Protest organizuju Nezavisni sindikati Filozofskog fakulteta, Tehnološkog fakulteta, Fakulteta tehničkih nauka, Prirodno-matematičkog fakulteta - SIGMA, kao i Sindikat Pedagoškog fakulteta u Somboru.
Protest će početi u 13 časova.
Kako navode u saopštenju, na protestu će biti reči o
napadima na studente koji su se desili na protestu u ponedeljak ispred Srpskog narodnog pozorišta.
Osim toga, podsećaju, 10. februara sindikati su
uputili pismo predsedniku Vlade, profesoru Đuru Macutu, sa zahtevom da preispita rad Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
U pismu su ukazali da Ministarstvo već više od godinu dana opstruiše registraciju ovih sindikata i time zaposlenima na fakultetima uskraćuje pravo na sindikalno organizovanje i delovanje - pravo koje im je zakonom zagarantovano.
Ističu i da ministarka Milica Đurđević Stamenkovski na taj način čini krivično delo, zbog čega je protiv nje podneta krivična prijava 7. novembra prošle godine.
Dodaju i da odgovor nisu dobili niti od ministarstva niti od tužilaštva, te da zbog toga nastavljaju sa protestima.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar