najave nadležnih da vode neće biti do novembra.
Uoči protesta: "Srbijavoz" ide do Novog Sada, iz Petrovaradina saobraćaju i autobusi do centra
05.09.2025.•
2
Za razliku od protesta za 15. mart i Vidovdan, "Srbijavoz" danas nije dobila dojavu o bombi ili postavila neki razlog otkazivanja vozova ka Novom Sadu.
Studenti objavili plan protesta "Srbijo da li se čujemo?", apelovali i na građane i na policiju
05.09.2025.•
19
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu objavili su plan protesta "Srbijo da li se čujemo?" koji počinje u 19 časova, kao i dva apela - građanima koji dolaze na protest i policiji.
Komentari 15
D
Noname
Sale
ajmo jedno ekspresno iseljenje, jedno rušenje i jedan soliter. Hvala!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar