Železara u Smederevu, u vlasništvu kineskog Hbisa, posle preraspodele kvote za uvoz čelika u EU, koje su do sada bile namenjene Rusiji i Belorusiji, moći će kvartalno da izveze 30.000 tona više.
Ako se aktuelna kriza oko sukoba u Ukrajini nastavi prema nepovoljnom scenariju, stopa rasta bruto domaćeg proizvoda u Srbiji bi ove godine mogla da bude vrlo niska, a moguća je i blaga recesija.
Stranka slobode i pravde (SSP) saopštila je da su danas u Beogradu privedeni aktivisti SSP-a zbog transparenta na kojem je pisalo "Ko ne trubi taj je Vučić".
Članovi organizacije "Dostojni Srbije" nasilno su večeras ušli u zgradu Radio-televizije Srbije (RTS), iskazujući nezadovoljstvo radom nacionalne televizije.
Biciklisti i biciklistkinje svih uzrasta, opremljeni svetlima i drugom bici opremom, iskoristili su početak proleća za prvu sezonsku Kritičnu masu, masovnu vožnju bicikala ulicama Novog Sada.
Prvi put u istoriji, Italija će propustiti drugo Svetsko prvenstvo zaredom - sada treba da izbeganu da traže žrtvene jarce i da uče iz sportske katastrofe, smatra italijanski novinar Danijele Veri.
Svetska banka saopštila je da je Odbor izvršnih direktora odobrio zajam Srbiji u protivvrednosti 50 miliona dolara za Projekat čiste energije i energetske efikasnosti za građane.
Bračni par iz Rusije našao se u finansijskim poteškoćama i zaglavljen na Tajlandu posle sankcija Rusiji zbog invazije na Ukrajinu - srećom, tu je bio lokalni Ukrajinac koji im je pritekao u pomoć.
Prilikom pretresa stanova, poslovnih prostorija i magacina juče je pronađena velika količina hemijskih baza za pravljenje falsifikovanih hemijskih proizvoda za domaćinstvo.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić, nosilac liste "Ivica Dačić-premijer Srbije", poručio je da su oni crveni zbog radničke krvi koja je pala za radnička prava.
Organizator najviše sportskih aktivnosti u Srbiji, trening centar Invictus otvara sportsku sezonu potpuno novim OCR (Obstacle Course Race - trke sa preprekama) poduhvatom.