Urediće se fasada Jodne banje - koštaće više od milion dinara
Sanacija fasade i dimnjaka Jodne banje koštaće više od milion dinara.
						
																									Foto: 021.rs
															
	Radovi vredni 1,1 milion dinara dodeljeni su fimri "Bob doo".
	Firmu "Bob" angažovao je "Starting" za radove na svetlarniku nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu. To se navodi u dokumentima koje je objavilo Više javno tužilaštvo.
															
                                
                                
                                
                                
							
							
	Sanacija spoljne fasade na objektu Specijalne bolnice za reumatske bolesti podrazumeva skidanje delova oštećene fasade, malterisanje, štemovanje, zamenu limova, čišćenje fugni sa postavkom skele za obavljanje radova. Vrednost tih radova je 936.960 dinara sa obračunatim porezom.
		Sanacija dimnjaka u dvorištu podrazumeva demontažu postojećih cigala, odlaganje u dvorištu, izrada i montaža metalne kape i obruča, uz prethodnu stabilizaciju i završetak dimnjaka malterima visokih čvrstoća. Radovi na dimnjaku koštaće 244.080 dinara sa PDV-om.
	Pre raspisivanja javne nabavke više novosadskih organizacija sredinom marta objavilo je fotografije na društvenim mrežama na kojima se vide trake koje ograđuju delove Jodne banje kao i upozorenje da je oštećen trotoar.
	Nakon manje od mesec dana neko je sklonio trake koje su upozoravale prolaznike i korisnike o oštećenim delovima.
                                                            
                                                                    
                                    
                                                                
                            
		Jodna banja u Novom Sadu predstavlja kulturno dobro od velikog značaja. 
	
		Kompleks jodnog kupatila sa glavnom zgradom i kupatilom u njenom zaleđu, izgrađen je 1909/1910. godine, u stilu secesije, prema projektu budimpeštanskog arhitekte Imre Frančeka. 
	
		Radovi firme "Bob doo" na Železničkoj stanici
	
		Ovo preduzeće, koje je registrovano za proizvodnju, usluge, spoljnu i unutrašnju trgovinu, po objavljenom ugovoru imalo je više zadataka na Železničkoj stanici. 
	
		U jednoj tački ugovora navodi se da je Bob doo imalo zadatak i da nabavi i ugradi svetlarnik nadstrešnice nad ulazom u krilo B, odnosno nadstrešnice koja se 1. novembra srušila i odnela 16 života. Za firmu "Bob doo" nema podataka da je pod istragom.
	U opisu radova piše da svetlarnik treba da se izradi od aluminijumskih fasadnih profila sa prekinutim termičkim mostom. Osim toga, navodi se da je predviđeno oslanjanje vertikalnih profila preko sistemskog nosača na vertikalno fasadno platno, te da se pokretna veza predviđa preko kotve za konstrukciju objekta.
								
								
							Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Uhapšen Miša Bačulov
													31.10.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Novosadski odbornik iz pokreta "Budi heroj" Miša Bačulov uhapšen je u Novom Sadu, objavili su, gotovo istovremeno, mediji naklonjeni vlasti.												
											Studenti objavili program za 1. novembar: Šetnja do keja
													31.10.2025.•
													
														
														4													
												
												
													Studenti u blokadi objavili su program komemorativnog skupa povom godišnjice od pogibije 16 ljudi u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.												
											Predstavljeno idejno rešenje amfiteatra koji bi nosio ime po naučniku stradalom u padu nadstrešnice
													31.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Zaposleni na Institutu BioSens održali su danas komemoraciju kolegi dr Vasku Sazdovskom koji je 1. novembra 2024. godine poginuo u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.												
											Zaustavljaju se vozovi ka Novom Sadu
													31.10.2025.•
													
														
														49													
												
												
													Voz koji je išao iz Sombora za Novi Sad zaustavljen je na stanici Gložan, iz zasad nepoznatih razloga.												
											Delegacija EU u Srbiji pred 1. novembar: Apelujemo na sve da deluju uzdržano
													31.10.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je, pred godišnjicu pada nadstrešnice i pogibije 16 ljudi, da pomno prati aktuelnu političku situaciju u Srbiji.												
											Doček studenata i komemorativni skup u Novom Sadu: Šta se sve zna do sada
													31.10.2025.•
													
														
														8													
												
												
													Komemorativni skup povodom godišnjice nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, u kojoj je u padu nadstrešnice poginulo 16 osoba, održaće se u subotu, 1. novembra.												
											Učenici Jovine gimnazije bojkotuju nastavu: "Koračamo u susret onima koji hodaju ka Novom Sadu"
													31.10.2025.•
													
														
														8													
												
												
													Učenici Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštili su da će bojkotovati nastavu danas, 31. oktobra.
												
											VIDEO: Iz Beograda za Novi Sad krenulo 3.500 ljudi, procena Arhiva javnih skupova
													31.10.2025.•
													
														
														5													
												
												
													Arhiv javnih skupova procenio je da iz Beograda peške za Novi Sad krenulo 3.500 ljudi.												
											Udruženi poduhvat vlasti i tabloida: Kako su lagali godinu dana
													31.10.2025.•
													
														
														12													
												
												
													Proteste u Srbiji u poslednjih godinu dana, ali i samu priču o padu nadstrešnice, pratila je intenzivna kampanja prorežimskih tabloida protiv studenata i građana. 
												
											Đajić: Ništa se neće promeniti dok vrh države ne bude pozvan na odgovornost
													31.10.2025.•
													
														
														8													
												
												
													Inženjer geologije Zoran Đajić bio je prvi koji je, nakon pada nadstrešnice, doveo u pitanje tvrdnje vlasti u vezi sa rekonstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu.												
											Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 20 beba
													31.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													U protekla 24 sata u Betaniji je rođeno 20 beba.												
											Sunčani vikend pred Novosađanima, temperature preko 20 stepeni
													31.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													U petak u Novom Sadu će biti mahom sunčano, uz temperaturu iznad 20 stepeni Celzijusa, što je vreme koje nas očekuje i tokom oba dana vikenda.												
											Novosađani, stiže petak: Glavni događaj - doček studenata
													31.10.2025.•
													
														
														2													
												
												
													Pred nama je kraj radne nedelje koji donosi toplo vreme i mnoštvo događaja našem gradu.
												
											Lončar: Mladi džudista povređen u nesreći kod Novog Sada je stabilno, petoro otpušteno iz Dečije bolnice
													30.10.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je večeras da je mladi džudista, koji je teško povređen u saobraćajnoj nesreći kod Novog Sada, nakon operacije stabilno i da se prati njegovo stanje.												
											Zborovi građana Novog Sada: Zastave da budu spuštene na pola koplja povodom godišnjice tragedije u Novom Sadu
													30.10.2025.•
													
														
														2													
												
												
													Zborovi građana Novog Sada zatražili su da, povodom godišnjice tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, zastave budu spuštene na pola koplja.												
											Plan za 1. novembar: Okupljanje na 16 tačaka
													30.10.2025.•
													
														
														31													
												
												
													Studenti u blokadi objavili su deo plana za predstojeći komemorativni skup u Novom Sadu, 1. novembra, povodom godišnjice od pada nadstrešnice i pogibije 16 ljudi.												
											Grad Novi Sad zvanično uputio "Putevima Srbije" inicijativu za ukidanje putarine Kovilj-Novi Sad
													30.10.2025.•
													
														
														11													
												
												
													Grad Novi Sad uputio je "Putevima Srbije" inicijativu za ukidanje naplate putarine na relaciji Kovilj-Novi Sad.												
											FOTO: Ponuda porodičnih stanova - šta može da se nađe u Novom Sadu
													30.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Potraga za stanom je iscrpljujuća. Potrebno je dosta toga pregledati, obići i onda naći ono što vam cenovno odgovara.												
											Novosadski veterinari u subotu rade skraćeno zbog komemorativnog skupa: "Saosećanje sa porodicama stradalih"
													30.10.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Više veterinarskih ambulanti radiće skraćeno u subotu, 1. novembra, zbog obeležavanja godišnjice pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.												
											Novi štrajk upozorenja roditelja i nastavnika Jovine i humanitarni bazar večeras ispred Mašinske škole
													30.10.2025.•
													
														
														0													
												
												
													Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" pozvali su na skup podrške nastavnicima koji će danas, 30. oktobra održati jednočasovni štrajk upozorenja.												
											Sutra u Novom Sadu sunčano i toplo, u subotu bez oblačka
													30.10.2025.•
													
														
														1													
												
												
													Petak će u Novom Sadu biti pretežno sunčan i topao.
												
											 
                                                 
                                                                                                                 
                                                                                                                 
						 
						 
						 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													 
													
Komentari 4
Slobodan
NsNs
.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar