Na teritoriji Vranja i Vranjske Banje proglašena je vanredna situacija zbog izlivanja Južne Morave, kao i opasnosti od daljeg širenja poplavnog talasa i izlivanja drugih reka i kanala, javljaju Južne vesti.
Vašington i Moskva su navodno tajno sastavili plan od 28 tačaka, prema kojem bi Ukrajina trebalo da se odrekne značajnog dela teritorije, objavilo je nekoliko medija. Zvanične potvrde nema.
Senat Univerziteta u Novom Sadu nije doneo odluku o izboru u zvanje Jelene Kleut, vanredne profesorke Filozofskog fakulteta i priznate naučnice u oblasti komunikologije, čime je ugroženo njeno radno mesto.
Predsednik poslaničkog kluba "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" u Skupštini Srbije Milenko Jovanov zatražio je da Skupština po hitnom postupku donese "autentično" tumačenje člana 9. leks specijalis zakona.
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta najavili su protest u petak, 21. novembra, u holu zgrade ove visokoškolske ustanove zbog gubitka budžetskih mesta.
Poznato je 42 učesnika Svetskog prvenstva 2026. Šest mesta ostalo je upražnjeno, popuniće ih četiri evropske reprezentacije i još dve iz drugih delova sveta.
Rezultati novog monitoringa bezbednosti hrane u Srbiji pokazuju da je ogromna većina proizvoda bezbedna za upotrebu, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede.