
Novosađanka iz ulice Širine 1: Bojim se da nećemo imati grejanje preko zime
Novosađanka koja živi u ulici Širine 1 u Petrovaradinu obratila se redakciji 021.rs u vezi sa problemima sa kojima se susreću stanovnici ove ulice.
Naime, ulica Širine 1 nalazi se između Puckaroša i Tome Maretića, a u okviru ove deonice gradi se put Fruškogorskog koridora i u toku su radovi na izgradnji istog.
Novosađanka je istakla da postoji problem kada je reč o rešavanju komunalnih problema s obzirom na to da su instalacije kuća, koje su mahom legalizovane, nelegalne i ne postoji plan.
Međutim, novi problem pojavio se kada je bez gasa ostala cela ulica Širine 1 zbog presecanja gasovoda.
"Bojim se zbog dece šta nam sledi, bojim se da nećemo imati grejanje preko zime", kaže Novosađanka.
Ona kaže da su se oko svih ovih problema obratili Mesnoj zajednici "Petrovaradin" i Gradskoj kući za rešavanje problema, ali bezuspešno.
"Grad Novi Sad racionalno i sistematično ulaže sredstva sa ciljem da se na čitavoj gradskoj teritoriji izgradi nedostajuća infrastruktura i samim tim unapredi komunalni standard i poboljša kvalitet života stanovnika našeg grada i prigradskih naselja", kažu iz grada za 021.rs.
Međutim, na pitanje kako grad može da pomogne u rešavanju komunalnih problema ove ulice, iz gradske uprave za 021.rs odgovorili su da je grad poslednjih godina prioritetno angažovan na rešavanju jednog od najznačajnijih komunalnih problema, a to je odvođenje otpadnih voda.
"Problem nedostatka kanalizacione mreže rešava se parcijalno i postupno i svake godine u budžetu Grada opredeljuju se sredstva za ovu namenu. JKP 'Vodovod i kanalizacija' je ove godine završilo izradu Studije odvođenja fekalnih i atmosferskih voda sa sremske strane grada, čime su se stekli uslovi da se u narednom periodu pristupi izradi tehničke dokumentacije nedostajuće kanalizacione mreže u naselju Širine, kao i u drugim delovima Petrovaradina, gde nije izvedena legalna hidrotehnička infrastruktura", objašnjavaju iz uprave grada.
Iz gradske uprave poručuju i da se u međuvremenu, kroz redovno održavanje putne infrastrukture, a u skladu sa prioritetnim zahtevima nadležne Mesne zajednice, u tom delu Petrovaradina saniraju ulice u kojima postoje izrazita oštećenja na kolovozu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Vučić ponovo najavljuje svoj dolazak u Novi Sad: "Odlazim tamo neretko, imam rodbinu"
15.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da "uskoro dolazi u Novi Sad na veliki skup", navodeći da je u tom gradu neretko, jer u njemu ima rođake.
Sutra u Novom Sadu mogući pljuskovi sa grmljavinom
15.09.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti nestabilan, uz moguće pljuskove sa grmljavinom.
VIDEO: Paori stigli u Novi Sad, blokiran saobraćaj kod Banovine
15.09.2025.•
0
Paori iz Vojvodine stigli su u Novi Sad, ispred zgrade Banovine na Bulevaru Mihajla Pupina.
Novosađani, u petak počinju prijave za subvencije za bicikle: Do 12.000 dinara za nabavku dvotočkaša
15.09.2025.•
0
Do 1.500 Novosađana ove godine imaće priliku da dobije subvenciju u iznosu od 12.000 dinara za kupovinu novog bicikla u okviru akcije "Biciklom za zeleni Novi Sad".
Brnabić o CN suzavcu na protestima u Novom Sadu: Pripremljena laž, kao i kod nepostojećeg zvučnog topa
15.09.2025.•
5
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da su tvrdnje o upotrebi CN gasa tokom protesta u Novom Sadu unapred pripremljena laž, slično kao i kod "nepostojećeg zvučnog topa".
VIDEO Poljoprivrednici iz cele Vojvodine krenuli na veliki protest u Novom Sadu: "Traktor stiže, huljo moja"
15.09.2025.•
24
Traktori iz Srema, Banata i Bačke krenuli su put Novog Sada pred veliki protest poljoprivrednika ispred zgrade Banovine u Novom Sadu.
Stršljeni napadali ljude na Fruškoj gori, intervenisala i Hitna pomoć
15.09.2025.•
8
Stršljeni su napali više osoba u subotu, dok su učestvovale na Bukovačkom maratonu ili se šetale po Fruškoj gori.
FOTO, VIDEO: Završen skup roditelja đaka Jovine gimnazije - zatraženo da sva deca imaju nastavu na istom mestu
15.09.2025.•
16
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" i drugi građani organizovali su jutros ispred te škole u znak protesta zbog raseljavanja učenika. Potom je usledila protestna šetnja.
Saveti stručnjaka iz Neokinetike nakon porođaja: Kako prepoznati i rešiti dijastazu i urinarnu inkontinenciju?
15.09.2025.•
0
Porođaj je čudesan i transformativan događaj u životu žene, ali često sa sobom nosi i fizičke promene koje mogu biti izazovne.
FOTO: Zastava Srbije istaknuta na novosadskim pijacama povodom državnog praznika
15.09.2025.•
4
JKP "Tržnica" je, povodom obeležavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, istaklo zastavu Srbije na svim pijacama kojima upravlja.
Vučić o tome da je MUP koristio CN suzavac na protestu u Novom Sadu: Još jedna izmišljotina
15.09.2025.•
22
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će skupovi protiv blokada biti sve brojniji i da je građanima postalo jasno kako se stvari u Srbiji odvijaju i kuda idu.
"Humanitarni ponedeljak" za pomoć Marku Kovačeviću
15.09.2025.•
0
Posetioci Štranda danas, 15. septembra će u okviru akcije "Humanitarni ponedeljak" biti u prilici da pomognu sugrađaninu Marku Kovačeviću.
Vikend doneo lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 20 beba
15.09.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 20 beba.
Pravnik Ilić nakon analize suzavaca korišćenih u Novom Sadu: MUP nema obavezu da atestira sredstva prinude
15.09.2025.•
13
Pravnik Vladica Ilić reagovao je na objavu studenata u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta o tome da je MUP na protestu u Novom Sadu 5. septembra koristilo CN suzavac čije je dejstvo jače i opasnije po ljude.
Pred Novosađanima topao dan uz dosta sunca
15.09.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti umereno oblačno, uz dosta sunčanih intervala.
Protestni ponedeljak u Novom Sadu: Ko, kada i zašto?
14.09.2025.•
4
Više protesta i okupljanja biće održano u ponedeljak, 15. septembra, u Novom Sadu.
Protest poljoprivrednika sutra u Novom Sadu
14.09.2025.•
2
Poljoprivrednici šest udruženja u Srbiji najvili su da će započeti protest u ponedeljak, 15. septembra u podne, traktorima ispred zgrade Vlade i Skupštine Vojvodine.
FOTO, VIDEO Protest "Slobodo, tu smo": Građani traže izbore, studenti poručuju da kampus ostaje slobodan
14.09.2025.•
26
Protest Zborova Novog Sada pod nazivom "Slobodo, tu smo", koji je počeo na Trgu slobode, završen je u kampusu, gde su im se pridružili studenti. Oni su zatražili raspisivanje izbora i poručili da kampus ostaje slobodan.
MUP o suzavcima u Novom Sadu: Ne posedujemo CN gas
14.09.2025.•
61
Ministarstvo unutrašnjih poslova demantuje tvrdnje studenata u blokadi da je policija u Novom Sadu, na protestu 5. septembra, koristila CN gas.
Gruhonjić: Novi Sad je epicentar građanskog otpora i borbe za slobodu
14.09.2025.•
4
Profesor Filozofskog fakulteta i novinar Dinko Gruhonjić izjavio je da je Novi Sad "epicentar građanskog otpora i borbe za slobodu".
Studenti analizirali kakav gas je korišćen protiv građana u Novom Sadu, traže istragu i kažnjavanje
14.09.2025.•
16
Policija je tokom protesta u Novom Sadu, 5. septembra, kada su bačene velike količine suzavca, koristila i CN suzavac, čiji su efekti na čovek snažniji i opasniji, tvrde studenti u blokadi.
Komentari 4
Jakša
Perica O
Zamenik zamenika
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar