Stopiran tender za naftovod od Novog Sada do Mađarske
Obustavljen je tender za izgradnju naftovoda od Novog Sada do Mađarske.
Foto: 021.rs
Kako se može videti na portalu javnih nabavku, 20. februara objavljeno je obaveštenje o podnetom zahtevu za zaštitu prava za partiju 1 radova.
Time je pauzirana odluka o dodeli ugovora za radove. Rok za podnošenje ponuda je najpre bio 5. februar, da bi potom bio produžen do 26. februara.
Pre podnošenja zahteva za zaštitu prava bilo je i nekoliko ispravki u samoj konkursnoj dokumentaciji zbog potrebe za jasnijim definisanje i preciziranjem ugovoredni odredaba.
Ovaj naftovod je planiran radi obezbeđivanja diversifikacije uvoznih pravaca i sigurnijeg snabdevanja domaćeg tržišta, jer je jedini pravac iz kog Srbija uvozi naftu preko JANAF-a.
Novi naftovod bi omogućio da Srbija dobija naftu iz Mađarske, čijom teritorijom prolazi naftovod "Družba".
Ovaj naftovod u Srbiji bi bio dugačak oko 113 kilometara i u celini bi bio podzeman, uz godišnji kapacitet od 5,5 miliona tona nafte.
Nafotovod bi išao od Kanjiže, preko Sente, Ade, Bečeja, Žablja do Novog Sada.
U dokumentaciji se ne navodi procenjena vrednost posla, a ranije procene su bile da je projekat vredan do 157 miliona evra.
Srbija je još u martu 2025. godine usvojila plan izgradnje naftovoda, a u septembru je dogovoreno ubrzavanje njegove izgradnje. Bilo je najavljeno i da će izgradnja početi krajem godine, što se nije desilo.
Prema ranijim izjava mađarskog ministra spoljnih poslova, deo naftovoda u ovoj državi bi trebalo da bude gotov do kraja 2027. godine.
Ministarka Dubravka Đedović Handanović je ranije navela da je izgradnja ovog naftovoda jedan od prioritetnih projekata u energetskom sektoru.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Dani pred Novosađanima sunčani: Maksimalna temperatura do sledećeg vikenda 38 stepeni
09.08.2026.•
1
Narednih dana će u Novom Sadu biti veoma toplo, a jedina dobra vest je da temperatura do vikenda neće ići iznad 38 stepeni.
Haker iz Novog Sada uhapšen u Hrvatskoj: Provaljivao u državne sisteme, sumnja se da je povezan sa BIA
09.08.2026.•
20
Haker iz Novog Sada uhapšen je na letovanju u Hrvatskoj zbog sumnje u povezanost sa Bezbednosno-informativnom agencijom.
Protestna izložba ispred Jovine gimnazije: "Ne možete nas naterati da se odreknemo istine"
08.08.2026.•
5
Profesori, bivši i sadašnji učenici Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj", kao i drugi građani posetili su protestnu izložbu fotografija koja je večeras upriličena ispred ove škole.
"Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za Lazara Dobrića
08.08.2026.•
0
Naredni "Humanitarni ponedeljak" na Štrandu biće posvećen šestogodišnjem Lazaru Dobriću.
Roditelji đaka Jovine gimnazije danas organizuju protestnu izložbu: "Građani da ponesu lampe i telefone"
08.08.2026.•
10
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović-Zmaj" pozvali su građane da se okupe ispred škole u subotu, 8. avgusta.
Voda, hrana i oprema za one na terenu: Novosadski studenti prikupljaju pomoć za Deliblatsku peščaru
08.08.2026.•
4
Studenti u blokadi fakulteta Novosadskog univerziteta od jutros ispred zgrade Rektorata skupljaju pomoć za vatrogasce, vojnike i dobrovoljce koji gase požar u Deliblatskoj peščari.
Posle požara zabrana gradnje 30 godina? Akademski plenum traži izmenu Zakona o šumama
08.08.2026.•
21
Akademski plenum upozorio je danas da izgorela šuma ne sme da postane građevinski plen.
Danas sunčano i toplo, ali prijatnije: Od ponedeljka opet sve toplije
08.08.2026.•
2
Vreme u Novom Sadu će danas biti preovlađujuće sunčano, uz slab i umeren severni i severozapadni vetar.
Studenti u Novom Sadu ispred Rektorata prikupljaju pomoć za vatrogasce u Deliblatskoj peščari
08.08.2026.•
22
Studenti u Novom Sadu pozvali su građane da se danas priključe akciji prikupljanja pomoći za vatrogasce i dobrovoljce koji gase požar u Deliblatskoj peščari.
Baš lepa vest: U Betaniji rođeno 28 beba, bliznakinje među njima
08.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 28 beba.
VIDEO Štand studenata na Novosadskom noćnom bazaru, blizu njih SNS aktivisti i "Srbija pobeđuje"
07.08.2026.•
37
Tokom Novosadskog noćnog bazara na Ribljoj pijaci okupili su se i građani sa štandovima podrške studentskom pokretu.
Tribina sa studentima u subotu na Klisi: Tema lokalni problemi
07.08.2026.•
13
Novosadski studenti u blokadi u subotu, 8. avgusta, organizuju tribinu na kojoj će sa meštanima Klise razgovarati o lokalnim problemima.
Zborovi građana najavili obeležavanje godišnjice događaja od 13. avgusta: "Taj dan i danas nas određuje"
07.08.2026.•
21
Zborovi građana Novog Sada najavili su da će 13. avgusta obeležiti godinu dana od sukoba tokom protesta i šetnje građana i studenata do prostorija Srpske napredne stranke (SNS).
VIDEO: Iz kanala DTD u Novom Sadu izronio i "stojadin"
07.08.2026.•
24
Kanal Dunav-Tisa-Dunav, usled niskog vodostaja, otkriva nešto za šta ljudi, uglavnom, nisu znali da je tu.
Besplatne radionice prve pomoći za roditelje beba i male dece u Novom Sadu
07.08.2026.•
1
Dom zdravlja Novi Sad organizuje besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i dece uzrasta do tri godine, posvećene pružanju prve pomoći u kriznim situacijama.
Nesuglasice zbog "Majke Makedonije" u Novom Sadu: Konačna reč Grčke stranke, oglasilo se likovno udruženje
07.08.2026.•
16
Nastavlja se razmena saopštenja, podrške i protivljenja između makedonske i grčke strane u vezi sa podizanjem spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu koji još nije ni odobren.
Ko snima "nepropisne" po Novom Sadu: "NS Patrol", "Scan car" - evo koja je razlika
07.08.2026.•
30
Ukoliko slabo razlikujete parkiranje i zaustavljanje, ostavljate automobil tamo gde je to zabranjeno ili ne plaćate parking, fotografisaće vas jedno od više vozila sa kamerama u gradu.
Urbano baštovanstvo u Novom Sadu: Sačuvati ono što postoji i obezbediti novi prostor
07.08.2026.•
10
U mnogim gradovima može se naići na urbane bašte kojima građani nastoje da ublaže posledice klimatskih promena, proizvedu zdravu hranu i provedu kvalitetno vreme u prirodi. Kakva je situacija u Novom Sadu?
Kursevi nege lepote u Akademiji Oxford - započnite obuku za zanimanja koja su uvek tražena
07.08.2026.•
0
Ukoliko želite da steknete praktično znanje, naučite veštine koje se mogu brzo primeniti i otvorite sebi mogućnost za dodatnu zaradu, promenu zanimanja ili pokretanje sopstvenog posla, Akademija Oxford nudi priliku.
Komentari 6
mile
Liqudator
Ovaj novi ima da bude dobar sad je video sta moze da mu se desi kad ne sluša korupciju valjda ona zna sta i kako se gradi taj gasovod sa komšilukom.
Zbunjeni
Pa i mađarskoj je zabrinuta nafta iz družbe.
Ovde pamet ne stanuje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar