Sindikat Instituta BioSens: Rektor Madić odbija da verifikuje mandat direktora uprkos sudskoj presudi

Zaposleni u Institutu BioSens održaće u sredu, 14. janura novi jednočasovni štrajk upozorenja od 13 do 14 časova.
Sindikat Instituta BioSens: Rektor Madić odbija da verifikuje mandat direktora uprkos sudskoj presudi
Foto: 021.rs
Kako navode u saopštenju, 31. decembra prošle godine, Privredni apelacioni sud odbio je žalbu Pravobranilaštva Autonomne pokrajine Vojvodine, čime je sudski postupak u vezi sa registracijom direktora Instituta BioSens konačno i pravnosnažno okončan. 
Odluka je izvršna i bez mogućnosti daljeg pravnog leka, te je prof. dr Vladimir Crnojević vraćen na funkciju direktora Instituta BioSens kao jedini zakoniti i legitimni zakonski zastupnik ove ustanove.
"Uprkos ovoj nedvosmislenoj i obavezujućoj sudskoj odluci, rektor Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Dejan Madić, po drugi put odbija da izvrši svoju zakonsku i statutarnu obavezu i verifikuje mandat direktora Instituta BioSens kao člana Senata - najvišeg stručnog organa Univerziteta", dodaju zaposleni.
 
Suprotno Poslovniku o radu Senata Univerziteta u Novom Sadu, rektor Madić je, kako ističu, juče sazvao sednicu Senata bez pozivanja predstavnika Instituta BioSens iako je BioSens punopravna članica Univerziteta. Nakon toga, dodaju, rektor je "nezakonito i bez ikakvog pravnog osnova odbio da u dnevni red uvrsti tačku o verifikaciji mandata prof. dr Vladimira Crnojevića kao člana Senata iako je na to bio izričito obavezan".
"Ovakvo ponašanje više ne predstavlja puku proceduralnu grešku, već poprima jasne obrise zloupotrebe službenog položaja i protivpravnog koordinisanog delovanja više institucija i pojedinaca u sistemu nauke i visokog obrazovanja u Vojvodini. Time se svesno i namerno krši sudska odluka, ruši pravni poredak i nanosi teška, dugoročna i nenadoknadiva šteta Univerzitetu u Novom Sadu kao javnoj instituciji", ocenjuju.
 
Ističu i da su sve odluke donete na sednici Senata koja je sazvana i vođena suprotno zakonu i Poslovniku, podložne poništenju kao ništave, a "punu pravnu i ličnu odgovornost za te posledice snosi isključivo rektor prof. dr Dejan Madić".
 
"Pored institucionalne odgovornosti, ovakvo svesno ignorisanje pravnosnažne sudske odluke predstavlja i osnov za krivičnu odgovornost svih učesnika u ovom protivpravnom delovanju jer se radnje preduzimaju uz puno znanje da se njima nanosi šteta ne samo Institutu BioSens, već i celokupnom Univerzitetu u Novom Sadu i sistemu visokog obrazovanja Republike Srbije", navode.
 
Zbog svega navedenog, zaposleni Instituta BioSens će održati jednosatni štrajk upozorenja u sredu 14. januara, sa zahtevom da sve nadležne institucije odmah prestanu sa kršenjem zakona, poštuju sudske odluke i vrate rad Instituta BioSens u pune zakonske i institucionalne okvire.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti