Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se na skupu u "Ćacilendu" nalazi 47.500 građana, dok se na raskrsnici kod Skupštine nalazi oko 2.600 građana.
Bivši predsednik Ustavnog suda Kosova Enver Hasani ocenio je da je odluka predsednice Kosova Vjose Osmani da za mandatara nove vlade Kosova izabere Gljauka Konjufca "od početka do kraja politički".
Viši sud u Beogradu doneo je višemilionsku presudu u parničnom postupku protiv maloletnika koji je počinio masovno ubistvo u OŠ "Vladislav Ribnikar", njegovih roditelja i škole.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić optužio je one koji se protive specijalnom zakonu o Generalštabu da "ruše pokušaj da se napravi novo, bolje rešenje za ruševinu na uglu Kneza Miloša i Nemanjine ulice".
Slovački diplomata i ambasador Marcel Peško preuzeo je dužnost šefa Misije Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) u Srbiji 1. novembra ove godine.
Učenici Četrnaeste beogradske gimnazije saopštili su da 6. i 7. novembra stupaju u dvodnevni bojkot nastave kao vid podrške Dijani Hrki i njenom štrajku glađu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova demantuje navode koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a koji se odnose na navodni otkaz policijskom službeniku koji je izjavio saučešće Dijani Hrka.
Nakon potpisivanja ugovora o zakupu na 99 godina, srpski parlament je započeo raspravu o planu za ubrzanje realizacije kontroverznog luksuznog kompleksa na mestu Generalštaba u Beogradu.
Akademski plenum zatražio je od policije i tužilaštva odgovor zašto ne reaguju na brojna krivična dela koja čine pristalice vlasti koji borave u Ćacilendu.
Beograđani zahtevaju uređen grad, transparentno upravljanje i aktivno učešće u donošenju odluka, dok Aleksandra Šapića smatraju najgorim gradonačelnikom u poslednje tri decenije.
Prevoznik Milomir Jaćimović, koji je sinoć priveden kada je dovezao autobus sa Novosađanima da pruže podršku Dijani Hrki koja štrajkuje glađu ispred Skupštine, kaže da su ga kada je priveden prevarili policajci.
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju danas načelnu objedinjenu raspravu o svih osam tačaka dnevnog reda druge sednice redovnog jesenjeg zasedanja, među kojima su izmene Zakona o jedinstvenom biračkom spisku.
Na Univerzitetu Stenford održan je Panel o studentskom pokretu u Srbiji na kojem je, između ostalog, govorio profesorka emeritus Milena Dragićević Šešić i studenti iz Novog Pazara, Novog Sada i Beograda.
Generalni sekretar Evropske demokratske partije Sandro Goci ocenio je da predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić "više ne deluje kao predsednica parlamenta, već kao portparolka predsednika Srbije Aleksandra Vučića".
Srbija se uskladila sa još dve izjave EU kada je reč o zajedničkoj spoljnoj i bezbednosnoj politici, čime je svoju stopu usklađenosti povećala na 66,66 odsto, rečeno je u Generalnom direktoratu za proširenje EU.