Brojnim sadržajima, Galerija Matice srpske će danas, u saradnji sa Fondacijom "Novi Sad 2021", proslaviti 60 godina postojanja, u zgradi na Trgu galerija.
Uprava za urbanizam je već tri puta odbila da Upravi za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) izda građevinsku dozvolu za rekonstrukciju Poštanske ulice u centru Novog Sada, saznaje 021.rs.
Trudnice koje su zainteresovane imaće priliku da u utorak, 5. juna, u Bebac startap centru za roditelje, uz pomoć 3D simulatora porođaja, saznaju kako porođaj zaista izgleda.
Aktivisti Vojvođanskog građanskog centra obeležili su na više lokacija u Novom Sadu Međunarodni dan belih traka, podsećajući na zločin počinjen u Prijedoru tokom rata u Bosni i Hercegovini.
Promocija "Višejezičnog leksikona pravnih i ekonomskih termina - vodiča za sudske tumače/prevodioce i ostale nepravne struke" održaće se u petak, 1. juna u ogranku gradske biblioteke "Anica Savić Rebac" na Trgu republike 2.
Bivši načelnik inspekcijske uprave Novog Sada Vladimir Balaban, koga je pre tri godine uzbunjivač Marija Beretka optužila za umešanost u korupciju, osuđen je uslovno na kaznu zatvora od godinu i po dana sa rokom provere od četiri godine, piše portal Pištaljka.
Direktor JP "Urbanizam" Dušan Miladinović poručio je da će prostori na Limanu na kojima se planira izgradnja garaža biti više ozelenjeni nego što je to sada slučaj, dok je predstavnik građana koji se protive izgradnji Dejan Radosavljević ukazao na nedostatak komunikacije nadležnih sa Novosađanima.
Ritam nereda, Mortal kombat i Amajlija samo su neki od bendova koji će nastupiti na Blokstok festivalu u subotu, 2. juna od 17 časova u parku kod Železničke stanice.