Ješić podneo prijavu protiv Zobenice: Test za tužilaštvo, on je potpuno nebitan tip
Goran Ješić podneo je krivičnu prijavu protiv potpredsednika Skupštine Vojvodine i funkcionera Srpske napredne stranke (SNS) Damira Zobenice.
Foto: 021.rs
Prijava se odnosi na krivično delo nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu, za koje je zaprećena kazna do 12 godina zatvora.
Advokat Veljko Milić pojašnjava da se, s ozbirom na zaprećenu kaznu, radi o jednom vrlo ozbiljnom krivičnom delu.
"Tim pre što su zapravo posledice koje mogu takvim ponašanjem da nastanu vrlo ozbiljne. Dalja procedura je da Tužilaštvo preduzme krivično gonjenje po prijavi. Uz krivičnu prijavu su predati i dokazi incidenata, odnosno snimci incidenata koji su izazivani po Novom Sadu. Predat je i audio snimak u kom se čuje da prijavljeni organizuje taj skup, tako da Tužilaštvo treba da preduzme krivično gonjenje i sasluša prijavljenog, sasluša podnosioca prijave i po potrebi druge svedoke i odluči da li će krenuti u dalji postupak, odnosno optuženje", navodi Milić.
Goran Ješić kaže da je ova krivična prijava samo test "da vidimo koliko ozbiljnih ljudi ima u pravosuđu".
"Sam Zobenica je potuno nebitan tip. On je jedan marginalni tip koji je dobio nalog da podstiče nasilje protiv onih ljudi koji u Novom Sadu i širom Srbije traže odgovornost za korupciju i ubistvo u Novom Sadu. Zamislite vi tu potrebu da organizujete kriminalne grupe, pripadnike vaše političke organizacije da vređaju i napadaju ljude širom Srbije, pre svega u Novom Sadu. Bitan je onaj koji ga je abolirao da je to stvar veštačke inteligencije", kaže Ješić.
Ješić navodi da je sada potpuno jasno da je "režim Aleksandra Vučića uništio pre svega politički život, a sada očigledno i pravosudni sistem u ovoj zemlji".
"Prvo su oteti parlament i vlada kao izvršni organ od strane čoveka koji nema mandat za to, pa smo čuli pre neki dan da je dozvoljeno da se gaze ljudi koji su na protestu, da je dozvoljeno da predsednik države imenom i prezimenom proziva sudije koje su dozvolile sebi da rade svoj posao pa oslobode ljude da se brane sa slobode, da predsednik države brani sa svoje pozicije ministra koji je defakto odgovoran za ubistvo koje se desilo u Novom Sadu. Imamo situaciju da se aboliraju ljudi koji ubijaju po Beogradu i gaze ljude, mislim na decu tajkuna i predstavnika medija koji služe Aleksandru Vučiću", navodi bivši potpredsednik Vlade Vojvodine.
Kako kaže, ovo je poslednji trenutak da se pozovu svi ljudi u sistemu, a pre svega oni u pravosuđu, da počnu da rade svoj posao.
"Ako imamo situaciju da mladi ljudi, građani koji izlaze sa pijetetom prema žrtvama u Novom Sadu i traže odgovornost svih onih koji su učinili taj zločin, zločin pre svega iz korupcije, i zbog srebroljublja, a da budu uhapšeni, strpani u pritvor i proganjani, ako imamo situaciju da profesore srednjih škola, decu srednjih škola, ministarka javno etiketira, onda mi više nemamo državu. Onda svaki građanin koji ne mora da misli isto kao mi, mora da se zapita sutra kako će mu se dete vratiti iz škole, da li će ga neki manijak iz SNS pregaziti i za to neće odgovarati, da li će voz ispasti iz šina zbog korupcije, da li će autobusu u Beogradu izleteti guma i ubiti građane koji prolaze, moraju da se zapitaju da li ćemo da živimo u ovom svinjcu od države kojim upravlja samo jedan čovek", kaže Ješić.
Podsetimo, audio-snimak na kom se navodno čuje potpredsednik Skupštine Vojvodine Damir Zobenica kako instruira pristalice SNS da izazivaju incidente tokom blokada, objavila je poslanica SSP Marinika Tepić.
Samo nekoliko sati kasnije, predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da mu je neko poslao poruku i naveo da je snimak rezultat veštačke inteligencije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadska policija apeluje: Povećajte oprez u saobraćaju zbog letnje sezone i dece
24.06.2026.•
1
Novosadska policija apelovala je na građane da povećaju oprez u saobraćaju zbog početka letnje sezone i dece.
Sunčani četvrtak pred Novosađanima: Kakav će još biti dan pred nama?
24.06.2026.•
0
Četvrtak pred Novosađanima biće izazovan, jer nas očekuje maksimalnih 35 stepeni.
Besplatna obuka roditelja za pružanje prve pomoći deci 1. i 2. jula: U toku su prijave
24.06.2026.•
1
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Aktivisti privedeni u aprilu pušteni iz kućnog pritvora
24.06.2026.•
1
Zborovi građana Novog Sada objavili su danas da su aktivisti Posmatračke misije "Budni do kraja" Nikola Ć. i Dimitrije S. od danas na slobodi jer je Viši sud u Novom Sadu prihvatio žalbe njihovih branilaca.
FOTO: Novi Sad dom jedne od najvećih kolonija belih roda u Evropi - čak 75 aktivnih gnezda
24.06.2026.•
10
Najveća kolonija belih roda u Srbiji, koja je i jedna od najvećih u Evropi, nastavlja da raste na nedovršenom objektu pored auto-puta u Novom Sadu i ove godine broji 75 aktivnih gnezda.
Nagrada "Aleksandar Tišma" dodeljena Miljenku Jergoviću
24.06.2026.•
2
Međunarodna nagrada za književnost "Aleksandar Tišma" uručena je ovogodišnjem laureatu Miljenku Jergoviću, u Novom Sadu.
Otpušteni radnik pokrajinske administracije: Ostali su ucenjeni i uplašeni
24.06.2026.•
47
"Takozvana racionalizacija je pre svega politički motivisana", rekao je jedan od otpuštenih radnika Pokrajinske vlade Vasil Nastoski.
Zaposleni u pokrajini se obučavaju da koriste veštačku inteligenciju
24.06.2026.•
12
Četrdeset radnika u pokrajini biće obučeno za napredno korišćenje veštačke inteligencije.
Za vikend u Novom Sadu 38 stepeni, u ponedeljak 39
24.06.2026.•
2
Četvrtak će u Novom Sadu biti još vreliji i sunčaniji.
Opozicija o otpuštanju radnika u Pokrajinskoj vladi: "Humanosti nula"
24.06.2026.•
29
Neposredno pre početka sednice Skupštine Vojvodine novosadska opozicija održala je konferenciju za medije, a glavna tema bila je racionalizacija u Pokrajinskoj vladi i masovna otpuštanja.
Univerzitet u Novom Sadu na listi najboljih svetskih univerziteta: Pogledajte koje mesto je zauzeo
24.06.2026.•
11
Univerzitet u Novom Sadu nalazi se na listi najboljih svetskih univerziteta za 2027. godinu.
Novosađani dobili SMS upozorenje: Na području Bačke povećana opasnost od nevremena
24.06.2026.•
8
Novosađanima su stigle SMS poruke sa upozorenjem da je u naredna dva sata na području Bačke, odnosno od Crvenke do Bačkog Petrovca, povećana opasnost od pljuskova, grmljavine i grada.
Menja se plan za deo Telepa: Usklađivanje sa stanjem na terenu pred gradskim odbornicima
24.06.2026.•
7
Na sednici Skupštine grada novosadski odbornici odlučivaće o izradi izmena i dopuna Plana generalne regulacije prostora u zapadnom delu grada na području Telepa.
FOTO Lepe vesti sa Fruške gore: Nova beba u stadu evropskih bizona
24.06.2026.•
13
Stado evropskih bizona na Fruškoj gori bogatije je za još jednog člana.
Od danas u ambulanti na Limanu podela termina za lekarske preglede maturanata
24.06.2026.•
0
Služba za zdravstvenu zaštitu radnika Doma zdravlja Novi Sad od danas, 24. juna, kao i sutra, 25. i u petak, 26. juna, deliće brojeve (termine) za preglede maturanata predviđene za ponedeljak, 29. i utorak, 30. jun.
Stigle junske bebe: U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 mališana
24.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Danas prijemni na univerzitetima u Beogradu i Nišu, sutra u Novom Sadu
24.06.2026.•
0
Prijemni ispiti na Univerzitetu u Beogradu i Univerzitetu u Nišu počinju danas, na Univerzitetu u Novom Sadu sutra, u Kragujevcu 26. juna, u Novom Pazaru 29. juna.
I danas u Novom Sadu vrelo - budite oprezni
24.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti suvo, uz nešto oblaka, ali će biti veoma toplo.
Sreda u Novom Sadu: Svirke, predstave i još toplije
23.06.2026.•
0
Polako se približavamo sredini radne nedelje u kojoj nas očekuje mnogo kulturnih događaja i letnje vrućine.
Teodora Martinko, jedina preživela u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici položila vožnju
23.06.2026.•
25
Jedina preživela u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu Teodora Martinko položila je vožnju, objavila je njena auto-škola.
Planira se petospratnica u nastavku Bulevara vojvode Stepe: Evo gde će se nalaziti
23.06.2026.•
13
Izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu zapadno od Subotičkog bulevara (Bulevar Evrope) i severno od Bulevara vojvode Stepe biće omogućena izgradnja petospratnice.
Komentari 24
Za Ješića
Evo ga!Bravo Ješiću!Gotivim te od Pepersa!Imaš mij glas vec sada!
Komšija
Marko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar