Prošlo je tačno 14 godina otkako su se venčali u Vestminsterskoj opatiji, uz hiljade ljudi koji su pratili njihovu svadbenu povorku do Bakingemske palate.
Studenti i građani okupili su se kod zgrade novosadskog suda i tužilaštva kod Spensa u znak podrške studentu FTN-a Veljku Petroviću, koji je sinoć uhapšen.
Na 80. godišnjicu pobede u Drugom svetskom ratu 9. maja u Moskvi, očekuje se prisustvo lidera iz 19 zemalja, dok su još dvojica lidera dobili pozivnice, ali još nisu potvrdili svoj dolazak.
Grupa "Novinarke protiv nasilja prema ženama" izrazila je solidarnost sa članicom profesorkom Smiljanom Milinkov koja je u ponedeljak u Novom Sadu doživela policijsko nasilje.
Aleksandar Vučić izjavio je da nije zadovoljan reakcijom policije tokom jučerašnjih incidenata ispred Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu jer nije zaštitila dekana Patrika Drida.
Aplikacija za prijavu stanja brojila od 1. maja biće jednostavnija, unosiće se samo šifra mernog mesta, odnosno ED broj za Beograd i stanje brojila sa fotografijama.