Vilko Džonson, tekstopisac i gitarista sastava Dr Feelgood, preminuo je u 75. godini, u ponedeljak.
Džonson, kojem je dijagnostikovan rak 2014. godine, preminuo je u svom domu, a vest o smrti potvrđena je na njegovim nalozima na društvenim mrežama.
"Ovo je obaveštenje koje nikada nismo želeli da pravimo i to činimo teška srca. Vilko Džonson je umro. Preminuo je u svom domu, u ponedeljak, 21. novembra. Hvala vam na poštovanju privatnosti porodice u ovom veoma teškom trenutku. Počivaj u miru, Vilko", navodi se u objavi.
Džonson je bio gitarista sastava Dr Feelgood od formiranja 1971. godine, sve dok nije napustio bend šest godina kasnije. Nakon odlaska iz benda, kratko je svirao sa The Blockheads, nakon čega je karijeru nastavio sa The Wilko Johnson Band.
Njegov poslednji album "Blow Your Mind" objavljen je 2018. godine, a nastavio je da nastupa sve do smrti. Poslednji koncert održao je u oktobru, u Londonu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nakit neprocenjive vrednosti ukraden je jutros iz muzeja Luvr u Parizu, lopovi su pobegli, a muzej je objavio da će biti zatvoren "zbog vanrednih razloga".
Pariska aukcijska kuća u novembru će na prodaju ponuditi dosad nepoznato delo francuskog impresioniste Pjera Ogista Renoara na kojem je prikazan njegov sin Žan, koji je kasnije postao svetski poznati reditelj.
Britanska biblioteka ponovo je izdala člansku kartu irskom piscu Oskaru Vajldu, 130 godina nakon što mu je originalna karta poništena zbog osude za homoseksualnost.
Slika nadrealističkog umetnika Renea Magrita, koja je više od 90 godina čuvana u privatnoj kolekciji, biće ponuđena na prodaju u aukcijskoj kući "Sotheby's" u Parizu 24. oktobra.
Stiven King je književnik za kog je najizglednije da će mu knjige biti zabranjene u školskim bibliotekama u SAD, pokazuje novi izveštaj američkog PEN centra na tu temu.
Međunarodni beogradski sajam knjiga biće održan od 25. oktobra do 2. novembra, pod sloganom "Tvoja nova priča" uz učešće više od 400 izlagača iz zemlje i inostranstva.
Zaposleni u okviru niškog džez festivala Nišvil biće otpušteni do 1. oktobra a odluka će biti na snazi do kraja marta naredne godine kada će situacija oko budžeta za naredni Nišvil biti jasnija.
Nova studija švajcarske kompanije "Art Recognition" potvrdila je da je slika "Svirač laute" iz kolekcije Badminton Haus, kupljena za 81.000 evra, delo Mikelanđela Mericija da Karavađa.
Direktor "Nišvil džez festivala" u Nišu Ivan Blagojević saopštio je da taj festival nije dobio finansijska sredstva nakon konkursa ministarstva kulture koji je bio raspisan u januaru.
Francuska aukcijska kuća "Druo" izložila je sliku Pabla Pikasa "Poprsje žene sa cvetnim šeširom", portret njegove partnerke Dore Mar, naslikan 1943. godine.
Komentari 1
Analiticar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar