Iz kompanije za analizu kriptovaluta "Eliptik" navedeno je da je reč o grupi severnokorejskih hakera "Lazarus" koja je ukrala digitalnu imovinu od više hiljada korisnika, vrednu više od 100 miliona dolara, prenosi Rojters.
Portparolka estonske Nacionalne kriminalističke policije Karel Kalas navela je da vlasti sprovode istragu od prošle nedelje, ali da neće iznositi detalje.
Ona je dodala da je istraga još u ranoj fazi i da u ovom trenutku policija ne može da komentariše poreklo napada.
"Atomic wallet", čije je sedište u Talinu, obećava korisnicima viši nivo bezbednosti od tipičnih berzi kriptovaluta koje su u prošlosti bile pogođene katastrofalnim hakerskim napadima, navodi britanska agencija.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar