
Advokat o oslobađanju Vesića: Odluka kontradiktorna i neuobičajena
Advokat i branilac Gorana Ješića i penzionera Ilije Kostića Srđan Kovačević kazao je da je odluka da se Goranu Vesiću ukine pritvor kontradiktorna.
Kovačević kaže da s jedne strane izgleda da je presuda oslobađajuća, a sa druge da se suđenje nastavlja.
Viši sud u Novom Sadu saopštio je juče da je ukinuo pritvor Vesiću, ali da se istraga nastavlja. Kako su naveli iz suda, za sada ne proizilazi osnovana sumnja da je izvršio krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti.
"Malo je kontradiktarno. S jedne strane izgleda kao da je presuda oslobađajuća, jer sud kaže da nema osnovane sumnje za krivično delo koje se Vesiću stavlja na teret, a sa druge strane se postupak nastavlja. Ne znam šta je tužilaštvo priložilo od dokaza, tako da ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. Možemo samo da sačekamo dalji postupak", ističe advokat za N1.
Na pitanje N1 da li je ovo uobičajena presuda, Kovačević navodi da takvih odluka postoji u našem pravnom sistemu, ali da je neuobičajeno da se sada, u ovakvom predmetu, sa kompletnom situacijom u ovoj zemlji, takva odluka donosi.
Kazao je i da je sve moguće, govoreći o mogućnosti da Vesićevo ime ne bude na optužnici.
Vesiću je prvenstveno određen pritvor, a sada je ukinut – advokat kaže: "Pritvor je odredio sudija za prethodni postupak. S druge strane, po žalbi branioca Gorana Vesića sudija je zauzeo drugačiji stav. Mi sam predmet ne znamo. Ne znamo do kojih se dokaza došlo i šta se od dokaza nalazi u predmetu. Ne znam da li kao javnost možemo donosimo ocene, imajući u vidu da ništa ne znamo".
Na slobodu su nadavno pušteni Goran Ješić, Relja Stanojević i Miša Bačulov. Tužilac je uložio žalbu na odluku da se oni puste na slobodu.
"Tužilaštvo je uložilo žalbu. Ona se nalazi kod sudije za prethodni postupak, koji sada treba da šalje predmet u Viši sud. Ne znamo ni kada će otići predmet do sledeće istance i kada teče rok od 48 časova u kome bi mi trebalo da dobijemo odluku, u pogledu same žable tužioca. Gledajući sada šta se dešava i pravni postupak, ne verujem da će Ješiću biti određen pritvor tj. da će biti određena žalba tužioca", istakao je sagovornik beogradskog medija.
Kovačević je i branilac Ilije Kostića, penzionera koji je doživeo policijsku brutalnost.
"Ja sam u utorak ušao u predmet. Novosadski advokati su u sredu bili u obustavi rada, pa samim tim nisam ni mogao da se raspitam o samom predmetu. U četvrtak ću otići i videti šta se dešava. Ono što znam je da je predmet otvoren, ali dokle se stiglo, to ne znam. Ne znamo ko su policajci koji su ga tukli, imamo sumnje, ali ne znamo za sigurno. Policajci koji su bili na ispitivanju nisu učestvovali u tuči. Ušla su dvojica koji su izvršili krivično delo, nisu sprečeni od strane te trojice. Ta dvojica su definitivno visokopozicionirani policajci - njihova imena ne znamo, očekujemo da tužilaštvo to utvrdi", kazao je on.
Kostić je, kako zaključuje, dobro, ali još uvek u šoku.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 14 beba, među njima i blizanci
18.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Danas u Novom Sadu sunčano i svežije
18.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti nešto svežije i sunčano.
FOTO, VIDEO: Završen protest podrške studentu Bogdanu Jovičiću, blokada Varadinskog mosta kao "uvertira"
17.09.2025.•
9
Protest podrške pritvorenom studentu Fakulteta tehničkih nauka Bogdanu Jovičiću, koji je zbog štrajka glađu prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu završen je blokadom Varadinskog mosta.
Zbog incidenta na protestu: Tri meseca kućnog pritvora za četvoricu poljoprivrednika
17.09.2025.•
4
Nakon saslušanja, mera kućnog pritvora u trajanju od 90 dana određena je četvorici poljoprivrednika uhapšenih posle protesta u ponedeljak, 15. septembra, u Novom Sadu.
Belić: Analiza studenata nedvosmisleno pokazala da je policija koristila zabranjeni CN gas
17.09.2025.•
10
Profesorka PMF-a Sanja Belić izjavila je da analiza studenata nedvosmisleno pokazuje da je policija u kampusu Univerziteta na protestu 5. septembra "trovala građane, profesore i studente zabranjenim CN gasom".
Novosađani, stiže nam četvrtak: Pripremite se
17.09.2025.•
0
Četvrtak je iza ugla, a Novosađanima donosi svašta lepo i zanimljivo.
Uprava: Student Bogdan Jovičić prebačen u zatvorsku bolnicu
17.09.2025.•
6
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija je potvrdila da je student Bogdan Jovičić "kasno popodne" prebačen u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu.
Advokat Kovačević: Sudija potpisao uput za prebacivanje Bogdana u zatvorsku bolnicu u Beogradu
17.09.2025.•
0
Sudija za prethodni postupak potpisala je uput za prebacivanje studenta koji štrajkuje glađu Bogdana Jovičića iz pritvorske jedinice u Novom Sadu u zatvorsku bolnicu u Beogradu.
DS pisao Evropskom sudu za ljudska prava: Život studenta ugrožen, istina o njegovom stanju skrivena
17.09.2025.•
3
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević najavio je da će sutra u Briselu preneti evropskim zvaničnicima da student Bogdan Jovičić u Srbiji štrajkuje glađu i pod kojim uslovima je u pritvoru.
Zborovi i studenti pozivaju večeras na protest podrške studentu Bogdanu Jovičiću
17.09.2025.•
4
Zborovi građana Novog Sada i studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su na protest podrške pritvorenom studentu FTN-a Bogdanu Jovičiću koji štrajkuje glađu, večeras u 20 časova u kampusu.
"Informatika" šalje opomene zbog dugovanja: Moguća otplata duga i na rate
17.09.2025.•
1
Javno komunalno preduzeće "Informatika" saopštilo je da je korisnicima svojih usluga poslalo opomene za neizmirene obaveze po osnovu komunalno-stambenih usluga.
Žalbe na račun direktorke policijske škole u Kamenici, ona kaže da sve radi po zakonu
17.09.2025.•
1
Grupa profesora Srednje škole unutrašnjih poslova "Jakov Nenadović" se u otvorenom pismu požalila na stanje u školi. Nasuprot tome, direktorka škole tvrdi da je sve radila po zakonu.
Lanci na nogama studenta tokom sahrane: Neprimereno okolnostima
17.09.2025.•
7
"Biti na sahrani sa lisicama na nogama je nešto što predstavlja ponižavajuće postupanje u odnosu na to lice", smatra advokat i nekadašnji zamenik zaštitnika građana Miloš Janković.
Održana komemoracija povodom smrti Slavka Obadova
17.09.2025.•
0
Komemoracija povodom smrti džudiste i olimpijska Slavka Obadova održana je u amfiteatru Spensa.
Akademski plenum: Vesić bez lisica i pritvora, student okovan na sahrani oca
17.09.2025.•
5
Fotografije studenta FTN-a koji je sa lancima na nogama doveden na sahranu oca šokirale su javnost, ali i još jednom pokazale pravo lice ove vlasti, poručuju iz Akademskog plenuma.
Student Bogdan Jovičić još nije prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu, najavljen protest za sutra
17.09.2025.•
8
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji u pritvoru štrajkuje glađu, još uvek nije prevezen u Specijalnu zatvorsku bolnicu Centralnog zatvora u Beogradu. Prvobitna informacija je bila da je prevezen.
"Pravda za Bogdana je pravda za sve nas": Protest u četvrtak ispred zgrade novosadskog suda
17.09.2025.•
3
Studenti u blokadi organizuju protest u četvrtak, 18. septembra, ispred zgrade suda zahtevajući puštanje na slobodu studenta FTN-a Bogdana Jovičića.
Apel dela zaposlenih FTN: Pustiti studenta Jovičića da se brani sa slobode
17.09.2025.•
1
Deo zaposlenih na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu poslao je apel u vezi sa studentom Bogdanom Ilićem koji štrajkuje glađu, a koji je potpisao preko 150 zaposlenih FTN-a.
Još sutra svežije u Novom Sadu, a onda i preko 30 stepeni
17.09.2025.•
0
Pred Novosađanima je nekoliko sunčanih dana, skoro bez oblačka, a još sutra će biti svežije, pa sledi topliji period.
Uprava o novosadskom studentu u lancima: Civilizovano ispoštovan hrišćanski obred
17.09.2025.•
17
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde oglasila se u vezi sa tim što je student FTN-a Bogdan Jovičić, koji je već mesec dana u pritvoru, na sahranu svog oca doveden sa lancima na nogama.
Evropske demokrate reagovale zbog novosadskog studenta u lancima: "Oduzeto mu dostojanstvo"
17.09.2025.•
4
Evropska demokratska stranka osudila je ophođenje vlasti Srbije prema uhapšenom studentu novosadskog FTN-a Bogdanu Jovičiću koji se tretira "ne kao glas savesti, već kao opasni kriminalac".
Komentari 17
pajo patak
Kako se ono
Ipak dok ovi svi sjašu sa grbače naroda država će ostati u teškom dužničkom ropstvu bez ikakve šanse da izmiruje obaveze zajmodavcima
Član 158
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar