Novosadsko udruženje policije o "fantomkama" kao delu "uniforme": Nepotrebno
Strukovno udruženje policije iz Novog Sada "Dr Arčibald Rajs" obratilo se ministru Ivici Dačiću povodom korišćene opreme tokom blokada.
Foto: 021.rs
Kako navode u saopštenju, oni su pisali ministru povodom ponovne upotrebe potkapa sa prorezom za oči ("fantomki") tokom obezbeđenja građanskih blokada nakon Vidovdana.
"U dopisu smo ukazali na činjenicu da se ova praksa, po drugi put u relativno kratkom vremenskom razmaku, suočila sa izraženim negativnim reakcijama javnosti, koje su zabeležene kako u medijima, tako i na društvenim mrežama. Ocenili smo da takva praksa doprinosi percepciji netransparentnosti i dodatno narušava poverenje građana u institucije", ističe Strukovno udruženje.
U dopisu su naveli da su uvereni da su "policijski službenici tokom obezbeđenja pokazali visok stepen profesionalizma i uzdržanosti, te da u konkretnim okolnostima, koje su protekle mirno, bez pretnji i nasilja, nije postojala realna potreba za korišćenjem potkapa sa prorezom za oči".
Pozvali su ministra da ovu "pojavu razmotri svojim autoritetom i doprinese relaksaciji odnosa između građana i policije, uz jačanje poverenja u institucije".
"Dodatno, dopis sadrži i inicijativu da se u novonastalim okolnostima preispita način organizacije službe, s obzirom na to da su brojni policijski službenici angažovani bez slobodnog dana tokom dužeg vremenskog perioda, što dugoročno može uticati na njihov radni kapacitet i celokupnu funkcionalnost sistema", zaključuje se u saopštenju.
Podsetimo i da su policajci na blokadi raskrsnica u Novom Sadu u ponedeljak uglavnom nosili fantomke i da nisu imali nikakve oznake, odnosno brojeve znački i imena, na osnovu kojih bi mogli da se prepoznaju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Profesor FTN o istrazi pada nadstrešnice: Simptomatična mejl prepiska o tome kako je Vučić ubrzavao radove
02.07.2026.•
0
Govoreći o sudskom postupku u slučaju pada nadstrešnice, profesor FTN-a u Novom Sadu i član Anketne komisije Dušan Dobromirov rekao je da prate, ali da "očekivanja ne mogu biti pozitivna dok je sistem kakav jeste".
"Nerešeno" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno 10 devojčica i isto toliko dečaka, a među njima i blizanci
02.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Konačno svežije u Novom Sadu
02.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti znatno prijatnije nego u proteklom periodu.
VIDEO Komemorativna šetnja i skup povodom 20 meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici
01.07.2026.•
2
Komemorativna šetnja organizovana je večeras do Železničke stanice, gde je šesnaestominutnom tišinom obeleženo 20 meseci od pada nadstrešnice.
Lekarska komora Vojvodine: Vučićeve izjave o lekovima suprotne zakonu i potencijalno štetne
01.07.2026.•
30
Regionalna lekarska komora Vojvodine ocenila je da su izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića o lekovima suprotne odredbama Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima i potencijalno štetne po zdravlje građana.
Noćni radovi ka Novom Sadu: Zatvara se preticajna traka na deonici od petlje Beograd do petlje Zmaj
01.07.2026.•
0
Radovi na obeležavanju horizontalne saobraćajne signalizacije na državnom putu na deonici petlja Beograd - petlja Zmaj, u smeru ka Novom Sadu izvodiće se do 4. jula od 23 do pet sati.
Sutra znatno prijatnije u Novom Sadu
01.07.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti prijatan, mogući su pljuskovi sa grmljavinom.
Pokrajina izdvaja ukupno 62 miliona dinara za "Bunjevačku kuću" i Studentski dom "Evropa"
01.07.2026.•
2
Pokrajinska vlada će sa 42 miliona dinara finansirati nastavak rekonstrukcije objekta "Bunjevačka kuća" u Subotici za potrebe Nacionalnog saveta bunjevačke nacionalne manjine.
VIDEO Obeleženo 20 meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici: Večeras još jedan skup
01.07.2026.•
3
Studenti u blokadi, zborovi Novog Sada i građani okupili su se danas na raskrsnici ispred Železničke stanice kako bi obeležili 20 meseci od tragedije na tom mestu, kada se obrušila betonska nadstrešnica i ubila 16 osoba.
Biblioteka na Štrandu počinje da radi u petak
01.07.2026.•
0
Biblioteka na Štrandu biće otvorena u petak, 3. jula.
Broj poseta turista Novom Sadu povećan tokom maja
01.07.2026.•
3
Broj poseta turista Novom Sadu tokom maja 2026. povećao se za ukupno 14,5 odsto u odnosu na maj prošle godine, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.
SULUV bez finansijske podrške Grada Novog Sada i Pokrajine: Potrebne donacije za nastavak rada
01.07.2026.•
1
Savez udruženja likovnih umetnika Vojvodine (SULUV) suočava se sa ozbiljnim finansijskim izazovima zbog nedostatka podrške od Gradske uprave za kulturu i Pokrajine.
Tema pada nadstrešnice u Novom Sadu u 2026. skoro potpuno nestala sa nacionalnih televizija
01.07.2026.•
6
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) saopštio je da je tema pada nadstrešnice rekonstruisane Železničke stanice u Novom Sadu tokom 2026. godine gotovo nestala sa nacionalnih televizija.
VIDEO: Jezero u Dunavskom parku ispražnjeno zbog čišćenja, poznato šta se desilo sa kornjačama
01.07.2026.•
37
JKP "Gradsko zelenilo" ispraznilo je jezero u Dunavskom parku zbog redovnog čišćenja i zbrinulo kornjače koje u njemu žive, međutim ribe koje su u jezero dospele tako što su ih građani tu doneli - nisu preživele.
Presuda u korist Dragane Arsić: Pokrajinski sekretarijat ponovo odlučuje o spornoj ogradi u NP Fruška gora
01.07.2026.•
16
Upravni sud presudio je u korist Dragane Arsić i naložio Pokrajinskom sekretarijatu da ponovo odluči o zahtevu za ukidanje akta kojim je omogućeno ograđivanje dela Nacionalnog parka Fruška gora.
Okupljanja, komemorativna šetnja i odavanje pošte: Obeležava se 20 meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu
01.07.2026.•
0
Studenti u blokadi i Zborovi građana Novog Sada i Mreža zborova obeležiće danas, 1. jula 20 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u kom je stradalo 16 osoba.
Stigle prve julske bebe: U Novom Sadu rođeno 26 mališana, među njima i dva para blizanaca
01.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Danas malo svežije u Novom Sadu uz moguće pljuskove
01.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo svežije i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Novosađani, ponovo prilika da dobijete do 15.000 dinara subvencije za kupovinu bicikla: Počinju prijave
01.07.2026.•
20
Grad Novi Sad i ove godine subvencioniše nabavku bicikala, a u tu svrhu iz budžeta grada će biti izdvojeno 22.500.000 dinara.
Novosađani, stiže jul: Malo prijatnije vreme i razni događaji
30.06.2026.•
1
Dolazi nam prvi dan jula i konačne vremenske promene, a usput ima i kulturnih događaja koji će vas čekati ove srede.
Besplatna obuka roditelja za pružanje prve pomoći deci 1. i 2. jula
30.06.2026.•
1
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Komentari 22
R
@Nogo
1312
evo malo i zakona : Zakon o bezbednosti saobraćaja svaki prolazak kroz crveno tretira kao prekršaj.
Vozila policije, hitne pomoći, vatrogasaca i vojske imaju prvenstvo prolaza i sa upaljenom rotacijom mogu da prekorače brzinu i pretiču druga vozila.
Crveno svetlo je znak da moraju da se zaustave.
Za vozila pod pratnjom, sa crveno-plavim svetlima ovo pravilo pak ne važi.
Uglavnom su to automobili vojske i policije, ali i pojedinih državnih funkcionera kojima je ugrožena bezbednost.
ne plasite se ljudi, neka nas gestapo hapsi, nismo krivi jer prekrsja nema!!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar