
Građanima stižu dupli računi za struju: Nadležni kažu da treba platiti razliku
Pojedini građani su od Elektroprivrede Srbije dobili po nekoliko računa za struju na kućnu adresu.

Foto: 021.rs
Ista situacija dogodila se i prošlog meseca, piše Nova ekonomija.
Ovi "dupli računi" za iste mesece začudili su potrošače EPS-a, ali u Elektrodistribuciji Srbije kažu da će svi računi morati da se izmire.
Naime, kako navode u EDS-u, u pitanju su "korigovani računi", a razliku između prethodnog i "ispravljenog" računa građani će morati da plate.
Naime, pojedinim potrošačima EPS-a su sada pored redovnog računa za maj, stigli i računi za april ili mart, na kojima se nalazi drugačija cifra od one koju su platili ranije, kada su prvi put dobili račun za te mesece. Radi se o korigovanim računima za struju zbog greške u očitavanju brojila koje obavlja Elektrodistribucija Srbije (EDS).
Iz Elektroprivrede Srbije (EPS) objašnjavaju za Novu ekonomiju da račune za struju formiraju na osnovu stanja o potrošnji koje im dostavlja operator distributivnog sistema, odnosno Elektrodistribucija Srbije.
"Naknadne, korigovane račune EPS je poslao samo u slučaju ako je EDS korigovao stanja o potrošnji. U skladu sa tim, potrošači koji su prethodno platili račun treba da uplate eventualnu razliku", naveli su iz EPS-a.
To znači da svi oni koji su dobili mali račun za struju u aprilu, a dobili su korigovani račun za taj mesec, treba da plate razliku između dva računa.
Primera radi, ako je prvobitni račun za april bio 2.500 dinara, a sada vam je ponovo stigao račun za taj mesec od 2.900 dinara, razliku između ta dva računa, odnosno 400 dinara, moraćete da platite.
Svi građani koji imaju primedbe na račun ili bilo kakvo pitanje mogu se obratiti nadležnima na besplatan broj telefona 0800-111-202. Takođe, građani mogu da se obrate i na mejl reklamacije@eps.rs ili neposredno u poslovnicama EPS-a.
Na pitanje šta je sa građanima koji su dobili za maj znatno uvećane račune za struju, iz EPS-a su naveli da na garantovanom snabdevanju EPS ima više od 3,6 miliona kupaca u kategoriji domaćinstva.
"Primer jednog kupca električne energije koji se pojavio u medijima ni na koji način ne može biti povod za zaključak da su računi za električnu energiju uvećani. Broj primljenih prigovora je i tokom juna uobičajen i iznosi 0,2 odsto od ukupnog broja izdatih faktura", naveli su iz EPS-a.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija
NIS: Nema potrebe da građani paniče i prave zalihe goriva, spremno smo dočekali sankcije
09.10.2025.•
9
Naftna industrija Srbije (NIS) spremno je dočekala odluku o uvođenju sankcija i trenutno ne postoji nikakav poremećaj u snabdevanju naftnim derivatima.
Da li je Vučić mogao da spreči sankcije: Profesorka Popović o tome šta nas verovatno čeka
09.10.2025.•
5
Sankcije NIS-u nisu mogle da se spreče, jer su u pitanju velika svetska pitanja. Međutim, mi smo mogli da nađemo drugi put i način kako da se snabdevamo naftom, smatra profesorka Danica Popović.
Počele da važe sankcije koje su NIS-u uvele SAD
09.10.2025.•
24
Sankcije koje su SAD uvele Naftnoj industriji Srbije zbog većinskog ruskog vlasništva u kompaniji, na snazi su od jutros od šest časova, saopštio je NIS.
Prevara koja traje godinama unazad: Od privrednika traže uplatu za upis u nebitnu bazu
09.10.2025.•
2
Privrednici registovani u APR-u ponovo dobijaju pozive da plate "jednokratne naknade" za "automatski upis" u "registre" i "poslovne baze", što je prevara koja traje godinama.
Poljoprivrednicima za povraćaj akcize na gorivo za račune izdate krajem 2024. godine
08.10.2025.•
2
Uprava za agrarna plaćanja Ministarstva poljoprivrede Srbije saopštila je danas da je završena obrada zahteva podnetih u 2025. godini za povraćaj akcize na gorivo, za račune izdate krajem 2024. godine.
Srbija uvodi porez na ugljed-dioksid: Trošak za industriju ili spas od EU taksi?
08.10.2025.•
10
Kompanije u Srbiji koje proizvode cement, gvožđe, čelik, aluminijum, veštačko đubrivo, ali i električnu energiju – od 1. januara moraće državi da plaćaju porez za zagađivanje.
Sankcije NIS-u biće odložene za još nedelju dana
08.10.2025.•
32
Sankcije Naftnoj industriji Srbije (NIS) biće odložene nedelju dana, rečeno je jutros rukovodiocima kompanije.
A1 Srbija povezuje celu Srbiju sa budućnošću
08.10.2025.•
0
A1 Srbija otvara novo digitalno poglavlje za zemlju.
Porastao dug građana i firmi prema bankama: Mahom su u pitanju gotovinski krediti
08.10.2025.•
4
Ukupan dug bankama u Srbiji poslednjeg dana septembra iznosio je 4.164 milijarde dinara, što je 11,7 odsto više nego pre godinu dana.
Srbija zadržala investicioni rejting na nivou BBB- sa stabilnim izgledima
08.10.2025.•
3
Agencija S&P Global Ratings objavila je izveštaj u kome je potvrdila investicioni rejting Srbije na nivou BBB- sa stabilnim izgledima, saopštilo je Ministarstvo finansija.
Vladimir Malešević imenovan za predsednika Izvršnog odbora DDOR-a
07.10.2025.•
0
Nadzorni odbor "DDOR Novi Sad" na sednici održanoj 22. septembra doneo je odluku o imenovanju Vladimira Maleševića za predsednika Izvršnog odbora.
Na kraju avgusta deficit budžeta Srbije bio 64,3 milijarde
07.10.2025.•
3
Deficit u budžetu Srbije na kraju avgusta ove godine bio je 64,3 milijarde dinara.
Sankcije NIS-u stupaju sutra na snagu: Nema optimizma - "imaćemo bezbroj problema"
07.10.2025.•
58
Američke sankcije protiv Naftne industrije Srbije (NIS), prema najavama, trebalo bi da stupe na snagu sutra, 8. oktobra.
Svetska banka objavila procenu za Srbiju: Privredni rast u ovoj godini biće 2,8 odsto
07.10.2025.•
1
Privreda Srbije će, prema očekivanjima, ostvariti rast od 2,8 odsto u 2025. godini, procena je Svetske banke koja je danas objavljena.
Bitkoin dostigao novu rekordnu vrednost
07.10.2025.•
1
Najvrednija svetska kriptovaluta bitkoin porastao je juče za skoro 2,7 odsto i dostigao je rekordnu vrednost od 125.245,57 dolara, prenosi Rojters.
Moldavija postala deo sistema SEPA za plaćanje u evrima
06.10.2025.•
1
Moldavija je danas postala operativni deo Jedinstvenog područja plaćanja u evrima (SEPA).
Sindikati: U Srbiji 700.000 ljudi radi na određeno, na povremenim poslovima ili na crno
06.10.2025.•
16
U Srbiji ima oko 700.000 radnika koji godinama rade na određeno vreme, na povremenim poslovima, preko agencija, ili rade na crno.
Druga strana Telekomove "medalje": Smešak, o dugovima drugi put
06.10.2025.•
12
Vladimir Lučić, prvi čovek državnog operatera mobilne telefonije "Telekom", ume da uverljivo stvari prikaže drugačijim od onoga kakve jesu.
Sastanak menadžera NIS-a povodom sankcija: "Prilagođavaćemo naše poslovanje"
06.10.2025.•
16
U Naftnoj industriji Srbije (NIS) održan je prošireni sastanak Savetodavnog odbora, kojem su prisustvovali menadžeri prvog i drugog nivoa.
Kazne za srpsku i izraelsku firmu zbog gušenja konkurencije: Državi moraju da plate ukupno oko 5,5 miliona
06.10.2025.•
2
Komisija za zaštitu konkurencije Srbije utvrdila je da su kompanije "Metabo Centar" iz Kragujevca i "Kapro Industries" iz Izraela sklopile restriktivne sporazume kojima su narušavale slobodno tržište u Srbiji.
NBS: Dug Srbije po obavezama iz SFRJ iznosi skoro 816 miliona evra
06.10.2025.•
3
Ukupan preostali dug Srbije po obavezama koje je preuzela iz SFRJ, na kraju septembra ove godine iznosio je 815,86 miliona evra.
Komentari 95
Šakić Radmila
Jel
Bal
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar