Vlada Vojvodine će podržati razvojne projekte u opštini Bosansko Grahovo

Pokrajinska vlada najavila je da će podržati razvojne projekte u opštini Bosansko Grahovo, saopšteno je iz Vlade Vojvodine.
Vlada Vojvodine će podržati razvojne projekte u opštini Bosansko Grahovo
Foto: Pokrajinska vlada

"Pokrajinska vlada pomoći će razvoj opštine Bosansko Grahovo, jer je to značajno za opstanak i život našeg naroda u tom mestu. Ne ulazeći u političke prilike u kantonu Bosne i Hercegovine, želimo da pomognemo, kako bi naš narod imao dobre uslove za život", rekao je sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Vladimir Galić, koji je primio načelnicu Opštine Bosansko Grahovo Smiljku Radlović sa saradnicima.

Pokrajinski sekretar za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu Aleksandar Sofić izjavio je da će se u narednom periodu uz podršku Pokrajinske vlade realizovati najvažniji projekti za ovu lokalnu samoupravu, a poseban akcenat biće na podršci deci i đacima.

Radlović je istakla da Bosansko Grahovo spada u najsiromašnije i najnerazvijenije opštine u BiH, te da je svaki vid pomoći i podrške dobro došao. Ona je naglasila da opština ima značajne potencijale za razvoj turizma, s obzirom na prirodne lepote koje žele da prezentuju i iskoriste za napredak lokalne zajednice.

Na sastanku održanom u Pokrajinskoj vladi razgovarano je o obnovi rodne kuće Gavrila Principa, rekonstrukciji Doma kulture, o uređenju igrališta za decu i prilazu Šatorskom jezeru i drugim projektima značajnim za ovu opštinu.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Kole

    02.09.2025 17:22
    A sta su oni dali nama
    Ovo prevazilazi svaku meru, ko god da tamo zivi neka se obrati tamosnjim vlastima,mnogo bogatije Drzave ne daju dinar za dijasporu, sta ovi glume. Ne interesuju me stranci.
  • Jovic J Rafinerac

    02.09.2025 17:11
    Ko ga ste pitali?
    Koga ste pitali da nas novac dajete u stranu drzavu, ima po nasoj lepoj Vojvodini i te kako da se ulaze, sta nas briga za tamo neke iz Bosne. Nemacka koja je bogatija 1000 puta od Srbije ne daje zutu banku za dijasporu, koga bre vi pravite budalama. NE DAMO NAŠE NOVCE!!!!!
  • Mila

    02.09.2025 16:39
    Deca
    Dobro je da mi ovde nemamo decu, pa treba da pomažemo neku u drugoj državi?! Uuups ipak imamo i neće da ih prime u vrtić iako oboje roditelja radi puno radno vreme, jer nema vrtića da pokrije ni četvrtinu dece u Novom Sadu. Ipak su ona tamo deca važnija.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

SRCE: Nepodnošljivo ponižavanje Novog Sada

Brutalnom intervencijom policije i žandarmerije protiv građana sinoć u Novom Sadu, režim je nastavio nepodnošljivo ponižavanje ovog grada, saopštavaju iz stranke Srbija Centar (SRCE).