Slučaj "nadstrešnica": Zakazano saslušanje Gorana Vesića
Saslušanje bivšeg ministra građevinarstva Gorana Vesića, u vezi sa malverzacijama tokom rekonstrukcije nadstrešnice Železničke stanice Novi Sad, zakazano je za 17. novembar u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Foto: 021.rs
Nova.rs piše da je prošle nedelje dostavljen nalaz i mišljenje veštaka o Vesićevom zdravstvenom stanju.
Vesić nije uhapšen avgusta ove godine kada je sprovedena akcija hapšenja vezana za finansijsku istragu projekta rekonstrukcije pruge Novi Sad-Subotica-državna granica (Kelebija) jer mu je pozlilo neposredno pre nego što je policija došla na njegovu adresu.
On je potom operisan u jednoj privatnoj klinici u Beogradu i od tada se nalazi na lečenju.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal ranije je donelo naredbu o veštačenju Vesićevog zdravstvenog stanja, kako bi se utvrdilo da li je u stanju da bude saslušan, a nalaz je stigao prošle nedelje.
Prema nalazu i mišljenju veštaka, trenutno zdravstveno stanje Vesića predstavlja privremenu okolnost zbog koje trenutno ne može da učestvuje u postupku, ali će najdalje po isteku prve nedelje novembra moći da učestvuje.
Protiv Vesića vode dva postupka. Jedan se tiče direktno pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, što je dovelo do stradanja 16 osoba.
Protiv Vesića i još 12 osoba je podignuta optužnica i terete se za teška krivična dela protiv opšte sigurnosti.
Vesić je obuhvaćen i finansijskom istragom Tužilaštva za organizovani kriminal, koja je dovelo do hapšenja više osoba.
Među onima koji se terete da su oštetili budžet države za 115 miliona dolara je i bivši ministar Tomislav Momirović.
Podsetimo da je nedavno Krivično vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo rešenje kojim je odbijen predlog tužioca za određivanje pritvora protiv svih 13 okrivljenih u predmetu "nadstrešnica" u kojem je nedavno podignuta optužnica.
Najstroža mera izrečena je Goranu Vesiću, kojem je određena mera zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor u trajanju od tri meseca. Pored toga, njemu je zabranjeno korišćenje telefona i interneta, kao i primanje drugih lica u stan.
Za preostalih 12 okrivljenih - Anitu Dimoski, Jelenu Tanasković, Nebojšu Šurlana, Slobodana Naumovića, Ljiljanu Milić Marković, Marinu Gavrilović, Dejana Todorovića, Milana Jelkića, Zoricu Slavković Marjanović, Dušana Jankovića, Milana Spremića i Jasnu Stojiljković Milić - sud je produžio ranije izrečenu meru kućnog pritvora pod istim uslovima.
Njima je određena mera zabrana napuštanja stana uz elektronski nadzor, kao i zabrana korišćenja telefona, interneta i kontakta sa drugim osobama.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Dekan Alanović odbio da na dnevni red stavi zahtev za njegovu smenu
20.02.2026.•
30
Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoj Alanović odbio je da na dnevni red sednice Nastavno-naučnog veća (NNV) stavi zahtev šefova odseka za njegovu smenu.
Nezaposlenost u Novom Sadu: Šta kaže statistika?
20.02.2026.•
13
Na teritoriji Novog Sada je prošle godine bilo skoro 8.000 nezaposlenih, od čega je više od 60 odsto žena.
Divlja deponija na Temerinskom putu: Nadležni ne reaguju
20.02.2026.•
13
Nadležne institucije, uprkos apelima, ne reaguju na rešavanje višegodišnje divlje deponije na Temerinskom putu.
Studenti FTN-a u blokadi osnovali organizaciju, plenum u statutu
20.02.2026.•
5
Studenti Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, koji su učestvovali u blokadama i protestima, osnovali su organizaciju Klub studenata FTN - student je car.
Plan Gradske magistrale uz Bulevar Evrope: Novi kružni tokovi na izlazu iz Novog Sada
20.02.2026.•
14
Novom planskom regulacijom definiše se severozapadni deo tzv. Gradske magistrale, koji se nalazi na samom ulazu u Novi Sad iz smera auto-puta.
Osnivač Centra za društvenu stabilnost: Srećan sam što više nisam deo te priče
20.02.2026.•
13
Ukoliko biste želeli da kontaktirate Centar za društvenu stabilnost, na javno dostupan kontakt telefon javio bi vam se jedan od osnivača i bivši član ove organizacije - Lazar Slepčev.
Plansko uređenje parkinga ispod Mosta slobode: Deo Memorijalnog kompleksa žrtvama racije
20.02.2026.•
10
Izmenama planske regulacije predviđen je parking sa oko 220 mesta na delu neuređenog parkirališta ispod Mosta slobode, kod stadiona FK "Kabel".
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 22 bebe
20.02.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanije rođene su 22 bebe.
Gore-dole temperature u Novom Sadu
20.02.2026.•
0
Petak u Novom Sadu nam donosi temperature u plusu, ali i moguću susnežicu.
Moguća susnežica za kraj radne nedelje: Novosađani, evo šta vas očekuje
19.02.2026.•
0
Poslednji dan ove radne nedelje proći će u tmurnom vremenu, pa čak i u mogućoj susnežici, ali sa nekoliko događaja koje vredi posetiti.
Apelacioni sud ukinuo odluku o potvrđivanju jedne od optužnica za pad nadstrešnice
19.02.2026.•
10
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je odluku o potvrđivanju optužnice za pad nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i naložio da se o njoj ponovo odlučuje.
Grad prodaje tri lokala na Novom naselju - pogledajte koliko koštaju
19.02.2026.•
2
Gradska uprava za imovinu objavila je javni oglas za prodaju tri lokala na Novom naselju.
Gorskom Matoviću određen pritvor
19.02.2026.•
19
Gorskom Matoviću, osumnjičenom da je učestvovao u napadu na studente na Pozorišnom trgu, tokom protesta u Novom Sadu, određen je pritvor.
Doktori nauka UNS godinu i po dana bez diploma, Madić kaže da nije do njega
19.02.2026.•
25
Rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić gotovo godinu i po dana nije uručio diplome doktorima nauka koji su tokom prethodnih godina odbranili svoje doktorate.
Sutra moguća susnežica u Novom Sadu, u ponedeljak 16 stepeni
19.02.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti tmuran i moguća je susnežica.
Plan za Frušku goru: Objekat Vojske Srbije na Pavlasovom čotu
19.02.2026.•
18
Pokrajinski poslanici usvojili su na današnjoj sednici Odluku o donošenju izmena i dopuna prostornog plana područja posebne namene predela Fruške gore.
Skupština Vojvodine: Rasprava o osnivanju akademija strukovnih studija, usvojen plan za Frušku goru
19.02.2026.•
3
Pokrajinski poslanici tokom 15. sednice Skupštine Vojvodine odlučuju o osnivanju dve akademije stručnih studija, u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici, usvajanju izmene plana Fruške gore i još nekoliko tačka dnevnog rada.
FOTO: U centru Novog Sada ponovo plakati protiv studenata u blokadi
19.02.2026.•
20
Centar Novog Sada ponovo je izlepljen plakatima i nalepnicama protiv studenata u blokadi i građana koji protestuju.
Pet godina od smrti Đorđa Balaševića: Pesme za večnost
19.02.2026.•
30
Na današnji dan, 19. februar, 2021. godine, preminuo je novosadski kantautor Đorđe Balašević.
Poslanici Skupštine Vojvodine odlučuju o: Osnivanju Akademije strukovnih studija, izmeni plana Fruške gore...
19.02.2026.•
12
Petnaesta sednica Skupštine Vojvodine održava se danas, 19. februara.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
19.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Komentari 10
Blago nama
zztop
Leso
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar