Svemirskim turistima biće omogućeno da izađu u svemirsku šetnju

Roskosmos najavljuje da će do 2023. godine svemirskim turistima biti omogućeno da izađu iz Međunarodne svemirske stanice i u pratnji profesionalnih astronauta prošetaju otvorenim kosmosom.
Svemirskim turistima biće omogućeno da izađu u svemirsku šetnju
Foto: Pixabay
Do sada su na Međunarodnu svemirsku stanicu kao turisti doleteli sedmorica astronauta amatera, a jedan je putovao dva puta. Poslednji svemirski turista bio je suosnivač "Cirkusa Sunce", Gaj Laliberte, koji je putovao 2009. godine.
 
Svemirska agencija je već najavila da će nova dva astronauta amatera posetiti svemirsku stanicu pre kraja 2021. godine, no oni neće imati prilike da izađu u svemirsku šetnju.
 
Sva ova turistička putovanja u kosmos organizuju se u bliskoj saradnji Roskosmosa i američke agencije "Svemirski avanturisti". Oni su zajedno organizovali i prvo turističko putovanje na svemirsku stanicu još 2001. godine.
 
Cena ovog putovanja koje će obuhvatiti i svemirsku šetnju još uvek nije potvrđena.
 
U najavi se takođe ne pominje ni kako će se turisti obučiti za ove šetnje i šta će da rade dok budu lebdeli u otvorenom kosmosu. Svemirska šetnja je značajno napornija od samog leta u svemir i zahteva dodatne pripreme i na zemlji, ali i tokom samog putovanja kako bi se osigurala sigurnost svakog astronauta.
 
Kako najavljuje Roskosmos, samo će jedan od dvojice ljudi koji krenu na sledeći turistički put na Međunarodnu svemirsku stanicu izaći i u svemirsku šetnju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Pink

    30.06.2020 13:16
    Mitrovic
    Naucnik mitrovic ce smisliti neko sopocalo da ode tamo dalekooooo
  • nije Mile veverica

    30.06.2020 10:20
    Šteta što nisam dovoljno dokon.
    Ako me razumete, dokon...
  • Pišonja

    30.06.2020 10:02
    ...Bože, kako neki mogu gore
    a ja i Žuga ni na more...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnov satelit možda sadrži uslove za život

Verovatnoća da prirodni satelit planete Saturn - Enkelad može da sadrži uslove za život porasla je nakon što su istraživači otkrili nove organske supstance u oblaku vodenog leda i pare koja izbija ispod njegove površine.

Kina vodi u robotizaciji fabrika - SAD zaostaje

Nova statistika Međunarodne federacije za robotiku (IFR) pokazuje da je Kina 2024. instalirala 295.000 novih industrijskih robota, što je rekordna brojka i čini oko 54 odsto svih novih instalacija u svetu.