Meštani Sremskih Karlovaca traže zabranu teretnog saobraćaja zbog klizišta na Puckarošu
Meštani Sremskih Karlovaca i Petrovaradina uputili su apel "Putevima Srbije" da se zabrani teretni saobraćaj na ovoj deonici do okončanja sanacije klizišta na Puckarošu.
Foto: 021.rs
Kako građani navode za 021.rs, već neko vreme se obraćaju izvođaču radova jer postaje sve opasnije prolaziti ovom trasom, koja je jedina poveznica između Sremskih Karlovaca i Novog Sada.
"Klizište je sve aktivnije i pitanje je dana kada će se desiti neki odron, udes, prevrtanje autobusa. Kao odgovore od njih dobijamo mejlove gde nam se zahvaljuju na obaveštenjima i obećanja da će nešto preduzeti", kažu oni.
U dopisu koji su uputili "Putevima Srbije" 30. januara, u koji je 021.rs imao uvid, podsećaju da je klizište ponovo aktivirano u martu prošle godine, nakon čega je usledila sanacija.
"Bez obzira što je klizište tu prisutno godinama i što je pokrenuto, saobraćaj se tom trasom odvija redovno. Između ostalog, tu prolaze i autobusi, ali što je još i veći problem, na dnevnom nivou, prođe i na stotine, možda i hiljade teretnih kamiona", pišu dalje.
Kako navode, stanovnici koji svakodnevno prolaze ovom trasom primećuju da se delovi puta sve više sležu, te se boje da je pitanje vremena kada će doći do odrona.
"Predlog je, naravno, da se pokušaju ubrzati radovi na sanaciji, a da se do tada zabrani teretni saobraćaj, koji uništava i onako načetu trasu. Iz iskustva vožnje autobusom, možemo vam reći da na pojedinim delovima, autobusi nailaze na takva ulegnuća u desnu stranu. U nadi i želji da se izbegnu slične situacije koje su se dešavale prethodnih godina, poput pada nadstrešnice na stanici u Novom Sadu, molimo vas da ozbiljno uzmete u obzir ovaj apel i da vidite šta se može uraditi po pitanju ubrzavanja sanacije i zabrane teretnog saobraćaja na ovoj deonici", piše u dopisu.
Iz "Puteva Srbije" za 021.rs navode da je "logično" da su upoznati sa situacijom na terenu.
Kako navode, u toku je period zimskog održavanja puteva, koji traje od 1. novembra prošle do 31. marta ove godine, te izvođenje radova trenutno nije moguće zbog loših vremenskih uslova, snega, leda i niskih temperatura.
"Radovi će biti nastavljeni po završetku zimskog održavanja, kada vremenski i ostali uslovi budu odgovarajući uslovi", ističu u odgovoru.
Dodaju i da je obavljanje tranzitnog saobraćaja kroz državu, odnosno "Tranzitni koridor", definisano uredbom Vlade Srbije, te da je tom uredbom obuhvaćen i deonica između Novog Sada i Petrovaradina.
Podsetimo da su "Putevi Srbije" krajem januara saopštili da je počela treća faza sanacije klizišta. Nakon toga se nastavlja sa rekonstrukcijom saobraćajnice.
Kako je 021.rs ranije pisao, u januaru prošle godine je počela rekonstrukcija saobraćajne deonice između Sremskih Karlovaca i Petrovaradina, u dužini od 800 metara. Prvobitnim planom je rok izvođenja radova bio 240 dana.
Rekonstrukcija ovog puta trebalo bi da košta više od 303,6 miliona dinara sa porezima, dok je za sanaciju klizišta izdvojeno više od 94,6 miliona.
U prvoj fazi radova, koja je počela početkom 2025. godine, izrađeni su potporni zidovi sa leve strane kolovoza.
Međutim, u toku izvođenja prve faze radova, odnosno 20. marta, došlo je do aktiviranja klizišta i odrona dela zemlje na desnu stranu kolovoza.
Tek nakon završetka sanacije klizišta se može nastaviti sa rekonstrukcijom kolovoza.
"Druga faza radova obuhvata hidrotehničke radove kolovoza, dok treća faza podrazumeva rehabilitaciju samog kolovoza", objašnjavaju oni.
Kako je tada rečeno iz "Puteva Srbije" za 021.rs, na ovoj deonici je 2003. godine sanirano klizišta klizište izradom novog drenažnog sistema, kao i sistema potpornih zidova sa obe strane puta u dužini od 200 metara.
Usled oštećenja trupa puta i osipanja kosine nasipa na dva mesta, ponovo je pokrenut projekat sanacije koji se radi u tri faze.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Besplatna obuka roditelja za pružanje prve pomoći deci 1. i 2. jula
30.06.2026.•
1
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba i tokom jula
30.06.2026.•
0
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
Saga o Jovinoj: Spor uprave i roditelja oko adrese škole, suprotnosti u tvrdnjama o broju kandidata za upis
30.06.2026.•
1
Administracija Jovine gimnazije izdala je saopštenje provodom pravnog postupka sa profesorima koji su suspendovani i o toku upisa nove generacije, a na te navode reagovali su roditelji đaka.
Od sutra svežije u Novom Sadu: Očekuju se i pljuskovi sa grmljavinom
30.06.2026.•
1
Sreda će u Novom Sadu biti malo svežija i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
VIDEO: Građani napustili sednicu komisije koja razmatra projekat "Novi Sad na vodi"
30.06.2026.•
19
Zborovi Novog Sada su podneli zahtev za izuzeće Komisije za planove koja je zadužena za projekat "Novi Sad na vodi" na današnjoj javnoj sednici u Skupštini grada, zbog sumnje da je predsednik komisije u sukobu interesa.
Zborovi pozivaju na obeležavanje 20 meseci od pada nadstrešnice: Skup kod Futoške pijace pa šetnja
30.06.2026.•
3
Zborovi građana Novog Sada uputio je poziv na skup sutra, 1. jula povodom obeležavanja 20 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice.
Novosađani, sad je prilika da uštedite do 22.000 dinara na kupovini novog bicikla u Beta Bike-u
30.06.2026.•
0
Kupovina novog bicikla ove godine može da bude znatno povoljnija zahvaljujući kombinaciji gradskih subvencija i dodatnog popusta koji je pripremio novosadski Beta Bike.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba, među njima i blizanci
30.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Novosađani, izdržite današnjih 40 stepeni, od sutra dolazi osveženje
30.06.2026.•
1
Pred Novosađanima je najvreliji dan ove godine.
Dokle je stigla istraga o nadstrešnici: Začarani krug, institucije ne sarađuju sa tužilaštvom, ističu rokovi
29.06.2026.•
12
U istrazi korupcije na projektu modernizacije železnice od Novog Sada do Subotice javnost sve manje dobija informacije kako postupak napreduje, a sve više obaveštenja da policija ne sarađuje.
Višespratnice umesto kuća na Rotkvariji: Evo šta se planira
29.06.2026.•
22
Izmenama i dopunama Plana detaljne regulacije blokova oko ulice Vojvode Bojovića biće omogućena izgradnja novog stambeno-poslovnog objekta na uglu Vuka Karadžića i Đorđa Markovića Kodera.
Letnji utorak u Novom Sadu: Šta nam sve donosi osim visokih temperatura?
29.06.2026.•
0
Poslednji dan juna biće ujedno i najtopliji, jer nas očekuje maksimalnih 40 stepeni.
Usvojen završni račun budžeta Grada Novog Sada za prethodnu godinu
29.06.2026.•
0
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada usvojili su završni račun budžeta grada za 2025. godinu sa 46 glasova za od 61 prisutnih odbornika.
FOTO: Mladi mozaicima popunjavaju rupe u centru Novog Sada
29.06.2026.•
10
Na rupama u asfaltu, u centru Novog sada, pojavili su se jedinstveni mozaici.
Studenti organizuju skup povodom 20 meseci od tragedije na Železničkoj stanici: "Pamtimo"
29.06.2026.•
4
Novosadski studenti u blokadi u sredu, 1. jula, organizuju skup povodom 20 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Menja se plan za deo Telepa kako bi se izgradila zgrada
29.06.2026.•
14
Na javnom uvidu nalazi se izmena Plana generalne regulacije za deo Telepa u kom planiraju spajanje parcela na kojima se trenutno nalaze kuće kako bi se izgradila zgrada.
Deo opozicije hteo da Skupština Novog Sada usvoji Deklaraciju o zaštiti novosadskog priobalja, vlast odbila
29.06.2026.•
7
Predstavnici novosadske opozicije podneli su zahtev Skupštini grada da se na dnevni red uvrsti Deklaracija o zaštiti novosadskog priobalja.
Zborovi građana pozivaju Novosađane sutra na javnu sednicu o projektu "Novi Sad na vodi"
29.06.2026.•
10
Zborovi Novog Sada pozvali su građane da u utorak, 30. juna, prisustvuju javnoj sednici Komisije za planove u Skupštini grada na kojoj će se raspravljati o projektu "Novi Sad na vodi".
Ministar Beriša slovačkoj deci u Kisaču rekao da treba da budu zahvalna Vučiću, usledila osuda izjave
29.06.2026.•
39
Organizacija "Bački Petrovac uz studente" osudila je izjavu ministra za ljudska i manjinska prava Dema Beriše.
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 26 beba, među njima i blizanci
29.06.2026.•
1
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 26 beba.
Komentari 27
Treća strana
Old Dog
Новосађан
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar